
Theodor Paul Albrecht – znany jako Theo Albrecht – niemiecki przedsiębiorca, wraz ze starszym bratem - Karlem, twórca koncernu handlowego ALDI. W latach 20. XXI wieku zaliczany przez Forbes do najzamożniejszych Niemców.

Pedro Eugenio Aramburu - argentyński generał i polityk, prezydent Argentyny w latach 1955-1958.

Lamiya Aji Bashar – jazydzka działaczka społeczna, uciekinierka z niewoli Państwa Islamskiego (ISIS), laureatka Nagrody Sacharowa za rok 2016.

Íngrid Betancourt Pulecio – kolumbijsko-francuska działaczka polityczna i aktywistka na rzecz praw człowieka, kandydatka na prezydenta Kolumbii w 2002, znana z walki z korupcją, niesprawiedliwością społeczną i handlem narkotykami. Została uprowadzona podczas kampanii wyborczej 23 lutego 2002, do 2 lipca 2008 była zakładniczką grupy rewolucyjnej FARC.

Daniel Boone – amerykański podróżnik, osadnik i traper. Wytyczył przejście do Kentucky przez Appalachy. W roku 1775 założył osadę Boonesborough. Brał udział w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przyjaciel Simona Kentona i towarzysz broni George’a Rogersa Clarka. Był bohaterem literackim m.in. powieści Jamesa Fenimore Coopera.

Jürgen Chrobog – dyplomata niemiecki, wiceminister spraw zagranicznych, ambasador, prawnik.

Moise Kapenda Czombe, także Tshombe – polityk i przedsiębiorca kongijski, prezydent Katangi kierujący jej secesją, premier Demokratycznej Republiki Konga; kilkakrotnie zmuszany do ucieczki z kraju.

Stephan Farrell – dziennikarz, korespondent wojenny The Timesa i od 2007 The New York Timesa. Trzykrotnie porywany przez strony konfliktów, z których prowadził relacje.

Bobby Franks, właśc. Robert Emanuel Franks – czternastoletnia ofiara morderstwa, zabity przez nastoletnich kryminalistów Nathana Leopolda i Richarda Loeba.

Sprawa Josefa Fritzla została ujawniona w kwietniu 2008, kiedy 42-letnia Austriaczka Elisabeth Fritzl, zeznała policji, że przez 24 lata była więziona i gwałcona przez ojca, Josefa Fritzla. W marcu 2009 austriacki sąd uznał 73-letniego mężczyznę za winnego m.in. morderstwa syna, wielokrotnych gwałtów, czynów kazirodczych, czynów pedofilskich dokonywanych na swej córce oraz pozbawienia wolności pozostałych swoich dzieci, skazując go na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Patricia Campbell Hearst, znana bardziej jako Patty Hearst – wnuczka i dziedziczka fortuny amerykańskiego magnata prasowego Williama Randolpha Hearsta.

Alfred Henry (Freddy) Heineken był znaczącym inwestorem i jednym z dyrektorów holenderskiej firmy piwowarskiej Heineken. Pracę w firmie rozpoczął 1 czerwca 1941 roku.

Nicolae Iorga – rumuński historyk, krytyk literacki, pamiętnikarz, dramaturg, poeta i polityk.
Natascha Maria Kampusch – Austriaczka uprowadzona 2 marca 1998 przez Wolfganga Přiklopila, który w latach 1998–2006 przetrzymywał ją i gwałcił w swoim domu na przedmieściach Wiednia.

Ali Kemal Bey – turecki liberalny polityk, minister spraw wewnętrznych w rządzie wielkiego wezyra Imperium osmańskiego Damada Ferida Paszy. Przeciwnik nacjonalistycznego ruchu młodoturków, którzy przyczynili się do jego porwania i śmierci.

Kim Dae-jung – południowokoreański polityk, laureat pokojowej Nagrody Nobla i prezydent Korei Południowej.

Aleksander Pawłowicz Kutiepow – generał piechoty armii Imperium Rosyjskiego z 1920 r., uczestnik wojny z Japonią 1904-1905, uczestnik I wojny światowej, uczestnik walk z bolszewikami.

Amanda Lindhout – niezależna kanadyjska dziennikarka. W dniu 23 sierpnia 2008 została porwana w Somalii wraz z towarzyszącym jej fotoreporterem Nigelem Brennanem z Australii. 25 listopada 2009 oboje zostali uwolnieni. Dziennikarka podczas niewoli była torturowana.

Peter Lorenz – niemiecki polityk, działacz CDU.

Jewgienij Ludwik Karłowicz Miller, ros. Евгений-Людвиг Карлович Миллер – generał lejtnant armii rosyjskiej, dyplomata, jeden z przywódców Białych w czasie wojny domowej w Rosji 1918-1921, przywódca wojskowej antykomunistycznej emigracji rosyjskiej na Zachodzie.

