
Frank Albertson – amerykański aktor, znany m.in. z filmów Córka farmera (1928) i Psychoza (1960).

Robert Aldrich – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który przeszedł do historii kina takimi filmami jak: Ostatnia walka Apacza (1954), Vera Cruz (1954), Ostatni zachód słońca (1961), Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) i Parszywa dwunastka (1967).

Sally Blane, właś. Elizabeth Jane Young – amerykańska aktorka filmowa.

Lenny Bruce – amerykański kontrowersyjny komik estradowy. W 1964 roku został skazany za obsceniczność, a w 2003 pośmiertnie ułaskawiony. Utorował drogę przyszłym komikom kontrkultury w Stanach Zjednoczonych, a proces w którym został uznany za winnego jest postrzegany jako punkt zwrotny w kwestii wolności słowa w tym kraju. W 2017 roku magazyn Rolling Stone uplasował go na trzecim miejscu listy 50 najlepszych komików typu stand-up w historii, za Richardem Pryorem i Georgem Carlinem.

John Nicholas Cassavetes − amerykański aktor, scenarzysta i reżyser, uznawany za jednego z pierwszych twórców kina niezależnego.

James Harrison Coburn III – amerykański aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia szkocko-szwedzkiego, znany m.in. z legendarnych westernów: Siedmiu wspaniałych, Garść dynamitu czy Pat Garrett i Billy Kid. W 1999 otrzymał Oscara za drugoplanową rolę w filmie Paula Schradera Prywatne piekło (1998).

John Leslie Coogan Jr. − amerykański aktor, znany przede wszystkim jako tytułowy Brzdąc (1920) w filmie Charliego Chaplina.

Chris Cornell – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Współzałożyciel i frontman zespołu Soundgarden, którego był członkiem w latach 1984–1997 i 2010–2017. W 1990 został inicjatorem efemerycznego projektu Temple of the Dog, który powołał po śmierci bliskiego przyjaciela, ówczesnego lidera Mother Love Bone, Andrew Wooda. W latach 2001–2007 i 2017 występował w supergrupie Audioslave, złożonej z muzyków Rage Against the Machine, z którą nagrał trzy albumy studyjne. Cornell zrealizował również cztery albumy solowe – Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009) i Higher Truth (2015). Znany był z szerokiej skali głosu, która wynosiła do 4 oktaw; śpiewał wysokim tonem korzystając z techniki zwanej beltingiem. Zmarł 18 maja 2017 w wieku 52 lat, popełniając samobójstwo przez powieszenie.

Bing Crosby, właśc. Harry Lillis Crosby Jr. – amerykański piosenkarz i aktor. Uważany za główne źródło inspiracji dla gwiazd muzyki, takich jak Frank Sinatra czy Dean Martin. Crosby jest rekordzistą w wielu kategoriach. Czterdzieści singli piosenkarza notowanych było na pierwszym miejscu list przebojów, co stanowi niepobity rekord. Najbardziej znany z nich, utwór White Christmas, jest najlepiej sprzedającym się singlem w historii muzyki rozrywkowej. Piosenki w wykonaniu Crosby’ego były 14-krotnie nominowane do Oscara, a cztery z nich otrzymały to wyróżnienie. W 1948 roku amerykańskie ankiety ogłosiły go najbardziej podziwianym żyjącym człowiekiem, w których Crosby wyprzedził Jackie Robinsona i papieża Piusa XII. Piosenkarz ponadto jest najczęściej nagrywanym piosenkarzem w historii.

Joseph Paul DiMaggio – amerykański baseballista, zawodnik zespołu New York Yankees.

Douglas Fairbanks, właśc. Douglas Elton Thomas Ullman – amerykański aktor filmowy.
Peter Michael Falk – amerykański aktor, utożsamiany głównie z tytułową rolą porucznika w serialu Columbo.
Mary Farrah Leni Fawcett, lepiej znana jako Farrah Fawcett, a w latach 1973–1978 także jako Farrah Fawcett-Majors – amerykańska aktorka i producentka telewizyjna i filmowa, modelka.

