
Hans von Aachen – malarz niemiecki, manierysta.

Piotr Artomiusz, inne formy nazwiska: Artomius; Krzesichleb, – toruński teolog i kaznodzieja luterański, pisarz religijny i autor kancjonału.

Théodore Agrippa d’Aubigné – francuski poeta, protestant i wieloletni przyjaciel późniejszego Henryka IV, z którym zerwał kontakty po jego przejściu na katolicyzm.
Fryderyk Bartsch – jezuita, teolog, biblista i kaznodzieja, rektor Kolegium Jezuitów w Braniewie (1584–1590) i Akademii Wileńskiej (1590–1592), spowiednik króla Zygmunta III.

Piotr Berno SJ wł. Pietro Berno – błogosławiony Kościoła katolickiego, męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich w Indiach, prezbiter.

Alessandro Casolani – włoski malarz tworzący na przełomie późnego manieryzmu i wczesnego baroku, tworzył głównie w Sienie, Neapolu i Pizie.

Gabriello Chiabrera – włoski poeta.

Edward Coke – angielski prawnik i polityk.

Dymitr Iwanowicz (1552-1553) - pierwszy carewicz wszechruski.

Lavinia Fontana, zw. także: Livia Fontana, Lavinia Zappi lub Lavigna Fontana – włoska malarka okresu manieryzmu.

Fryderyk IV – książę legnicki z dynastii Piastów. Syn księcia legnickiego Fryderyka III i Katarzyny, córki księcia Meklemburgii Henryka V.

Henryk I de Bourbon-Condé – drugi książę de Condé, książę Enghien, dowódca protestantów podczas wojen religijnych. Za swoich czasów zwany był Le Balafré, a spowodowane było to blizną na twarzy.

Jan Jerzy – książę oławski z dynastii Piastów.

Melchior Klesl, także Khlesl – biskup Wiednia i kanclerz cesarza Macieja.

Marcin Laterna, inne formy nazwiska: Lanterna/Latarnia – polski pisarz, kaznodzieja królewski, teolog, działacz kontrreformacji, jezuita.

Jan Eliasz Mieleszko herbu Korczak – kasztelan brzeskolitewski, mścisławski i smoleński.

Paweł V – włoski duchowny katolicki, 233. papież w okresie od 16 maja 1605 do 28 stycznia 1621.

Petrus Plancius, właśc. Pieter Platevoet – holenderski astronom, kartograf i teolog.
Regina Protmann CSC – błogosławiona katolicka, założycielka Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy (katarzynek).

Matteo Ricci – Sługa Boży Kościoła katolickiego, włoski misjonarz z zakonu jezuitów, jeden z najważniejszych misjonarzy którzy pracowali w Chinach. Stworzony przez niego Kościół przetrwał rewolucję kulturalną i trwa do dzisiejszych czasów.

Szymon de Rojas, właśc. Simón de Rojas – hiszpański trynitarz (OSST), święty Kościoła katolickiego.

Cristoforo Roncalli – włoski malarz tworzący w okresie manieryzmu i wczesnego baroku. Był jednym z trzech artystów znanych pod przydomkiem Il Pomarancio.

Szymon Rudnicki herbu Lis – biskup warmiński w latach 1604–1621, administrator apostolski diecezji sambijskiej, sekretarz wielki koronny od 1601 roku, prepozyt kapituły katedralnej poznańskiej w latach 1600-1605, scholastyk łęczycki, kanonik krakowski, warmiński i poznański, sekretarz królewski na dworze Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy.

Rudolf II Habsburg – cesarz rzymski, król Czech w latach 1576-1611, król Węgier i Chorwacji oraz arcyksiążę Austrii w latach 1576-1608 z dynastii Habsburgów.

Hans von Schweinichen – dworzanin książąt legnickich i pamiętnikarz.

Sŏnjo – czternasty władca (wang) Korei (Chosŏn) z Dynastii Ri. Panował w okresie japońskich najazdów na Koreę.

Edmund Spenser – angielski poeta i humanista.
Wasyl IV Szujski – car rosyjski w latach 1606-1610, ostatni władca moskiewski z rodu Rurykowiczów.

Ukon Takayama – japoński męczennik oraz błogosławiony Kościoła katolickiego.

Alfonso Visconti – włoski kardynał.