
John Horton Conway – angielski matematyk, twórca gry w życie.

Martin Gardner – amerykański dziennikarz i popularyzator nauki. Specjalizował się w matematyce rekreacyjnej, ale interesował się również pseudonauką, literaturą, filozofią i religią. W latach 1956–1981 był autorem działu Gry matematyczne w „Scientific American”.

Lars Valter Hörmander − szwedzki matematyk, jeden z twórców nowoczesnej teorii równań różniczkowych cząstkowych. Zdobywca medalu Fieldsa w 1962, nagrody Wolfa w 1988 oraz nagrody Steele’a w 2006.
Henryk Iwaniec – polski i amerykański matematyk, profesor nauk matematycznych, w latach 1971–1983 pracownik naukowy Instytutu Matematycznego PAN, od 1987 profesor Rutgers University (USA), członek korespondent PAN oraz członek zagraniczny PAU, członek American Academy of Arts and Sciences. Specjalizuje się w analitycznej teorii liczb.

Ronald Björn Jensen – amerykański matematyk, którego prace dotyczą głównie logiki i teorii mnogości. Obecnie profesor emerytowany Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie.

Serge Lang – amerykański matematyk francuskiego pochodzenia. Znany ze swoich osiągnięć w teorii liczb. Jest autorem klasycznego podręcznika akademickiego Algebra, przetłumaczonego także na język polski. Był członkiem grupy Nicolas Bourbaki.

Barry Charles Mazur – amerykański matematyk pracujący głównie w teorii liczb. Professor na Harvard University. W 2000 otrzymał Nagrodę Steele’a.
Jean-Pierre Serre – francuski matematyk, ceniony za prace z topologii algebraicznej, geometrii algebraicznej i teorii liczb. W 1954 uhonorowano go Medalem Fieldsa, za książkę A Course in Arithmetic otrzymał w 1995 Nagrodę Steele’a (1993), Nagrodę Wolfa (2000) i Nagrodę Abela (2003). Jego prace zebrane zostały opublikowane w 1986.

John Torrence Tate – amerykański matematyk.
Sathamangalam R. Srinivasa Varadhan – indyjsko-amerykański matematyk specjalizujący się w teorii prawdopodobieństwa.