Agrypa PostumusW
Agrypa Postumus

Agrypa Postumus – syn Marka Agrypy i Julii, córki Augusta.

Agrypina MłodszaW
Agrypina Młodsza

Agrypina Młodsza, Iulia Agrippina Minor – cesarzowa rzymska, córka Germanika i Agrypiny Starszej.

Agrypina StarszaW
Agrypina Starsza

Agrypina Starsza – córka Marka Agrypy i Julii, córki Augusta.

Antonia StarszaW
Antonia Starsza

Antonia Maior – córka Marka Antoniusza i Oktawii Młodszej siostry cesarza Augusta.

Oktawian AugustW
Oktawian August

Gaius Octavius Thurinus, po adopcji Gaius Iulius Caesar Octavianus – pierwszy cesarz rzymski, panował od 16 stycznia 27 roku p.n.e. do śmierci jako Imperator Caesar Augustus. Po śmierci zaliczony został w poczet bogów jako „Divus Augustus”. Syn Gajusza Oktawiusza i Atii Starszej, wnuk siostry Juliusza Cezara i jego adoptowany testamentem syn.

BrytanikW
Brytanik

Brytanik – syn cesarza rzymskiego Klaudiusza i Messaliny. Jego pierwotne imię Germanik zamieniono na Brytanik dla uczczenia podboju Brytanii przez ojca w 43 n.e.

Gajusz Juliusz CezarW
Gajusz Juliusz Cezar

Gajusz Juliusz Cezar, łac. Gaius Iulius Caesar – rzymski polityk, wódz, dyktator i pisarz. Jeden z członków stronnictwa popularów, spowinowacony z Cynną i Mariuszem. Po ich śmierci piastował kolejno urzędy kwestora, edyla, pretora, konsula, imperatora oraz dyktatora. Sławę zdobył dzięki namiestnictwu w Galii. Dzięki pomocy swych żołnierzy udało mu się pokonać opozycję, skupioną wokół senatu i Pompejusza – tzw. optymatów, aby następnie, po wieloletnich walkach, przejąć pełnię władzy w Rzymie. Zamordowany w idy marcowe przez senatorów pod przywództwem Brutusa oraz Gajusza Kasjusza. W testamencie adoptował syna swojej siostrzenicy Gajusza Oktawiusza, późniejszego Oktawiana Augusta, wyznaczając go na swego spadkobiercę.

Druzus IIIW
Druzus III

Druzus III – blisko spokrewniony z cesarzami z dynastii julijsko-klaudyjskiej, młodszy syn Germanika i Agrypiny Starszej. Był bratem Nerona Cezara i cezara Kaliguli oraz Agrypiny Młodszej, Julii Druzylli i Julii Liwilli. 6 maja 17 n.e. wraz z rodzeństwem brał udział w triumfie swojego ojca, Germanika, za zwycięstwa nad Cheruskami i Chattami. W 23 n.e.u przywdział togę męską. Na wniosek Tyberiusza senat zezwolił Druzusowi ubiegać się o kwesturę na pięć lat przed uzyskaniem przewidywanego prawem wieku. Otrzymał też godność augura Po śmierci syna Druzusa w 23 n.e., Tyberiusz przyprowadził do senatu Druzusa i jego starszego brata Nerona, polecając ich opiece senatorów. Dzień pierwszego wystąpienia w życiu politycznym Druzusa i Nerona, Tyberiusz uczcił darem pieniężnym dla ludu.

Druzus MłodszyW
Druzus Młodszy

Druzus Młodszy – syn cesarza rzymskiego Tyberiusza i Wipsanii Agrypiny.

Druzus StarszyW
Druzus Starszy

Decimus Claudius Nero Drusus Germanicus.

Emilia Lepida (prawnuczka Augusta)W
Emilia Lepida (prawnuczka Augusta)

Emilia Lepida, Aemilia Lepida - córka Julii Agrypiny, prawnuczka cesarza Oktawiana Augusta.

Gajusz CezarW
Gajusz Cezar

Gajusz Wipsaniusz Agrypa, Gajusz Juliusz Cezar Wipsanian, Gajusz Cezar – syn Julii, jedynej córki Oktawiana Augusta i jej drugiego męża – Marka Agrypy.