Blanche Monnier znana we Francji jako la Séquestrée de Poitiers – kobieta z miejscowości Poitiers we Francji, która przez 25 lat potajemnie była przetrzymywana w małym pokoju przez swoją matkę. Blanche przez cały okres niewoli nie widziała światła słonecznego.

Daniel James Morcombe – 13-letni chłopiec z Australii, uprowadzony ze Słonecznego Wybrzeża w stanie Queensland 7 grudnia 2003. W sierpniu 2011 r. były mieszkaniec Słonecznego Wybrzeża, Brett Peter Cowan, został oskarżony o zabójstwo Morcombe’a. W tym samym miesiącu za pomocą testów DNA potwierdzono, że kości znalezione na obszarze przeszukiwanym pod nadzorem policji przez Stanowe Służby Ratunkowe należały do chłopca. 13 marca 2004 Cowan został uznany za winnego morderstwa i skazany na dożywotnie więzienie za czyny nieobyczajne wobec nieletniego oraz bezczeszczenie zwłok. W sierpniu 2031 będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe.

Aldo Moro – włoski polityk, prawnik, nauczyciel akademicki i działacz katolicki, jeden z liderów Chrześcijańskiej Demokracji i jej sekretarz w latach 1959–1964, długoletni deputowany, minister w różnych resortach, w latach 1963–1968 i 1974–1976 premier Włoch stojący na czele pięciu gabinetów. W 1978 porwany, więziony i następnie zamordowany przez terrorystów z Czerwonych Brygad.

Edgardo (Pio) Mortara – włoski ksiądz katolicki pochodzenia żydowskiego. Gdy miał 6 lat został potajemnie ochrzczony przez służącą a następnie odebrany rodzicom przez żandarmów państwa kościelnego na wniosek inkwizycji, przy przyzwoleniu papieża Piusa IX. Sprawa ta odbiła się szerokim echem w całej Europie.

Nadia Murad Basee Taha – iracka działaczka społeczna, jezydka, od 2016 roku ambasadorka dobrej woli ONZ do spraw ofiar handlu ludźmi, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.

Uładzimir Prakopawicz Niaklajeu – białoruski poeta, prozaik i działacz społeczno-polityczny, laureat szeregu nagród zawodowych i państwowych za twórczość literacką; od 25 lutego 2010 roku przewodniczący kampanii społecznej „Mów prawdę!”; kandydat na prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2010 roku; w dniu wyborów pobity do nieprzytomności, a następnie porwany ze szpitala przez nieznanych sprawców.

Piotr Tiago (Jakub) Orleański-Bragança, właściwie: Pedro Tiago Maria Miguel Gabriel Rafael Gonzaga de Orléans e Bragança – członek cesarskiej rodziny Brazylii, obecny tytularny następca tronu Brazylii z tzw. linii Petrópolis.

Etan Kalil Patz – miał 6 lat, kiedy 25 maja 1979 roku zaginął na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku. Był pierwszym zaginionym dzieckiem, którego zdjęcie zostało umieszczone na kartonach z mlekiem.

Sacajawea lub Sacagawea, Sakakawea, „Kobieta Ptak”, Boinaiv, „Grass Maiden”, Janey – indiańska przewodniczka i tłumaczka podczas ekspedycji Lewisa i Clarka na zachód, żona francuskiego trapera Toussainta Charbonneau i matka Jeana-Baptiste'a Charbonneau.

Francisco Santos Calderón, zw. Pacho Santos, kolumbijski polityk i dziennikarz, wiceprezydent Kolumbii od 7 sierpnia 2002 do 7 sierpnia 2010.

Hanns Martin Schleyer – niemiecki menedżer i przemysłowiec, członek partii CDU i prezydent Niemieckiego Związku Pracodawców. Był dalekim kuzynem Johanna Martina Schleyera.

Frank Sinatra Jr., właściwie Franklin Wayne Sinatra – amerykański piosenkarz.

Gilad Szalit – izraelski żołnierz armii izraelskiej (CaHaL).

Paul Emile François Henri Vanden Boeynants, zwany VDB – belgijski i waloński polityk, lider partii chadeckich, parlamentarzysta, minister i wicepremier, w latach 1966–1968 i 1978–1979 premier Belgii.
Juryj Mikałajewicz Zacharanka – radziecki i białoruski milicjant, pułkownik milicji, białoruski polityk, w latach 1994–1995 minister spraw wewnętrznych Białorusi; od 1996 związany z opozycją sprzeciwiającą się władzy prezydenta Alaksandra Łukaszenki; założyciel Związku Oficerów; członek Zjednoczonej Partii Obywatelskiej (ZPO); 7 maja 1999 roku porwany przez nieznanych sprawców i nigdy nie odnaleziony; zdaniem opozycji zamordowany z przyczyn politycznych z polecenia władz.