
Alcor Life Extension Foundation – organizacja non-profit zajmująca się krioprezerwacją (krionika) ciał lub mózgów osób, u których stwierdzono zgon, z nadzieją na ich ożywienie, gdy nauka osiągnie poziom umożliwiający wyleczenie przyczyny zgonu pacjenta oraz naprawę szkód wywołanych przez zamrożenie. Alcor prowadzi także badania naukowe nad hibernacją.

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, APA – największe stowarzyszenie naukowe i zawodowe psychologów w Stanach Zjednoczonych, liczące około 117 tysięcy osób, przy około 106 tysiącach licencjonowanych psychologów aktywnych w tym kraju. W 2017 towarzystwo dzieliło się na 54 sekcje poświęcone szczegółowym obszarom i aspektom psychologii oraz dysponowało rocznym budżetem około 120 milionów dolarów.

British Antarctic Survey (BAS) – brytyjska rządowa organizacja naukowa, odpowiadająca za badania kontynentu Antarktydy i wysp Antarktyki. Jest częścią Rady Badań Środowiska Naturalnego.

Český klub skeptiků Sisyfos jest czeską organizacją non-profit sceptyków naukowych, założoną w 1994, z siedzibą w Pradze. Głównymi celami i misją jest szerzenie i obrona odkryć i wyników współczesnej nauki, promowanie racjonalnego i krytycznego myślenia, zaznajomienie społeczeństwa z zasadami metody naukowej, wypowiadanie się przeciwko szerzeniu wiary w zjawiska paranormalne i pseudonauki, upewnianie się, że uniwersytety, stowarzyszenia naukowe i instytucje aktywnie bronią nauki i krytycznego myślenia, badanie kontrowersji i fałszywych twierdzeń, pomoc obywatelom w obronie przeciwko fałszywym produktom i niebezpiecznym środkom i zabiegom medycyny niekonwencjonalnej. Klub nie zamierza zajmować się sprawami religijnymi, moralnymi i politycznymi.
College Board jest organizacją non-profit zrzeszającą szkoły w Stanach Zjednoczonych. Powstała w 1900 roku jako College Entrance Examination Board (CEEB). Składa się z ponad 5700 szkół, kolegiów, uniwersytetów i innych placówek edukacyjnych. College Board ma siedzibę w dzielnicy Upper West Side na Manhattanie. Obecnym prezesem i dyrektorem generalnym jest Gaston Caperton.

Cryonics Institute (CI) – korporacja non-profit świadcząca usługi w dziedzinie krioniki, działająca na zasadach członkostwa. CI znajduje się w Clinton Township w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych.

European Life Scientist Organisation - organizacja założona w 1999 roku w celu zintegrowania środowisk naukowych różnych dziedzin nauki, w ramach ogólnie pojętych nauk biologiczno-przyrodniczych. Głównymi celami ELSO jest organizacja zjazdów naukowych o zasięgu ogólnoświatowym, a także lobbowanie nauki w UE. W roku 2008 ELSO połączyło się z EMBO(ang.), działającą od 1964 roku. Jej pierwszym przewodniczącym został Max Perutz, a sekretarzem generalnym John Kendrew, dwaj laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1962 roku za ich badania struktury białek.

Instytut Badawczy Patologii Molekularnej – biomedyczne centrum naukowe w Wiedniu, prowadzące badania podstawowe w obszarze molekularnych nauk przyrodniczych.

Integrated Taxonomic Information System (ITIS) – system zaprojektowany do dostarczania informacji taksonomicznych o organizmach. Został utworzony w 1996 r. System jest wspierany przez agencje rządowe Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Współpracuje z taksonomami z całego świata. Jest partnerem Species 2000 i Global Biodiversity Information Facility (GBIF). Współuczestniczy w realizacji międzynarodowego programu Katalog Życia.

Klub Sceptyków Polskich – polska organizacja typu non profit, promująca naukowy sceptycyzm i zrzeszająca naukowców i osoby zainteresowane nauką na terenie Polski.

Królewskie Towarzystwo Statystyczne – brytyjskie stowarzyszenie zrzeszające statystyków. Jest to najstarsze na świecie towarzystwo naukowe gromadzące specjalistów z tej dziedziny wiedzy. Zostało utworzone w 1834 r. z inicjatywy belgijskiego uczonego Adolphe'a Quételeta.

Łotewska Akademia Nauk – instytucja naukowa skupiająca ponad 300 naukowców z Łotwy i innych krajów prowadząca badania w zakresie nauk przyrodniczych, inżynierii, nauk społecznych i humanistycznych. Została założona w 1946 roku. Siedzibą Akademii jest znany w Rydze wieżowiec Akademii Nauk Łotwy.

Narodowe Centrum Badań w Antropologii Społecznej i Kulturowej, lepiej znane pod akronimem CRASC, jest instytucją publiczną badawczą Algierii. Jest pod nadzorem administracyjnym Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych, którego siedziba znajduje się w Oranie. Jest on kierowany przez panią Nurię Benghabrit-Remaoun.

SRI International – jeden z najbardziej znanych na świecie ośrodków naukowych, założony w 1946 roku jako Stanford Research Institute, na uniwersytecie Stanforda. W 1977 roku stał się niezależną organizacją typu non-profit, niemającą związków z uniwersytetem. W ciągu pół wieku istnienia SRI uzyskał ok. 10 tys. patentów – instytut prowadzi badania na wielu polach nauki i techniki, zarówno samodzielnie, jak i na zamówienie.

Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) – instytut założony w 1966 roku przez szwedzki parlament dla uczczenia 150. rocznicy nieprzerwanego pokoju w Szwecji. Jego celem są badania naukowe nad kwestiami konfliktu i współpracy, by pomóc w zrozumieniu warunków potrzebnych dla pokojowego rozwiązania światowych konfliktów. SIPRI udostępnia informacje o rozwoju broni, wydatkach na zbrojenia w poszczególnych krajach, produkcji i sprzedaży broni przez różne kraje, o jej kontroli i rozbrojeniach, a także o konfliktach, zapobieganiu im i bezpieczeństwie regionalnym. Wyniki badań SIPRI publikowane są głównie w książkach, w raportach oraz innych publikacjach Instytutu, a także na jego stronie internetowej.

The Explorers Club (ang.), czyli Klub Odkrywców – stowarzyszenie założone w USA w 1905, nastawione na promocję i postęp w badaniach terenowych, eksploracji naukowej oraz podtrzymania idei eksploracji. Oprócz tego działania Klubu obejmują dziedziny edukacji i służby publicznej, przez co zachęcają młodych ludzi do zajmowania się szeroko pojętą eksploracją nowych dziedzin.