Gemma ClaudiaW
Gemma Claudia

Gemma Claudia – rzymska kamea wykonana z sardonyksu, o wymiarach 15,2×12 cm, datowana na połowę I wieku n.e. Przedstawia dwie pary popiersi zwróconych ku sobie, na czterech rogach obfitości i z orłem pośrodku. Prawdopodobnie z jednej strony ukazuje Klaudiusza z Agrypiną Młodszą lub Messaliną, a naprzeciwko Germanika i Agrypinę Starszą lub Druzusa Starszego i Antonię Młodszą albo Tyberiusza i Liwię Druzyllę. Obecnie znajduje się w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu.

GermanikW
Germanik

Gaius Claudius Drusus Caesar Germanicus – wódz rzymski, członek dynastii julijsko-klaudyjskiej. Bratanek cesarza Tyberiusza, ojciec cesarza Kaliguli, brat Klaudiusza. Poślubił wnuczkę Oktawiana Augusta, Agryppinę.

Julia (córka Augusta)W
Julia (córka Augusta)

Julia – jedyna córka cesarza Augusta i Skrybonii.

Julia DruzyllaW
Julia Druzylla

Julia Druzylla – średnia córka Germanika i Agrypiny Starszej. Siostra cesarza Kaliguli. Była faworyzowana przez Kaligulę, a rozpowszechnione plotki twierdziły, że była również jego kochanką. Nie wiemy, czy bliskie stosunki między rodzeństwem miały rzeczywiście seksualny charakter, czy były to tylko próby dyskredytowania prywatnego życia cesarza. Po nagłej śmierci 10 czerwca 38 r. Julia została pochowana z honorami Augusty, ogłoszona przez senat na żądanie Kaliguli boginią i czczona pod imieniem Pantei. Była pierwszą kobietą w historii Rzymu, która została deifikowana. Swojej urodzonej później córce - Julii, Kaligula dał imię Druzylla - po ulubionej siostrze.

Julia Druzylla (córka Kaliguli)W
Julia Druzylla (córka Kaliguli)

Julia Druzylla, jedyne dziecko cesarza Kaliguli i jego czwartej, ostatniej żony Cezonii.

Julia HelenaW
Julia Helena

Julia Helena – córka Julii Liwilli oraz Druzusa. W 14 n.e. była chora, i jak opisuje Swetoniusz, cesarz August na łożu śmierci dopytywał się, czy wyzdrowiała. W 20 n.e. poślubiła swojego kuzyna – Nerona Cezara, syna Germanika i Agrypiny Starszej. Małżeństwo okazało się niezbyt szczęśliwe i zostało wykorzystane przez Sejana, zaufanego prefekta pretorianów cesarza Tyberiusza, w jego machinacjach skierowanych przeciwko Neronowi Cezarowi. Według Tacyta Sejan wykorzystał swój romans z Klaudią Julią Liwillą do spiskowania przeciwko Neronowi, który nie mógł się czuć pewny nawet u siebie w nocy, gdyż jego żona, Julia Helena, o jego czuwaniach, snach i westchnieniach donosiła swojej matce, a ta Sejanowi.

Julia LiwillaW
Julia Liwilla

Julia Liwilla – najmłodsza córka Germanika i Agrypiny Starszej. Siostra Agrypiny Młodszej, Julii Druzylli i Kaliguli.

KaligulaW
Kaligula

Gaius Iulius Caesar Germanicus, – cesarz rzymski od 18 marca 37 r. Oficjalna tytulatura: Gaius Iulius Caesar Augustus Germanicus.

Klaudia AntoniaW
Klaudia Antonia

Claudia Antonia – córka cesarza Klaudiusza i Elii Petyny.

Klaudia Julia LiwillaW
Klaudia Julia Liwilla

Klaudia Julia Liwilla zwana też Julią Liwillą Starszą – córka Druzusa I i Antonii Młodszej.

Klaudiusz (cesarz)W
Klaudiusz (cesarz)

Klaudiusz, Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus, oficjalna tytulatura cesarska: Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus – historyk, czwarty cesarz rzymski od 25 stycznia 41 roku do swojej śmierci, syn Druzusa Starszego i Antonii Młodszej; bratanek cesarza Tyberiusza, stryj cesarza Kaliguli, brat Germanika.

Klaudiusz DruzusW
Klaudiusz Druzus

Klaudiusz Druzus – syn przyszłego cesarza Klaudiusza i Plaucji Urgulanilli.

