Ferdinand Blumenthal – niemiecki lekarz internista, pionier onkologii. Profesor nadzwyczajny, kierownik Instytutu Badań nad Rakiem (Krebsforschungsinstitut) w Berlinie, członek Komitetu Badań nad Rakiem, tajny radca sanitarny. Redaktor czasopisma „Zeitschrift für Krebsforschung”.

William John Robert Cavendish, markiz Hartington, Billy Cavendish – brytyjski arystokrata, polityk, oficer armii brytyjskiej w stopniu majora. Był najstarszym synem Edwarda Cavendisha, 10. księcia Devonshire i Lady Mary Gascoyne-Cecil, a zatem miał pierwszeństwo w linii sukcesji do tytułu książęcego Devonshire. Mąż Kathleen Kennedy Cavendish. Zginął podczas II wojny światowej, w czasie walk w regionie Niderlandów we wrześniu 1944 roku, będąc żołnierzem regimentu o nazwie Coldstream Guards. Został zabity przez niemieckiego snajpera. Pochowano go na Cmentarzu Wojennym w Leopoldsburgu.

Bruno (Alfred) Ehrlich – niemiecki archeolog, historyk i kierownik Muzeum Miejskiego działający w Elblągu, przewodniczący Elbląskiego Towarzystwa Starożytności.

Hermann Föttinger – niemiecki inżynier i uczony w dziedzinie hydrodynamiki i napędu statków.

Georg Kelling – niemiecki lekarz i chirurg. Studiował medycynę w Lipsku i Berlinie. W 1890 roku otrzymał tytuł doktora medycyny, po czym praktykował w szpitalu w rodzinnym mieście. Zginął wraz z żoną podczas alianckich nalotów na Drezno, 13 lub 14 lutego 1945 roku.

Paweł Kontny SChr był polskim księdzem Kościoła rzymskokatolickiego. Był członkiem Towarzystwa Chrystusowego. W czasie II wojny światowej służył jako ksiądz w Lędzinach. 1 lutego 1945 roku został zabity przez żołnierzy radzieckich, chroniąc dwie dziewczyny przed porwaniem i zgwałceniem przez oficera radzieckiego. Sowieci zmusili mieszczan do pochowania zwłok Kontnego w miejscu, w którym zginął. Trzy dni później, po przesunięciu frontu na zachód, mieszczanie ekshumowali szczątki Kontnego i pochowali je na miejscowym cmentarzu. W Lędzinach nazwano ulice jego imieniem. Obecnie jest przygotowywany proces beatyfikacyjny.

Karol Albert Jakub Kossok – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Polski w latach 1928–1932, trener piłkarski, żołnierz Wehrmachtu w okresie II wojny światowej.

Jędrzej Moraczewski, ps. „E. K. Pomorski”, „Edward” – polski inżynier kolejowy, major taborów Wojska Polskiego, działacz związkowy, polityk i publicysta, jeden z przywódców Polskiej Partii Socjalno-Demokratycznej i Polskiej Partii Socjalistycznej.

Tadeusz Józef Moszczeński h. Nałęcz – podpułkownik aptekarz Wojska Polskiego.

Imre Kémeri Nagy – węgierski działacz i publicysta faszystowski, wojskowy (kapitan), dowódca Węgierskiego Batalionu Ochotniczego podczas wojny zimowej 1939-1940.

Aleksiej Troicki, ros. Алексей Алексеевич Троицкий – rosyjski problemista i teoretyk szachów.