Bandik świnionogiW
Bandik świnionogi

Bandik świnionogi – gatunek ssaka z nadrzędu torbaczy, z rzędu jamrajokształtnych, który zamieszkiwał suche i półpustynne stepy Australii. Ostatnie okazy tego gatunku zaobserwowano w latach 50. XX wieku. Obecnie jest uznawany za gatunek wymarły.

DiprotodonW
Diprotodon

Diprotodon – największy torbacz w historii Ziemi. Był wielkości dzisiejszego nosorożca białego. Prowadził podobny tryb życia do hipopotama. Szkielety tych zwierząt zostały odkryte w słonych glinach australijskiego jeziora Callabona.

Filander zajęczyW
Filander zajęczy

Filander zajęczy – wymarły gatunek ssaka z podrodziny kangurów (Macropodinae) w obrębie rodziny kangurowatych (Macropodidae).

Kangur rączyW
Kangur rączy

Kangur rączy – wymarły gatunek ssaka z podrodziny kangurów (Macropodinae) w obrębie rodziny kangurowatych (Macropodidae).

Kanguroszczur szerokolicyW
Kanguroszczur szerokolicy

Kanguroszczur szerokolicy – gatunek ssaka z rodziny kanguroszczurowatych (Potoroidae), który zamieszkiwał Australię.

Lew workowatyW
Lew workowaty

Lew workowaty – wymarły gatunek drapieżnego ssaka z nadrzędu torbaczy, żyjący w Australii od późnego pliocenu do późnego plejstocenu.

Pazurogon księżycowyW
Pazurogon księżycowy

Pazurogon księżycowy – wymarły gatunek ssaka z podrodziny kangurów (Macropodinae) w obrębie rodziny kangurowatych (Macropodidae).

Phascolarctos stirtoniW
Phascolarctos stirtoni

Phascolarctos stirtoni – gatunek wymarłego torbacza z rodziny koalowatych (Phascolarctidae). Egzystował w plejstocenie razem z dzisiejszym koalą, jednak był od niego większy. Wymarł około 50 tysięcy lat temu. Przyczyny wyginięcia nie są znane.

SthenurusW
Sthenurus

Sthenurus – rodzaj wymarłych torbaczy z rodziny kangurowatych. Znanych ze stanowisk w Australii, rodzaj Sthenurus występował w czasie trwania epok pliocenu i plejstocenu.

ThylacosmilusW
Thylacosmilus

Thylacosmilus – rodzaj dużych drapieżnych torbaczy, żyjących na terenie Ameryki Południowej od późnego miocenu do późnego pliocenu, 7–3 mln lat temu.

Wielkouch mniejszyW
Wielkouch mniejszy

Wielkouch mniejszy – gatunek wymarłego ssaka z rodziny wielkouchowatych (Thylacomyidae). Występował w centralnej Australii, ostatni osobnik został zaobserwowany w 1931.

WilkoworowateW
Wilkoworowate

Wilkoworowate, wilki workowate (Thylacinidae) – wymarła rodzina drapieżnych torbaczy z rzędu niełazokształtnych (Dasyuromorphia). Najbardziej znany jest wilk workowaty. Wilki workowate zamieszkiwały Australię i Tasmanię. Na kontynencie australijskim zostały wyparte przez dingo ok. 3000 lat temu. Na Tasmanii zostały wytępione przez człowieka. Ostatnie okazy wyginęły w początkach XX wieku. Pozostałe gatunki zaliczane do rodziny Thylacinidae żyły w Australii w czasach prehistorycznych. Nimbacinus był tak duży jak lis. Na ziemi pojawiły się około 28 milionów lat temu

Wilkowór tasmańskiW
Wilkowór tasmański

Wilkowór tasmański, wilk workowaty, wilk tasmański – wymarły gatunek ssaka z rodziny wilkoworowatych (Thylacinidae), największy drapieżny torbacz czasów współczesnych. Pierwotnie występował na terenach Australii i Nowej Gwinei, w czasach historycznych został wyparty wyłącznie do terenów Tasmanii, gdzie wyginął w XX wieku. Był ostatnim przedstawicielem rodzaju Thylacinus.