Klaudiusz Neron Juliusz CezarW
Klaudiusz Neron Juliusz Cezar

Klaudiusz Neron Juliusz Cezar łac. Claudius Nero Iulius Caesar Germanicus – blisko spokrewniony z cesarzami z dynastii julijsko-klaudyjskiej, syn Germanika i Agrypiny Starszej. Jego młodszym bratem był późniejszy cesarz Kaligula.

Lucjusz Juliusz CezarW
Lucjusz Juliusz Cezar

Lucjusz Juliusz Cezar – syn Marka Agrypy, wnuk cesarza Augusta.

Marek AgrypaW
Marek Agrypa

Marek Wipsaniusz Agrypa – rzymski polityk i dowódca wojskowy. Był synem Lucjusza Wipsaniusza Agrypy oraz zięciem, stronnikiem i przyjacielem cesarza Augusta. Był także rówieśnikiem Oktawiana i studiował razem z nim w Apolonii. Za jego radą po zamachu na Gajusza Juliusza Cezara, Oktawian wyruszył natychmiast do Rzymu. Agrypa odegrał znaczącą rolę w wojnie przeciwko Lucjuszowi Antoniuszowi i Fulwii, bratu i żonie Marka Antoniusza zakończonej zdobyciem Peruzji.

Marek Klaudiusz MarcellusW
Marek Klaudiusz Marcellus

Marek Klaudiusz Marcellus – syn Gajusza Klaudiusza Marcellusa i Oktawii Młodszej

Waleria MessalinaW
Waleria Messalina

Waleria Messalina – cesarzowa rzymska.

NeronW
Neron

Neron – piąty cesarz rzymski w latach 54–68, syn Gnejusza Domicjusza Ahenobarbusa i Agrypiny Młodszej, późniejszej żony cesarza Klaudiusza.

Oktawia (córka Klaudiusza)W
Oktawia (córka Klaudiusza)

Oktawia, Claudia Octavia – córka cesarza Klaudiusza i jego trzeciej żony Messaliny, pierwsza żona następcy Klaudiusza, cesarza Nerona.

Oktawia MłodszaW
Oktawia Młodsza

Octavia Minor – jedyna córka Gajusza Oktawiusza i jego drugiej żony Atii Starszej. Siostra Gajusza Oktawiusza, po adopcji noszącego nazwisko Gajusza Juliusza Cezara Oktawiana, czyli późniejszego cesarza Augusta. August darzył ją zawsze miłością i szacunkiem i Oktawia miała na niego duży wpływ.

Publiusz Kwinktyliusz WarusW
Publiusz Kwinktyliusz Warus

Publiusz Kwinktyliusz Warus – rzymski polityk i dowódca, dowodził trzema legionami rzymskimi zniszczonymi w Lesie Teutoburskim przez Germanów pod wodzą Arminiusza.

TyberiuszW
Tyberiusz

Tyberiusz, Tiberius Claudius Nero – cesarz rzymski, syn Tyberiusza Klaudiusza i Liwii Druzylli, pasierb i następca Oktawiana Augusta. Oficjalna tytulatura cesarska Tiberius Caesar Augustus.

Tyberiusz Klaudiusz GemellusW
Tyberiusz Klaudiusz Gemellus

Tyberiusz Klaudiusz Gemellus - syn Druzusa II Kastora i Julii Liwilli czyli wnuk cesarza Tyberiusza i kuzyn cesarza Kaliguli. Gemellus to przydomek oznaczający "bliźniak". Jego bliźniaczy brat Klaudiusz Germanik zmarł w niemowlęctwie.

Tyberiusz Klaudiusz NeronW
Tyberiusz Klaudiusz Neron

Tyberiusz Klaudiusz Neron – arystokrata rzymski z rodu Klaudiuszy. Był potomkiem konsula – pierwszego Tyberiusza Klaudiusza Nerona, syna cenzora Appiusza Klaudiusza Ślepego. Jego ojcem był Druzus Klaudiusz Neron, który służył w armii Pompejusza. Jego matka również pochodziła z rodu Klaudiuszy.

Wipsania Julia AgrypinaW
Wipsania Julia Agrypina

Wipsania Julia Agrypina znana też jako Julia Młodsza lub Julilla – wnuczka cesarza Oktawiana Augusta.