
Juan José Arévalo Bermejo – gwatemalski polityk, pisarz, pedagog, filozof, nauczyciel, działacz społeczny, prezydent Gwatemali rządzący po okresie władzy junty wojskowej.

Bajrakitiyabha Mahidol – księżniczka tajska z dynastii Chakri, dyplomatka, działaczka społeczna, prawniczka.

Kosta Chetagurow – osetyjski pisarz, poeta, malarz, publicysta i działacz społeczny, uznawany za najwybitniejszego pisarza, tworzącego w języku osetyjskim.

Tony Anton de Brum, Tony A. deBrum – marszalski polityk, minister delegowany przy prezydencie, trzykrotnie minister spraw zagranicznych, minister finansów, minister zdrowia i środowiska oraz senator. Laureat Right Livelihood Award.

Leymah Roberta Gbowee – afrykańska działaczka społeczna z Liberii, organizatorka kobiecego ruchu chrześcijanek i muzułmanek pod nazwą Masowa Akcja Kobiet Liberii na rzecz Pokoju, który położył kres wojnie domowej w Liberii w 2003 roku i doprowadził do wyboru Ellen Johnson-Sirleaf na prezydenta Liberii w roku 2005. W 2011 roku Gbowee, wraz z Ellen Johnson-Sirleaf i Tawakel Karman z Jemenu, została laureatką Pokojowej Nagrody Nobla za walkę bez przemocy o bezpieczeństwo kobiet i prawo kobiet do pełnego uczestnictwa w procesie budowania pokoju.
Gérard Jean-Juste – haitański teolog wyzwolenia i duchowny rzymskokatolicki. Rektor kościoła św. Klary w Port-au-Prince, działacz społeczny na rzecz ubogich. W latach 1977–1990 kierował ośrodkiem dla uchodźców z Haiti w Miami na Florydzie.

Adam Goltz – polski działacz gospodarczy i społeczny, publicysta, polityk, ziemianin.

Dimityr Panajotow Grekow – bułgarski prawnik i polityk, premier Bułgarii (1899), minister sprawiedliwości, minister spraw wewnętrznych (1879), deputowany do Zgromadzenia Narodowego 1., 2., 3., 5., 6., 7. i 10. kadencji.

Asha Hagi – somalijska feministka i pacyfistka, zaangażowana w działania na rzecz pokoju i praw kobiet. Prowadzi m.in. kampanię przeciw obrzezaniu kobiet.

Bohdan-Wołodymyr Hawryłyszyn, ukr. Богдан-Володимир Гаврилишин – ukraiński, kanadyjski, szwajcarski ekonomista, działacz społeczny. Aktywny członek Klubu Rzymskiego.

Catherine Alice Healy - nowozelandzka aktywistka na rzecz dekryminalizacji i poprawy jakości pracy prostytutek. Założycielka, członkini i ogólnoświatowa koordynatorka organizacji New Zealand Prostitutes' Collective (NZPC). Nagrodzona Orderem Zasług Nowej Zelandii przez Królową Elżbietę II.

Sir Edmund Percival Hillary – nowozelandzki himalaista i polarnik, z zawodu pszczelarz.

Clara Holst – norweska filolog i działaczka na rzecz praw kobiet.

Srećko Horvat – chorwacki pisarz, tłumacz i filozof. Jego obszary zainteresowań obejmują filozofię i politologię.

Taufiq Ismail – indonezyjski poeta.

Shackelia Jackson – jamajska działaczka na rzecz praw człowieka, która prowadzi kampanię na rzecz zmian w wymiarze sprawiedliwości tego kraju od 2014 roku. Wtedy to jeden z miejscowych policjantów zabił jej brata.

Maria Weronika Kmoch – polska historyczka, regionalistka aktywnie działająca na rzecz popularyzacji historii i kultury miejscowości i gminy Jednorożec, powiatu przasnyskiego oraz regionu kurpiowskiego, blogerka i wikipedystka.

Henryk Edel Kryński – polski ekonomista, profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, członek Komitetu Ekonomicznego Polskiej Akademii Nauk, działacz państwowy, zajmujący się polityką regionalną, zastosowaniem matematyki w wyższym szkolnictwie ekonomicznym i gospodarce oraz polityką i planowaniem ekonomicznym.

Ludwik Maurycy Slaski – poseł do Reichstagu, ziemianin, działacz społeczny i niepodległościowy.

Isatou Njie-Saidy – gambijska działaczka społeczna i polityk, od 20 marca 1997 do 18 stycznia 2017 pełniła funkcje wiceprezydenta oraz ministra ds. kobiet.

Borka Pavićević – serbska publicystka i dramaturg, działaczka społeczna.

Michèle Pierre-Louis – haitańska działaczka społeczna i polityk. Premier Haiti od 5 września 2008 do 11 listopada 2009, została odwołana przez Senat.

L’Malouma Said – mauretańska działaczka na rzecz praw człowieka i polityczka.

Toeti Heraty Noerhadi, znana jako Toeti Heraty – indonezyjska poetka. Jest autorką wierszy subtelnych, zwracających uwagę na represyjne konwencje społeczne i emocjonalne.

Agnieszka Wisła – działaczka polonijna, współzałożycielka Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce i główna założycielka Korpusu Pomocniczego Pań.