
Alfons Aragoński – książę Bisceglie i Salerno, nieślubny syn króla Neapolu Alfonsa II i jego kochanki Trogii Gazzeli.

Alfons II – król Neapolu od 1494 roku do śmierci. Do czasu wstąpienia na tron neapolitański po śmierci ojca nosił tytuł księcia Kalabrii. Ojciec Izabeli Aragońskiej, matki polskiej królowej Bony.

Alfons V Aragoński zwany Wspaniałomyślnym – król Aragonii, Sardynii i Korsyki i hrabia Barcelony od 1416 do 1458 oraz król Neapolu od 1442 do 1458, gonfaloniere papieski.

Beatrycze Aragońska – królowa węgierska, córka króla neapolitańskiego Ferdynanda I i Izabelli Claromonte.

Blanka II, fr. Blanche II de Navarre, hiszp. Blanca II de Navarra – królowa Nawarry, księżna Asturii - żona następcy tronu Kastylii i Leónu.
Eleonora Aragońska, port. Leonor de Aragão, Rainha de Portugal – infantka aragońska, królowa portugalska.

Eleonora Aragońska − córka króla Neapolu Ferdynanda (Ferrante), pierwsza księżna Ferrary, Modeny i Reggio jako żona Herkulesa I d’Este.

Eleonora I z Nawarry, Eleonora Aragońska, Eleonora de Foix – regentka Nawarry w latach 1455–1479 i królowa Nawarry w 1479 r. Trzecia i najmłodsza córka króla Aragonii – Jana II Aragońskiego i królowej Nawarry – Blanki I.

Farsa z Ávila – wydarzenie z 5 czerwca 1465 w hiszpańskim miasteczku Ávila, podczas którego grupa możnych z Juanem Pacheco, jego młodszym bratem Pedro Girónem, oraz ich wujem, arcybiskupem Toledo Alonso Carrillo symbolicznie zdetronizowało króla Kastylii Henryka IV oraz ogłosiło nowym królem jego młodszego brata, Alfonsa.

Ferdynand II Aragoński – trzeci syn króla Jana II Aragońskiego, pierwsze jego dziecko z drugą żoną, Joanną Enriquez, córką Fryderyka Enriqueza, admirała Kastylii, księcia de Melgar e Rueda. Ojciec wyznaczył go na następcę tronu, pomijając jego starszego przyrodniego brata, Karola z Viany.

Ferdynand I, zwany także Ferrante – król Neapolu od 1458 roku.

Ferdynand I Sprawiedliwy, hiszp. Fernando de Antequera – król Aragonii, Sycylii i Sardynii i Korsyki w latach 1412-1416.

Ferdynand II – król Neapolu w latach 1495-1496. Syn i dziedzic Alfonsa II.

Henryk II, znany jako Henryk Trastámara – król Kastylii i Leónu w latach 1369–1379. Był synem Alfonsa XI i jego kochanki Eleonory de Guzmán. Jako hrabia Trastámara, dał początek dynastii królów panujących w Kastylii i Leónie, a później również w Aragonii, zwanej od jego tytułu dynastią Trastámara.

Henryk III Chorowity – król Kastylii i Leónu w latach 1390-1406.

Henryk IV Bezsilny – król Kastylii i Leónu w latach 1454-1474, antykról Aragonii 1462-1463.

Izabela Aragońska, wł. Isabella d'Aragona – księżna Mediolanu i Bari, córka króla Neapolu Alfonsa II i jego pierwszej żony Hipolity Marii, siostry księcia Mediolanu Galeazza Marii Sforzy.

Izabela I Katolicka, Izabela I Kastylijska – królowa Kastylii i Leónu w latach 1474–1504, a także królowa Aragonii w latach 1479–1504 jako żona Ferdynanda II Aragońskiego. Pierworodna córka króla Kastylii Jana II Kastylijskiego i Izabeli Aviz, wnuczki króla Portugalii Jana I Wielkiego. Jej małżeństwo i wspólne rządy z Ferdynandem Katolickim dały początek unii, w której efekcie powstało nowożytne Królestwo Hiszpanii. W historiografii określana również jako Izabela Katolicka, została Służebnicą Bożą Kościoła katolickiego.

Izabela z Asturii, hiszp. Isabel de Aragón y Castilla – najstarsza córka Ferdynanda II Aragońskiego i Izabeli I Kastylijskiej, następczyni tronu Kastylii i królowa Portugalii jako pierwsza żona Manuela I.
Jan I – król Kastylii i Leónu w latach 1379-1390.

Jan II Aragoński – król Aragonii, Sardynii i Korsyki (1458–1479) i Nawarry (1425–1479), hrabia Barcelony. Był synem Ferdynanda I i jego żony Eleanory z Alburquerque.

Jan II Kastylijski – król Kastylii i Leonu w latach 1406-1454.

Jan z Asturii, właściwie: Don Juan de Trastamare de Aragon y de Trastamare de Castilla − książę Asturii i następca tronu Kastylii i Leónu.

Joanna Aragońska − księżniczka Aragonii i królowa Neapolu, najmłodsza córka Jana II Aragońskiego i Joanny Enríquez, żona Ferdynanda I Neapolitańskiego.

Joanna Aragońska – królowa Neapolu poprzez małżeństwo ze swym bratankiem Ferdynandem II.

Joanna la Beltraneja, księżniczka Joanna Kastylijska, hiszp. Juana de Castilla, port. Joana de Trastâmara – księżna Asturii, później królowa Portugalii.

Joanna I Kastylijska zwana Joanną Szaloną, lub Joanną Obłąkaną – nominalna królowa Kastylii i Aragonii. Córka Ferdynanda Aragońskiego i Izabeli I Kastylijskiej. Żona Filipa I Pięknego.

Katarzyna Aragońska – królewna aragońska i kastylijska, księżna Walii w latach 1499–1509 i 1533–1536, królowa Anglii w latach 1509–1533 jako pierwsza żona Henryka VIII Tudora, regentka Anglii w roku 1513, matka Marii I.

Maria Aragońska – królowa Kastylii i Leónu jako żona Jana II.

Maria Aragońska, znana również jako Maria Hiszpańska, Maria Kastylijska, hiszp. María de Aragón y Castilla – aragońska księżniczka, królowa Portugalii jako druga żona Manuela I Szczęśliwego.

Maria Kastylijska – królowa Aragonii, Sardynii, Korsyki oraz Neapolu jako żona Alfonsa V Aragońskiego.

Rodrigo Aragoński – książę Bisceglie i Sermonetty. Jedyne dziecko Lukrecji Borgii, córki papieża Aleksandra VI i jej drugiego męża Alfonsa Aragońskiego, syna Alfonsa II, króla Neapolu.

Sancha Aragońska – nieślubna córka króla Neapolu Alfonsa II i jego kochanki Trogii Gazzeli.