
Mercedes de Acosta − amerykańsko-kubańska poetka, powieściopisarka i dramaturg. Napisała kilkanaście sztuk teatralnych, jedną powieść oraz trzy tomiki poezji. Znana jest jednak głównie ze względu na lesbijskie związki ze sławnymi kobietami, przede wszystkim hollywoodzkimi aktorkami Gretą Garbo i Marleną Dietrich. Była także obrończynią praw kobiet i identyfikowała się z sufrażyzmem.

Gregg Araki – amerykański reżyser, scenarzysta, producent, montażysta filmów niezależnych, rzadziej operator filmowy. Przedstawiciel nurtu New Queer Cinema.

Azis właśc. Wasił Trojanow Bojanow – bułgarski wokalista czałga, znany z wizerunku łączącego w sobie cechy stereotypowo kobiece i męskie. Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy bułgarskich.

Marie-Rosalie Bonheur nazywana Rosa Bonheur – najbardziej znana w swoich czasach francuska malarka i rzeźbiarka; reprezentantka naturalizmu. Pierwsza artystka-kobieta odznaczona orderem francuskiej Legii Honorowej.

Christopher Paul „Chris” Colfer – amerykański pisarz, piosenkarz i aktor telewizyjny, występował w roli młodego geja Kurta Hummela, w popularnym musicalowym serialu stacji FOX, Glee. Za tę kreację został nominowany do nagrody Satelity w 2009 r., w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym, dwukrotnie do nagrody Primetime Emmy w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym w 2010 r i 2011 r oraz otrzymał Złoty Glob w kategorii 'Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu lub miniserialu'. W 2011 r. zajął 62 pozycję na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, według magazynu Time. Jest autorem serii The Land of Stories, która regularnie pojawia się na liście bestsellerów dla dzieci według New York Times.

Melissa Ferrick – amerykańska wokalistka folkowa, gitarzystka.

Tom Ford, właśc. Thomas Carlyle Ford – amerykański projektant mody, reżyser i scenarzysta filmowy.

Vincenzo Galdi – włoski fotograf i model.

Gilbert & George – tandem twórczy, który tworzą Gilbert Prousch i George Passmore. Są znani ze swojego charakterystycznego i bardzo formalnego wyglądu. Zajmują się głównie sztuką performance, tworząc tak zwane „żywe rzeźby" (living scultpures), oraz kolorowe grafiki oparte na fotografiach. Poznali się na studiach w Central Saint Martins College of Art and Design. Pobrali się w 2008 roku. W 2017 roku artyści obchodzili 50-lecie istnienia.

Maggi Hambling – brytyjska malarka, rysowniczka i rzeźbiarka.

Barbara Jean Hammer – amerykańska reżyserka filmowa, pionierka filmu lesbijskiego należącego do nurtu queer. W trakcie jej kariery reżyserskiej trwającej 40 lat stworzyła ponad 80 filmów. Artystka znana jest z tworzenia eksperymentalnych form filmowych poruszających problematykę kobiecą, takie jak kulturowe role płciowe, związki homoseksualne i radzenie sobie ze starzeniem się. Mieszkała i tworzyła w Nowym Jorku.

David Hockney – angielski malarz, rysownik, grafik, fotograf oraz scenograf, którego prace cechuje oszczędność techniki, zainteresowanie zagadnieniem światła w obrazie i zaczerpnięty z pop-artu i fotografii realizm w ukazywaniu zwyczajnych, prozaicznych tematów.

Eugène Fredrik Jansson – szwedzki malarz.

Elton Hercules John – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Aktywista społeczny, założyciel Elton John AIDS Foundation.

Krzysztof Jung – polski malarz, grafik, performer, pedagog, twórca koncepcji teatru plastycznego.

Marco Kreuzpaintner − niemiecki filmowiec-samouk; reżyser, rzadziej scenarzysta i producent filmowy.

Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz – performer, choreograf, twórca obiektów i form przestrzennych.

La Roux – synthpopowy duet pochodzący z Wielkiej Brytanii, założony w 2008 roku przez Elly Jackson i Bena Langmaida. Obecnie jednak w skład wchodzi jedynie Elly Jackson, jako wokalistka i twarz La Roux, wspomagana na żywo przez dodatkowych muzyków. Początkowo inspiracją La Roux był przede wszystkim syntezatorowy pop z lat 80. typu Eurythmics, The Human League czy Depeche Mode, na kolejnych płytach stylistyka przesunęła się jednak w stronę funku, disco i muzyki nowofalowej. Największy jak do tej pory sukces zespołu to singel „Bulletproof”, który w 2009 roku stał się światowym przebojem. W 2011 duet zdobył nagrodę Grammy w kategorii „najlepsza płyta elektroniczna/taneczna” za swój debiutancki album.

Bruce LaBruce, właśc. Justin Stewart − kanadyjski pisarz, fotograf i filmowiec: reżyser, scenarzysta, producent, a okazjonalnie także montażysta i aktor. Twórca awangardowego nurtu queercore i ikona kina LGBT. W swoich kontrowersyjnych dziełach filmowych łączy techniki artystyczne typowe dla kina niezależnego z konwencją punkowej i pornograficznej estetyki gejowskiej. W jego filmy zostały wplecione sceny fetyszu i parafilii, BDSM, gwałtu, przemocy na tle rasowym, akrotomofilii, gerontophilii, uchodźców, prostytucji mężczyzn i kobiet oraz zombie.

Robert Mapplethorpe – amerykański fotograf. Stał się jednym z najbardziej znanych, ale i kontrowersyjnych fotografów XX wieku. Jego specjalnością były wystylizowane czarno-białe portrety. Fotografował także kwiaty oraz wzbudzające kontrowersje męskie akty. Z uwagi na śmiałość prac utrzymanych w homoerotycznej stylistyce uchodził często za skandalistę. Swoją przygodę z fotografią zaczynał od Polaroida. W 1973 odbyła się jego pierwsza indywidualna wystawa, w Light Gallery, w Nowym Jorku. Dwa lata później, fotografował średnioformatowym aparatem Hasselblad. Podejmował zlecenia komercyjne, był także autorem okładki albumu swojej przyjaciółki, piosenkarki Patti Smith. Współpracował z magazynem „Interview”.

Friedrich Wilhelm Murnau, właśc. Friedrich Wilhelm Plumpe – niemiecki reżyser filmowy. Jego technika filmowania była przełomowa jak na owe czasy. Wprowadził opcje kamery ruchomej, rezygnując przy tym z kamery statycznej oraz rozpowszechnił wykorzystanie zoomu. Zginął w wypadku samochodowym.

François Ozon – francuski reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Guglielmo Plüschow, właśc. Wilhelm Plüschow – niemiecki artysta fotograf, który zasłynął aktami młodych ludzi oraz związanymi z tym skandalami. Obecnie jego sposób fotografowania uważa się za artystyczny kanon wykonywania czarno-białych aktów.

Leontine Sagan, właśc. Leontine Schlesinger – austriacka aktorka oraz reżyser teatralna i filmowa. Jest jedną z pierwszych kobiet zajmujących się filmem w historii kinematografii.

Victor Ronald Salva – amerykański reżyser i scenarzysta filmowy, znany głównie jako twórca horrorów.

Sascha Schneider (wł. Rudolph Karl Alexander Schneider) – niemiecki malarz, rzeźbiarz i pedagog.

Janis Tsaruchis – grecki malarz i grafik.