
Saliamonas Banaitis – litewski wydawca, bankier i działacz społeczno-oświatowy, jeden z sygnatariuszy Aktu Niepodległości Litwy z 1918 roku.

Emilio Botín Sanz de Sautuola García de los Ríos – hiszpański bankier, prezes Banco Santander.

Agostino Chigi – włoski bankier i mecenas sztuki.

Filippo Cremonesi – włoski bankier, polityk, senator, komisarz rządowy.

Karolina, księżna Hanoweru, z domu księżniczka Monako, monakijska księżniczka z dynastii Grimaldich, córka Rainiera III, księcia Monako i jego małżonki, księżnej Grace; następczyni monakijskiego tronu w latach 1957–1958 i 2005–2014; od 1999 księżna Hanoweru jako małżonka księcia Ernesta Augusta V.

Maksymilian Goldstein – polski bankowiec, znawca ekslibrisów, pomysłodawca i założyciel Muzeum Żydowskiego we Lwowie, kolekcjoner judaików, posiadacz zbioru numizmatycznego.

Adriaan van der Hoop – holenderski bankier, polityk i kolekcjoner dzieł sztuki. Pozostawił w spadku 250 obrazów, które trafiły do Rijksmuseum. Jego ojcem był prawnik, minister Joan Cornelis van der Hoop.

Jan Medyceusz – florencki handlarz i bankier, syn Eberharda Medyceusza i Giacomy di Francesco Spini.

Morris Ketchum Jesup – amerykański bankier, filantrop i prezes Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej. Był także prezesem Nowojorskiej Izby Handlowej. Z jego inicjatywy w latach 1897-1898 powstał Peary Arctic Club. Finansował niektóre arktyczne wyprawy Roberta Peary'ego oraz ekspedycję badawczą na Syberię i północno-zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej pod nazwą Jesup North Pacific Expedition, kierowaną w latach 1897-1902 przez Franza Boasa. Od jego imienia i nazwiska pochodzi nazwa przylądka Kap Morris Jesup na Grenlandii.

Kong Xiangxi, na Zachodzie znany jako H. H. Kung – chiński bankier i biznesmen, mąż Song Ailing. Według rodzinnego drzewa genealogicznego był 75. w linii prostej potomkiem Konfucjusza.

André Langrand-Dumonceau – belgijski finansista, bankier i przedsiębiorca, założyciel pierwszego ogólnoeuropejskiego koncernu ubezpieczeniowego. Stał się znany w całej Europie dzięki wysiłkom na rzecz stworzenia katolickiego imperium finansowego, mającego być przeciwwagą dla banków należących do Żydów i protestantów.

Abraham Mendelssohn-Bartholdy, pierw. Abraham Mendelssohn − niemiecki Żyd, bankier i filantrop, syn znanego filozofa Mojżesza Mendelssohna i ojciec kompozytora Feliksa. Był zwolennikiem i głosicielem idei włączenia się Żydów w życie społeczności niemieckiej i zakończenia ich izolacji. W 1822 roku wraz z żoną przyjął chrześcijaństwo, w którym już wcześniej wychowywały się jego dzieci, i dodał do nazwiska człon Bartholdy. Był jednym z założycieli banku Mendelssohn & Co, który działał do likwidacji przez nazistów w 1938 roku.
Waldemar Mueller, Georg Waldemar Müller – niemiecki prawnik, polityk, w latach 1884–1891 poseł do Reichstagu, w latach 1886–1890 nadburmistrz Poznania.

Luděk Niedermayer – czeski ekonomista, były wiceprezes Narodowego Banku Czeskiego, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji.

Joseph Süß Oppenheimer (1692-1738) – żydowski kupiec, bankier i finansista Karola Aleksandra Wirtemberskiego.

Tommaso Padoa-Schioppa – włoski ekonomista i bankowiec, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego, w latach 2006–2008 minister gospodarki i finansów. Jeden z współtwórców wspólnej europejskiej waluty euro.

Dymitr Romanowicz Romanow – rosyjski arystokrata, bankier, filantrop, a także autor książek z dziedziny historii i falerystyki.

Baron James de Rothschild był bankierem i członkiem wpływowej rodziny Rothschildów.

Baron Carl Mayer von Rothschild – niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego, założyciel oddziału banku rodziny Rothschildów w Neapolu.

Salomon Mayer von Rothschild był bankierem i założycielem wiedeńskiego oddziału banku rodziny Rothschildów.

Louis Eugène Roy – haitański bankier, prezydent państwa od 15 maja do 18 listopada 1930 r.

Raymond Schwartz – francuski urzędnik bankowy i pisarz esperancki, autor licznych wierszy i powieści, jak również skeczy, które reżyserował w paryskich kabaretach esperanckich.

Jokūbas Šernas – litewski adwokat, dziennikarz, nauczyciel i bankier, jeden z dwudziestu sygnatariuszy Aktu Niepodległości z 1918 roku.

Haym Solomon, właśc. Chaim Solomon – Żyd z Polski, bankier, kupiec, makler, główny finansista rewolucji amerykańskiej i jej aktywny uczestnik, ojciec założyciel USA, wolnomularz, szpieg i dyplomata amerykański, filantrop, poliglota, sędzia w sądzie rabinackim, oraz działacz żydowskiej społeczności.

Oleg Jurjewicz Tińkow – rosyjski przedsiębiorca i bankier, notowany jako 1210. na liście najbogatszych ludzi świata.

Jonas Vailokaitis – litewski bankier i przemysłowiec, polityk, jeden z dwudziestu sygnatariuszy Aktu Niepodległości Litwy z 1918 roku.

Đorđe Vajfert – serbski bankier i przedsiębiorca.