
Ben Affleck, właściwie Benjamin Géza Affleck-Boldt – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Richard Samuel Attenborough – angielski aktor, reżyser i producent filmowy, laureat Nagrody Akademii Filmowej (Oscara), ambasador dobrej woli UNICEF; brat Davida.

Kathryn Bigelow – amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Tworzy obrazy różnorodne gatunkowo: science fiction, filmy akcji, horrory. Jest jedną z pięciu kobiet kiedykolwiek nominowanych do Oscara za najlepszą reżyserię. Pierwsza i jak dotychczas jedyna kobieta, która tę nagrodę otrzymała.
Tony Bill, właściwie Gerard Anthony Bill – amerykański aktor, producent filmowy i reżyser. Wyprodukował komedię kryminalną George’a Roya Hilla Żądło (1973), który zdobył siedem Oscarów, w tym za najlepszy film.

James L. Brooks – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Jego najbardziej znane produkcje telewizyjne to serial animowany The Simpsons i The Mary Tyler Moore Show. Filmem, który przyniósł mu sławę, były Czułe słówka, za które otrzymał trzy Oscary.

James Francis Cameron – kanadyjski reżyser, scenarzysta, producent i montażysta filmowy. Ponadto fizyk, inżynier, oceanolog i filantrop.

Michael Cimino − amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat dwóch Oscarów za film Łowca jeleni.

George Timothy Clooney – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Światową sławę zyskał w latach 90. dzięki roli doktora Douglasa „Douga” Rossa w kultowym serialu medycznym NBC Ostry dyżur. Laureat Oscara i Złotego Globu za rolę Boba Barnesa w dramacie Syriana (2005). Zdobył ponownie Złoty Glob dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu za rolę Everetta w przygodowej komedii kryminalnej braci Coen Bracie, gdzie jesteś? (2000). W 2013 wraz z Benem Affleckiem i Grantem Heslovem ponownie zdobył Oscara za najlepszy film za produkcję dreszczowca Operacja Argo (2012).

Joel i Ethan Coenowie – amerykańscy filmowcy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Laureaci czterech Oscarów.

Bruce Cohen – amerykański producent filmowy, telewizyjny i teatralny, znany głównie jako współlaureat Oscara w 1999 roku za film American Beauty.

Francis Ford Coppola − amerykański reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor. Był centralną postacią ruchu filmowego Nowe Hollywood w latach 60. i 70. XX wieku i jest powszechnie uważany za jednego z największych filmowców wszech czasów.

Kevin Michael Costner – amerykański aktor, reżyser, producent filmowy oraz muzyk.
Cecil Blount DeMille − amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta i aktor.

Michael Kirk Douglas – amerykański aktor, producent filmowy i scenarzysta. Laureat Oscara za rolę w filmie Wall Street.

Clint Eastwood, właśc. Clinton Eastwood Jr. – amerykański aktor, reżyser, producent, kompozytor, polityk i biznesmen. Wielokrotny zdobywca najważniejszych nagród filmowych – Oscarów i Złotych Globów, a także Palmy Palm. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Peter John Farrelly − amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy pochodzenia irlandzkiego i polskiego. Pracuje w duecie z bratem, Bobbym Farrelym.

Sidney Franklin – amerykański reżyser, producent filmowy, aktor i scenarzysta. Nominowany był do Oscara.

Mel Columcille Gerard Gibson – australijsko-amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.

Samuel Goldwyn – amerykański producent filmowy żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer (1924).

Alejandro González Iñárritu – meksykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Od 2014 roku występuje jako Alejandro G. Iñárritu. W 2007 roku za film Babel Iñárritu jako pierwszy meksykański reżyser został nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię, z kolei osiem lat później na 87. ceremonii rozdania Oscarów za film Birdman otrzymał trzy statuetki – dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszego scenariusza oryginalnego.
Brian Thomas Grazer – amerykański producent filmowy i telewizyjny. Był trzykrotnie nominowany do Oscara, a w roku 2002 zdobył nagrodę w kategorii najlepszy film za Piękny umysł.

Paul Edward Haggis − kanadyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do wyreżyserowanego przez siebie filmu Miasto gniewu (2004), który został również uznany przez Amerykańską Akademię Filmową za najlepszy film roku.

Grant Heslov – amerykański producent, aktor, reżyser i scenarzysta filmowy żydowskiego pochodzenia.