Stepin Fetchit, właśc. Lincoln Theodore Monroe Andrew Perry – amerykański komik i aktor.

John Forsythe, właśc. Jacob Lincoln Freund – amerykański aktor teatralny, telewizyjny, radiowy i producent filmowy pochodzenia żydowskiego.

Oliver Hardy, właśc. Norvell Hardy – amerykański aktor i komik, znany głównie z występów ze Stanem Laurelem w serii filmów, początkowo niemych, Flip i Flap. Uhonorowany gwiazdą w Hollywood Walk of Fame.

William Randolph Hearst – amerykański magnat prasowy, jeden z największych w historii prasy.

Hugh Marston „Hef” Hefner – amerykański dziennikarz i wydawca, właściciel spółki Playboy Enterprises, Inc., założyciel i redaktor naczelny magazynu „Playboy”.

Charlton Heston, właśc. John Charles Carter − amerykański aktor i aktywista społeczny, najlepiej znany z heroicznych ról w hitach ze złotej ery Hollywood jak Mojżesz z biblijnego filmu Cecila B. DeMille’a Dziesięcioro przykazań (1956), Juda Ben-Hur w filmie Williama Wylera Ben-Hur (1959), Rodrigo Díaz de Vivar we włoskim Anthony’ego Manna Cyd i Robert Neville w filmie science fiction Borisa Sagala Człowiek Omega. Laureat Oscara i David di Donatello za tytułową rolę w filmie Ben-Hur (1959). Był przewodniczącym amerykańskiej Gildii Aktorów, należał do najsłynniejszych artystów ekranu w USA. Zadebiutował na ekranie w 1941 jako Peer Gynt w filmie pod tym samym tytułem.

Rock Hudson, właściwie Roy Harold Scherer Jr. – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, znany z ról w filmach: Uzdrawiająca obsesja (1954), Olbrzym, Telefon towarzyski (1959) i Nie przysyłaj mi kwiatów (1964). Był pięciokrotnym laureatem niemieckiej nagrody Bambi, czterokrotnie otrzymał nagrodę Henrietta Award – Złotego Globu.
Louis Jourdan, właśc. Louis Robert Gendre – francuski aktor filmowy.

Cammie King, właściwie Eleanore Cammack King – amerykańska aktorka dziecięca.
Burton Stephen „Burt” Lancaster – amerykański aktor filmowy. Laureat Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie Elmer Gantry (1960) Richarda Brooksa. American Film Institute umieścił go na 19. miejscu w rankingu „Największych amerykańskich aktorów wszech czasów”.

Dixie Lee, właśc. Wilma Winifred Wyatt – amerykańska aktorka, piosenkarka oraz tancerka.Była pierwszą żoną aktora i piosenkarza Binga Crosby'ego.
Dean Martin, właściwie Dino Paul Crocetti – amerykański piosenkarz i aktor pochodzenia włoskiego.
Ross Martin – amerykański aktor filmowy i telewizyjny polskiego pochodzenia.

Groucho Marx, właśc. Julius Henry Marx – amerykański aktor komediowy. Jeden z braci Marx.

Walter Matthau, właśc. Walter John Matthow – amerykański aktor sceniczny, filmowy i telewizyjny. Laureat Oscara za drugoplanową rolę w filmie Szczęście Harry’ego (1966).

Marilyn Monroe, właściwie Norma Jeane Mortenson – amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i producentka filmowa, gwiazda filmowa, ikona kultury popularnej oraz seksbomba lat 50. i 60. XX w. American Film Institute umieścił ją na szóstym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów.

Pola Negri, właśc. Apolonia Chalupec – polska aktorka teatralna i filmowa, międzynarodowa gwiazda kina niemego.

Thomas Earl „Tom” Petty – amerykański muzyk southernrockowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych lat 80. XX wieku. W swojej twórczości przerzucał pomost pomiędzy rdzennie amerykańskim folk rockiem a wchodzącym na scenę stylem nowa fala.

