
Abchaski Uniwersytet Państwowy – abchaska uczelnia akademicka w Suchumi, utworzona w 1992 z przekształcenia Wyższej Szkoły KGB im. F. Dzierżyńskiego.
Allama Iqbal Open University – pakistański uniwersytet z główną siedzibą w Islamabadzie.
Uniwersytet w Bergen – norweska uczelnia publiczna z siedzibą w Bergen. Uniwersytet został założony w 1946 roku. Jest jednym z dziesięciu uniwersytetów w Norwegii. Zaraz po uniwersytecie w Oslo i w Trondheim jest trzecim co do wielkości uniwersytetem w Norwegii. Kształci się na nim około 18 500 studentów, z czego 2000 to zagraniczni studenci, a zatrudnionych jest blisko 4000 pracowników. Do kampusu należy też Uniwersyteckie Muzeum Bergen. Miasto Bergen jest otoczone siedmioma górami, co jest też odzwierciedlone w godle uniwersyteckim.

Narodowy Uniwersytet Bangladeszu – największa uczelnia w Bangladeszu. Jej główna siedziba znajduje się w Gazipur na obrzeżach stolicy kraju Dhaka. Uniwersytet został założony w 1992 roku. Posiada 4 wydziały. Każdy wydział jest podzielony na kilka departamentów.

National University of Lesotho – uczelnia położona w Romie w Lesotho, około 34 km na południowy wschód od Maseru, stolicy kraju.

Otwarty Uniwersytet Bangladeszu – publiczna uczelnia założona 21 października 1992 roku w Bangladeszu. Otwarty uniwersytet, którego główny kampus znajduje się w Board Bazar w dywizji Dhaka. Na całą uczelnię składa się 7 szkół, 12 centrów zasobów regionalnych, 80 biur koordynujących oraz ponad 1000 centrów krajowych. Wydziały uniwersytetu obejmują m.in. Wydział Nauk Społecznych, Wydział Edukacji, Wydział Rolnictwa, Wydział Biznesu i Wydział Technologii.

Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego – najstarsza i największa gruzińska uczelnia, zlokalizowana w Tbilisi.

Université Caraïbe – utworzony w 1988 uniwersytet znajdujący się przy Delmas 29 w Port-au-Prince na Haiti.

Université des Comores – komoryjski uniwersytet w Moroni.

Uniwersytet im. Marien Ngouabi, UMNG – utworzony w 1971 roku jedyny państwowy uniwersytet w Republice Konga z siedzibą w Brazzaville. Według szacunków szkoły na uniwersytecie studiuje 33 000 osób. Kadra nauczycielska uniwersytetu stanowi 889 osób. Rektorem uniwersytetu jest prof. Jean-Rosaire Ibara. Motto szkoły to: Praca, Postęp, Ludzkość.

Universiti Brunei Darussalam, UBD – narodowy uniwersytet Brunei, zlokalizowany w stolicy, Bandar Seri Begawan, pierwszy uniwersytet założony w Brunei.
Uniwersytet Anadolu – publiczny uniwersytet w Eskişehir w Turcji. Drugi pod względem wielkości uniwersytet na świecie, liczący prawie 2 miliony studentów. Powstał w 1982 roku z połączenia czterech istniejących uczelni w Eskişehir. Większość wydziałów i szkół uczelni, w tym Wydział Edukacji Otwartej, znajdują się w Kampusie Yunusemre w centrum Eskişehir. Uniwersytet posiada 16 wydziałów, z których 3 oferują kształcenie na odległość.

Uniwersytet Bukareszteński – największy i jeden z najstarszych uniwersytetów w Rumunii, mieszczący się w Bukareszcie.
Uniwersytet Félix Houphouët-Boigny – uniwersytet w Wybrzeżu Kości Słoniowej, położony w Cocody, we wschodniej części miasta Abidżan. Wcześniej nosił nazwę Université de Cocody.

Uniwersytet Kabulski – afgański uniwersytet zlokalizowany w stolicy kraju – Kabulu. Został powołany do życia w 1946 roku.

Uniwersytet Ramkhamhaeng – jest jednym z dwóch otwartych uniwersytetów kształcących na odległość w Tajlandii. Dwa główne kampusy uczelni znajdują się w Bangkoku. Uniwersytet nazwany na cześć króla Ramkhamhaeng, który powszechnie jest uznawany za twórcę tradycyjnego alfabetu tajskiego.

Uniwersytet Rolniczy w Tiranie – publiczna uczelnia ulokowana w stolicy Albanii Tiranie, kształcąca na kierunkach rolniczych, weterynaryjnych, związanych ze środowiskiem i pokrewnych.