Ronald William Howard – amerykański reżyser filmowy, producent i aktor. Zdobywca Oscara za film Piękny umysł oraz Emmy za serial Bogaci bankruci, a także Saturna za obraz Kokon. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Peter Jackson – nowozelandzki reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Branko Lustig – chorwacki producent filmowy. Jedyny Chorwat, który zdobył dwa Oscary.
Sir Steve McQueen, CBE − brytyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Zdobywca Złotej Kamery na 61. MFF w Cannes za film Głód (2008), laureat Oscara za najlepszy film za Zniewolonego (2013), Nagrody Turnera i BAFTA.
Laurence Olivier, właśc. Laurence Kerr Olivier, baron Olivier – angielski aktor, zdobył światową sławę dzięki rolom bohaterów szekspirowskich w teatrze i filmie, reżyser teatralny, producent. American Film Institute umieścił go na 14. miejscu na liście największych aktorów wszech czasów.

Brad Pitt, właściwie William Bradley Pitt – amerykański aktor i producent filmowy. Laureat Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy” za rolę w filmie Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood (2019).

Sydney Pollack – amerykański reżyser, aktor i producent filmowy.
David Terence Puttnam, Baron Puttnam – brytyjski producent filmowy. Laureat Oscara oraz dwukrotny laureat Nagrody BAFTA za najlepszy film roku. W latach 1986-1987 szef wytwórni Columbia Pictures. Od 1997 dożywotni członek Izby Lordów. W 2006 otrzymał honorowe wyróżnienie BAFTA za wkład w rozwój światowego kina.

Cecil Antonio „Tony” Richardson – brytyjski reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, producent. Zdobywca Oscara za reżyserię Przygód Toma Jonesa (1963).

David O. Selznick – hollywoodzki producent tzw. złotego wieku kinematografii.

Steven Allan Spielberg – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Odznaczony Medalem Wolności.

Steve Tisch – amerykański producent filmowy i telewizyjny, prezes klubu futbolowego New York Giants i aktor.

Guillermo del Toro Gómez – meksykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat Oscara.

Hal B. Wallis – amerykański producent filmowy.

Fran Walsh, właśc. Frances Walsh – nowozelandzka scenarzystka i producentka filmowa, długoletnia partnerka reżysera Petera Jacksona. Ma duży wkład do jego filmów: pisze scenariusze, reżyseruje, występuje jako aktorka i jest ich producentem.

Jack Leonard Warner, J.L. Warner – amerykański producent filmowy i przedsiębiorca, współzałożyciel i prezes Warner Brothers. Jego kariera w branży filmowej trwała około czterdziestu pięciu lat, najdłużej ze wszystkich ówczesnych prezesów hollywoodzkich wytwórni filmowych.

Harvey Weinstein – amerykański producent filmowy i przestępca seksualny. Wraz z bratem Bobem założyciel i współprezes wytwórni filmowych Miramax, Dimension Films oraz The Weinstein Company. W 1998 otrzymał Oscara za najlepszy film za Zakochanego Szekspira. Był także producentem takich filmów jak: Pulp Fiction, Angielski pacjent, Gangi Nowego Jorku czy filmowej trylogii Władca Pierścieni.

Billy Wilder, właśc. Samuel Wilder – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, pochodzący z rodziny austriackich Żydów. Twórca klasycznych obrazów hollywoodzkich, reprezentujących różnorodne gatunki filmowe – od kina noir i gorzkich dramatów psychologicznych po komedie romantyczne: Podwójne ubezpieczenie (1944), Stracony weekend (1945), Bulwar Zachodzącego Słońca (1950), Pół żartem, pół serio (1959), Garsoniera (1960). Sześciokrotny laureat Oscara, odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Robert Wise – amerykański reżyser, montażysta i producent filmowy. Czterokrotny zdobywca Oscara. Odznaczony National Medal of Arts.

Darryl Francis Zanuck – amerykański producent, scenarzysta, aktor i reżyser - odegrał ważną rolę w systemie hollywoodzkich wielkich wytwórni.

Richard Darryl Zanuck – amerykański producent filmowy. Syn Darryla F. Zanucka.

Fred Zinnemann, właśc. Alfred Zinnemann – amerykański reżyser filmowy pochodzenia austriacko-żydowskiego. Zdobywca czterech Oscarów.

Edward Zwick – amerykański reżyser i producent filmowy.