
Aerozaur - rodzaj gada ssakokształtnego z rodziny Varanopsidae i podrodziny Varanodontinae. Żył od późnego permu do wczesnego triasu na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej.

Archaeothyris – rodzaj jednego z najstarszych znanych pelykozaurów. Za starszego uważa się jedynie klepsydropsa oraz protoklepsydropsa, ale zły stan zachowania szkieletu tego drugiego nie daje nam pewności.

Archeowenator (Archaeovenator) – rodzaj synapsyda z rodziny Varanopidae.

Ctenospondylus – rodzaj synapsyda z rodziny Sphenacodontidae

Edafozaur (Edaphosaurus) – rodzaj roślinożernych synapsydów z rzędu pelykozaurów.

Haptodus jest nazwą rodzajową zwierzęcia uznawanego za jednego z najstarszych przedstawicieli synapsydów.

Jantazaur (Ianthasaurus) – jest nazwą rodzajową synapsyda, zaliczanego do rodziny Edaphosauridae, żyjącego pod koniec karbonu. Jego szczątki odkryto na terenie obecnego stanu Kansas, w formacji, w której zachowały się szczątki innych wczesnych owodniowców, jak haptodus i petrolakozaur.

Ophiacodon - rodzaj drapieżnego pelykozaura, żyjącego w późnym karbonie i wczesnym permie. Zwierzę to stanowi najlepiej poznanego przedstawiciela rodziny Ophiacodontidae z powodu powszechnego występowania jego skamieniałości na terenie obecnej Ameryki Północnej. Szczątki odkryto między innymi w kanadyjskiej Nowej Szkocji oraz stanach Ohio i Teksas.

Pantelosaurus jest nazwą rodzajową zwierzęcia uznawanego za jednego z najstarszych przedstawicieli synapsydów.

Stereophallodon - rodzaj gada ssakokształtnego z rodziny ofiakodontów. Żył od późnego karbonu do wczesnego permu na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej.

Stereorhachis - rodzaj gada ssakokształtnego z rodziny ofiakodontów. Żył w późnym karbonie na terenie dzisiejszej Francji.