Tyrone Edmund Power Jr. – amerykański aktor filmowy; jeden z największych hollywoodzkich gwiazdorów lat 40. i 50. XX wieku. Ojciec Rominy Power.

Dee Dee Ramone, właściwie Douglas Glenn Colvin – amerykański muzyk punkrockowy, basista zespołu Ramones w latach 1974–1989.

Johnny Ramone, właściwie John William Cummings – amerykański gitarzysta, współzałożyciel zespołu Ramones, w którym występował aż do jego rozwiązania (1996). Został umieszczony na 28. pozycji w rankingu 100 Greatest Guitarists of All Time magazynu Rolling Stone.

Nancy Davis Reagan, wł. Anne Frances Robbins – amerykańska aktorka i pierwsza dama, żona byłego prezydenta USA Ronalda Reagana urzędującego w latach 1981–1989.

Ronald Wilson Reagan – amerykański polityk i aktor, 40. prezydent Stanów Zjednoczonych oraz 33. gubernator Kalifornii. Jako przywódca USA udzielił znaczącej pomocy ruchom antykomunistycznym, w tym działającej w Polsce „Solidarności”. W czasie jego prezydentury przeprowadzone zostały reformy w polityce gospodarczej o założeniach wywodzących się z ekonomii podaży.

Cesar Julio Romero Jr. − kubańsko-amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, piosenkarz, tancerz, artysta głosowy i komik, nominowany do Złotego Globu za drugoplanową podwójną rolę Roberta Swana i Adama Wrighta w komedii If a Man Answers (1962).

Franklin James Schaffner – amerykański reżyser, twórca kilku wybitnych filmów, które przeszły do legendy kina i zapewniły mu stałe miejsce w historii filmu. Laureat Oscara dla najlepszego reżysera za film Patton (1970).

Charles Monroe Schulz – amerykański twórca komiksów, znany głównie jako autor serii Fistaszki.

Francis Albert Sinatra – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego, ze względu na swój status popularnie nazywany „The Voice”. Jego muzyka jest uznawana za ponadczasową, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jego wydawnictw na całym świecie wynosi ponad 150 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w dziejach.
Aaron F. Spelling – amerykański producent filmowy, scenarzysta, aktor i reżyser. Pomysłodawca takich seriali, jak Dynastia, Czarodziejki, Melrose Place, Aniołki Charliego, Statek miłości, Starsky i Hutch, Siódme niebo i Beverly Hills 90210.

Oskar Levi Strauss, właściwie Oskar Löb Strauß – twórca pierwszego przedsiębiorstwa produkującego dżinsy. Był pochodzącym z Niemiec żydowskim imigrantem w USA. Założone przez niego przedsiębiorstwo Levi Strauss & Co. rozpoczęło działalność w 1853 roku w San Francisco, w stanie Kalifornia.

Sharon Marie Tate – amerykańska aktorka i modelka.
Don Taylor, właśc. Donald Ritchie Taylor – amerykański reżyser i aktor filmowy.

Alice Terry – amerykańska aktorka i reżyserka.

June Howard-Tripp – angielska aktorka filmowa i teatralna oraz tancerka. Przez trzy dekady była jedną z największych gwiazd komedii muzycznych.
Lana Turner, właśc. Julia Jean Mildred Frances Turner – amerykańska aktorka, symbol seksu lat 40. i 50. Ze względu na status w świecie filmu nazywana „Królową MGM”. W ciągu prawie pięćdziesięcioletniej kariery Turner zdobyła sławę zarówno jako modelka pin-up, jak i aktorka dramatyczna, ale także ze względu na swoje burzliwe życie osobiste. W 1951 r. została nazwana „najbardziej czarującą kobietą w dziejach sztuki międzynarodowej”.

Rudolph Valentino, właściwie Rodolfo Alfonso Raffaello Piero Filiberto Guglielmi di Valentina d’Antoguolla – włoski aktor filmowy, gwiazda kina niemego.

Clarence Leroy Van Cleef Jr. – amerykański aktor filmowy.