Dąb Beczka – dąb z rosnący w Puszczy Białowieskiej, który osiągnął największy obwód pnia. Jeszcze pod koniec lat 80. XX wieku kondycja drzewa była całkiem dobra – praktycznie wszystkie konary w koronie pokryte były liśćmi. Gwałtowne załamanie żywotności drzewa nastąpiło na początku lat 90.

Dąb "Car" – jedno z najpotężniejszych drzew w Puszczy Białowieskiej, dzisiaj martwe.

Dąb Dominator – jeden z najgrubszych dębów w Puszczy Białowieskiej. Drzewo dziś jest już martwe – uschło w 1992, pień jest już w znacznym stopniu pozbawiony kory.

Dąb Dunin – dąb szypułkowy, jeden z pomnikowych dębów w Puszczy Białowieskiej. Dąb rośnie na otwartej przestrzeni niedaleko wsi Przybudki i jest pozostałością po dawnej Puszczy Ladzkiej. Drzewo miało niegdyś strzelisty kształt, dzisiaj ma kształt rozłożysty i jest to efekt uderzeń pioruna, w wyniku których połamane zostały jego konary. W roku 2001 wiek drzewa był szacowany na 330-350 lat, natomiast w roku 2021 szacowano jego wiek na prawie 400 lat. Jako pomnik przyrody został zarejestrowany w 2001 roku, uzyskał numer 1379.

Imperator Południa – jeden z najpotężniejszych dębów Puszczy Białowieskiej zwany też Dębem prof. Janusza Falińskiego. Potężne drzewo rosnące w lesie wilgotny na skraju niewielkiej niecki terenu, często w okresie wiosennym wypełnionej wodą. To co jest dla niego charakterystyczne – to olbrzymie napływy korzeniowe i ładny kolumnowy pień. Korona drzewa, jak na dąb białowieski, rozłożysta złożona z potężnych konarów. Wiek drzewa w przybliżeniu można oszacować na ok. 350-400 lat.
Dąb Kongresowy – dąb w Puszczy Białowieskiej; obwód na wysokości 130 cm od podstawy pnia – 636 cm (2009 r.), wysokość 32 m. Drzewo bez wyraźnych objawów zamierania. Od połowy lat 60. obwód drzewa powiększył się o ok. 50 cm. Dąb ten rośnie w pobliżu wiaty ogniskowej położonej prawie dokładnie w geograficznym centrum Puszczy Białowieskiej, gdzie w 1973 roku zorganizowana ognisko dla ówczesnych przywódców PRL-u: Edwarda Gierka i Piotra Jaroszewicza.Od tamtej pory to miejsce ogniskowe nazywane jest „Gierkówką”. 24 kwietnia 1997 roku „Gierkówkę” odwiedzili uczestnicy V Kongresu Leśników Polskich i z tej okazji drzewo drzewo zostało nazwane „Dębem Kongresowym”. W jego otoczeniu rośnie kilka mniejszych dębów, być może potomków Dębu Kongresowego.
Król Nieznanowa – dąb rosnący w uroczysku Nieznanowo w Puszczy Białowieskiej. Jest to dąb o jednej z największych strzelistości pnia spośród białowieskich dębów. Pierwsze konary odchodzą od pnia na wys.18 m. Drzewo ma kolumnowy pień, ciekawie osadzony w gruncie. Od roku 1988 obserwowało się stopniowe zamieranie drzewa. Jeszcze w 2007 roku dwie nieduże gałęzie pokryte były liśćmi.
Krzyż Południa – jeden z największych dębów w Puszczy Białowieskiej. Obwód w pierśnicy – 630 cm, wysokość – 36 m. Od wschodu u podstawy pnia znaczny ubytek kory. Drzewu od końca lat 50. XX wieku przybyło w obwodzie 65 cm. Wpisane do wojewódzkiego rejestru drzew pomnikowych już w latach 50. XX wieku pod numerem 52. Nazwa drzewa wzięła się z kształtu korony, której główne konary przypominały krzyż.
Strażnik Zwierzyńca – jeden z najgrubszych dębów w Puszczy Białowieskiej. Drzewo jest znacznie pochylone ku zachodowi, co zapewne przyczyniło się do zwiększenia obwodu pnia u podstawy. Dolna cześć pnia lekko beczkowata, lekko omszona, korona dość rozłożysta. Obecnie dąb nosi imię Igora Newerlego – pisarza urodzonego w pobliskiej osadzie leśnej Zwierzyniec. Wszystkie gałęzie są zielone – drzewo w dobrej kondycji. Wiek drzewa w przybliżeniu można oszacować na 400 lat.
Dąb Jacka Wysmułka – wcześniej zwany Wielkim Mamamuszim, najgrubszy spośród dębów Puszczy Białowieskiej rosnących w zagospodarowanej części Puszczy, pod względem obwodu pnia ustępuje tylko Dębowi Maćkowi rosnącemu w rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego. Na wys. 130 cm od nasady pień ma w obwodzie 701 cm, wysokość drzewa - 31-32 m. Dąb nosi imię zasłużonego dla Puszczy Białowieskiej leśnika, miłośnika przyrody Jacka Wysmułka. Zresztą Jacek Wysmułek odkrył to drzewo w białowieskim mateczniku i w 1976 roku zgłosił je do wojewódzkiego rejestru drzew pomnikowych.