
Michael Francis Atiyah – brytyjski matematyk, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, członek wielu akademii naukowych. Był członkiem grupy Bourbaki

Alan Baker – brytyjski matematyk; profesor Uniwersytetu Cambridge; członek Towarzystwa Królewskiego w Londynie.

John David Barrow – brytyjski fizyk teoretyk, kosmolog, profesor nauk matematycznych na Uniwersytecie Cambridge, pisarz popularnonaukowy, anglikanin.

Richard Ewen Borcherds – brytyjski matematyk.

John Horton Conway – angielski matematyk, twórca gry w życie.

Simon Kirwan Donaldson – angielski matematyk, profesor uniwersytetu w Oksfordzie.

Yael Naim Dowker – izraelsko-brytyjska matematyczka, autorka prac z dziedziny teorii miar i teorii ergodycznej. Pierwsza kobieta-reader w matematycznym departamencie na Imperial College.

Hannah Fry – brytyjska matematyczka i popularyzatorka nauki. Jest pracownicą University College London.

William Timothy Gowers FRS – brytyjski matematyk; profesor Uniwersytetu Cambridge.

Richard Kenneth Guy – brytyjski matematyk, emerytowany profesor wydziału matematyki na Uniwersytecie w Calgary.

Nigel James Hitchin - brytyjski matematyk. W pracy naukowej zajmuje się głównie geometrią różniczkową, geometrią algebraiczną, układami całkowalnymi oraz matematyką fizyczną. Tytuł doktora matematyki zdobył w roku 1972 na Uniwersytecie Oksfordzkim. Od roku 1997 pracuje na stanowisku profesora geometrii na tej uczelni. Członek Royal Society od roku 1991, w 2000 nagrodzony medalem Sylvestera.

Tom Kilburn (1921-2001) – brytyjski matematyk, informatyk oraz inżynier, pionier informatyki i techniki komputerowej. W 1946 roku zaprojektował pierwszą na świecie pamięć operacyjną komputera. Wspólnie z Williamsem opracował Small-Scale Experimental Machine, pierwszy na świecie komputer oparty na architekturze von Neumanna. Był profesorem uniwersytetu w Manchesterze oraz członkiem Royal Society w Londynie.

John Lennox – brytyjski matematyk, filozof nauki i apologeta chrześcijański. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz członkiem Green Templeton College.

Andrew Jonathan Mestel – angielski szachista, arcymistrz od 1982 roku, doktor matematyki stosowanej.

John Denis Martin Nunn – angielski szachista i matematyk, arcymistrz od 1978 roku.

Jonathan Richard Partington – brytyjski matematyk zajmujący się analizą funkcjonalną oraz teorią sterowania, profesor Uniwersytetu w Leeds.

Sir Roger Penrose – brytyjski fizyk teoretyczny, matematyk i filozof nauki. Jego specjalności to teoria względności i grawitacji, kosmologia, kwantowanie grawitacji, kwantowe fundamenty i geometria.

Charles John Read – brytyjski matematyk, profesor Uniwersytetu w Leeds. Znany z negatywnego rozwiązania problemu podprzestrzeni niezmienniczej na pewnych przestrzeniach Banacha. Doktoryzował się w 1984 w Trinity College na Uniwersytecie w Cambridge na podstawie rozprawy Some Problems in the Geometry of Banach Spaces napisanej pod kierunkiem Béli Bollobása.

Marcus Peter Francis du Sautoy jest brytyjskim matematykiem, profesorem matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzednio był nauczycielem akademickim w All Souls College w Oksfordzie i Wadham College w Oksfordzie, obecnie należy do kolegium New College w Oksfodzie. Był również członkiem Royal Society. Jego praca naukowa obejmuje głównie zagadnienia teorii grup i teorii liczb. W październiku 2008 r. otrzymał profesurę na katedrze Public Understanding of Science, obejmując to stanowisko po Richardzie Dawkinsie.

Ian Stewart – brytyjski matematyk, pisarz popularnonaukowy i naukowofantastyczny. Specjalizuje się w układach złożonych, jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warwick, współpracownikiem „Scientific American” i „New Scientist”, konsultantem Encyklopedii Britannica.

Sir Henry Peter Francis Swinnerton-Dyer, 16. Baronet, znany jako Peter Swinnerton-Dyer – matematyk brytyjski, specjalista z dziedziny teorii liczb.

Nalin Chandra Wickramasinghe – brytyjski matematyk, fizyk, astronom i astrobiolog, dyrektor Buckingham Centre for Astrobiology na University of Buckingham, profesor matematyki stosowanej i astronomii na uniwersytecie Cardiff w Walii. Ekspert w zastosowaniu podczerwieni do badania materii międzygwiazdowej, propagator teorii panspermii. Autor prawie 300 artykułów naukowych i 31 książek.

Andrew John Wiles – mieszkający w Stanach Zjednoczonych brytyjski matematyk specjalizujący się w teorii liczb, znany przede wszystkim z udowodnienia wielkiego twierdzenia Fermata.