
Pierre Belon – francuski przyrodnik i lekarz.

Domenico Campagnola – włoski malarz, rysownik i grafik aktywny w okresie weneckiego renesansu.

Ferdynand I – arcyksiążę Austrii oraz książę Styrii, Krainy i Karyntii od 1521, hrabia Tyrolu w latach od 1522, król Czech, Węgier i Chorwacji od 1526, król niemiecki od 1531, Święty Cesarz Rzymski od 1558. Przedstawiciel dynastii Habsburgów.

Wincenty Gajewski z Błociszewa herbu Ostoja – dziedzic Gaju i Grabianowa oraz części dóbr w Błociszewie.

Jan Kalwin, fr. Jean Cauvin albo również Jean Calvin – francuski teolog protestancki, reformator, kaznodzieja, pisarz i organizator życia duchowego w Szwajcarii w okresie reformacji. Twórca jednej z doktryn religijnych – ewangelicyzmu reformowanego, przyjętej przez Kościoły ewangelicko-reformowane, prezbiteriańskie, a następnie przez część kongregacjonalnych, opierającej się głównie na nauce o predestynacji oraz nauce o realnej i duchowej obecności Jezusa Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej, w odróżnieniu od poglądu powszechnie panującego w Kościele katolickim. Nazywany przez swych zwolenników „teologiem par excellence”; „Arystotelesem Reformacji”; „Akwinatą Kościoła reformowanego”; „najbardziej chrześcijańskim mężem swej epoki” czy też „drugim patriarchą reformacji”.

Jan Janusz Kościelecki herbu Ogończyk – kasztelan bydgoski od 1543 r., starosta nakielski od 1545 r., starosta bydgoski od 1545 r., wojewoda brzesko-kujawski od 1550 r., starosta generalny Wielkopolski od 1552 r., wojewoda sieradzki od 1553 r., starosta drahimski od 1562 r.

Aertgen van Leyden lub Aert Leyden, właśc. Aert Claeszoon lub Aernt Claesz. – niderlandzki malarz, rysownik i projektant witraży.

Damat Çelebi Lütfi Pasza – wielki wezyr Imperium Osmańskiego w latach 1539–41, szwagier (damat) sułtana Sulejmana Wspaniałego.

Michał Anioł, właśc. Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni – włoski rzeźbiarz, malarz, poeta i architekt epoki odrodzenia.

Bernardino Ochino – włoski zakonnik, mówca i asceta, po przyjęciu protestantyzmu – działacz reformacyjny, propagator unitarianizmu m.in. w Polsce, teolog i pisarz.

Rodolfo Pio di Carpi – włoski kardynał.

Stanisław Rozdrażewski herbu Doliwa – kasztelan rogoziński od 1535.

Rupa Goswamin – święty i jeden z najważniejszych teologów gaudija wisznuizmu, guru, poeta i filozof. Jeden z przywódców grupy Sześciu Goswaminów. Uznawany za inkarnację Rupy Mandżariego – pasterza bydła i wiecznego sługi Kryszny.

Sabina Wittelsbach – księżniczka bawarska, księżna wirtemberska.

Guido Ascanio Sforza di Santa Fiora – włoski kardynał. Syn Bosio II Sforzy hr. Santa Fiore i Konstancji Farnese, córki papieża Pawła III.

Jan Sobieski – rotmistrz jazdy, syn Sebastiana Sobieskiego i Barbary Giełczewskiej.

Jan Benedykt Solfa – lekarz, kanonik warmiński, głogowski, wrocławski, wileński, sandomierski, warszawski i krakowski.

Andreas Vesalius, Wesaliusz, właśc. Andries van Wesel lub Andre Wesale – flamandzki uczony, twórca nowożytnej anatomii.