Kaplice różańcowe w Bardzie – zespół kaplic poświęconych życiu i męce Jezusa Chrystusa, znajdujących się przy drodze prowadzącej z Barda na górę Różańcową, położoną na północny wschód od Barda.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bierutowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Oleśnica Wschód archidiecezji wrocławskiej.

Przydrożna kapliczka domkowa w Błażejowie – rzymskokatolicka kapliczka parafii Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim, znajdująca się w Błażejowie w diecezji legnickiej.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bogatynia diecezji legnickiej.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Południe diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Kuźnice Świdnickie.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chrząstawie Wielkiej, w gminie Czernica.

Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cieszkowie.

Kościół świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Oleśnica zachód archidiecezji wrocławskiej.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Franciszka i św. Leonarda w Dusznikach-Zdroju znajdującej się w dekanacie Kudowa-Zdrój w diecezji świdnickiej.

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Gaworzycach – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Barbary w Gaworzycach.
Kościół św. Antoniego Padewskiego – zabytkowy neogotycki kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Gądkowicach w gminie Milicz.

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Głogowie – obiekt sakralny zbudowany w roku 1910 przez budowniczego Michaela w stylu neogotyckim.
Kościół w Gwizdanowie – neogotycki kościół w Gwizdanowie w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Rudna.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Żarów diecezji świdnickiej.
Kościół poewangelicki – dawna świątynia protestancka znajdująca się we wsi gminnej Kamieniec Ząbkowicki, w powiecie ząbkowickim, w województwie dolnośląskim.

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – monumentalny pałac neogotycki z XIX wieku znajdujący się we wsi Kamieniec Ząbkowicki w województwie dolnośląskim.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu – zabytkowy kościół katolicki w Karpaczu. Zbudowany jako świątynia ewangelicka dzięki staraniom „Stowarzyszenia Budowy Kościoła”, na którego czele stał pastor Richard Gunther z Miłkowa. Uroczyste poświęcenie kościoła odbyło się 13.09.1908 r. pod przewodnictwem generalnego superintendenta D. Haupta. Od końca II wojny światowej służy katolikom. Budowla ma cechy neoromanizmu i neogotyku.

Dawny kościół Apostolsko-Katolicki – budynek przy ulicy Henryka Pobożnego 7 wzniesiony przez gminę apostolsko-katolicką.

Kościół św. Jacka w Legnicy – oddana do użytku w 1908 świątynia jako kościół ewangelicki zadedykowany pamięci cesarza Fryderyka III. Wzniesiono ją w stylu neogotyckim na planie krzyża łacińskiego według projektu architekta Friedricha Oskara Hossfelda.

Kościół św. Trójcy w Legnicy – neogotycki kościół rzymskokatolicki mieszczący się przy ulicy Rzemieślniczej.
Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lubań diecezji legnickiej.

Kościół ewangelicki Imienia Krzyża Chrystusa – neogotycka budowla sakralna znajdująca się w Lubawce przy ul. Wojska Polskiego.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie - usytuowany u zbiegu ulic Piastowskiej i Bolesława Chrobrego, w południowo - wschodniej części rynku. Jest to neogotycka świątynia, wybudowana na miejscu ufundowanej przez lubińskich szewców kaplicy Świętego Mikołaja z XV wieku. Budynek wykonany jest z cegły, posiada jednonawowe prezbiterium do którego dobudowana jest obszerna zakrystia. Ściany tej części świątyni podparte są przyporami. Wnętrze kościoła wyposażone jest dość skromnie. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną. W północno-wschodniej części umiejscowiona jest wieża dzwonnicy, a jej szczyty ozdobione są sterczynami.
Wieża kościoła poewangelickiego – jedyna pozostałość protestanckiej świątyni znajdująca się w mieście Lwówek Śląski, w województwie dolnośląskim.

Cerkiew pod wezwaniem Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy – prawosławna cerkiew parafialna w Malczycach. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Międzybórz, w województwie dolnośląskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Ratusz w Niemczy - neogotycka budowla wzniesiona w latach 1853-1862 przez Friedricha Stülera. Obecnie ratusz jest siedzibą władz samorządowych i administracyjnych miasta.

Kościół Bożego Ciała – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie.

Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Nowa Ruda-Słupiec diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Słupiec.

Kościół świętego Mikołaja – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Nowa Ruda diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Centrum.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich – rzymskokatolicki kościół parafialny w Obornikach Śląskich, w województwie dolnośląskim. Należy do dekanatu Prusice Archidiecezji wrocławskiej.

Kościół św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich – kościół rzymskokatolicki w dekanacie Prusice archidiecezji wrocławskiej

Kościół świętego Józefa Oblubieńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lubań diecezji legnickiej.

Kościół świętego Franciszka z Asyżu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgliniec diecezji legnickiej.
Kościół świętego Antoniego z Padwy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bielawa diecezji świdnickiej.
Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Prochowice diecezji legnickiej.

Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Polkowice diecezji legnickiej.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Znajduje się poniżej kościoła parafialnego pod tym samym wezwaniem.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Syców diecezji kaliskiej.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Gryfów Śląski diecezji legnickiej.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Świerzawie.

Ratusz w Świerzawie – neogotycka budowla powstała w roku 1810 skutkiem przebudowy poprzedniego ratusza. Na przełomie XIX i XX wieku budynek był nieznacznie przerabiany, obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Świerzawa.
Kościół Czternastu Świętych Wspomożycieli – został zbudowany w stylu neogotyckim w 1886 roku na obrzeżach Trzebnicy. Opiekował się nim mieszkający w pobliskiej samotni pustelnik .

Bazylika MB Wspomożenia Wiernych w Twardogórze – kościół parafialny rzymskokatolicki w Twardogórze. Należy do dekanatu Twardogóra diecezji kaliskiej. Jeden z zabytków miasta.

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Twardogórze.
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych – była prawosławna cerkiew parafialna w Wałbrzychu. Należała do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu – siedziba dekanatu i centralna świątynia Wałbrzycha. 3 maja 2010 została podniesiona do godności kolegiaty.

Kościół świętej Barbary – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Północ diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Stary Zdrój.
Kościół Świętego Jerzego i Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Wałbrzychu, w dzielnicy Biały Kamień.

Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu jest to kościół o układzie bazylikowym wybudowany w stylu neogotyckim z dostawioną z lewego boku wieżą o podstawie kwadratu z hełmem iglicowym.

Ratusz w Wałbrzychu – budowla została wzniesiona w 1856 r. w stylu neogotyckim i znajduje się przy placu Magistrackim. Jest siedzibą władz miejskich Wałbrzycha.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Góra wschód archidiecezji wrocławskiej.

Kościół Matki Bożej Królowej Polski – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem miasta.

Kościół Świętego Mikołaja Biskupa – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we Wleniu przy ulicy Dworcowej 14. Kościół należy do parafii św. Mikołaja Biskupa w dekanacie lwóweckim, diecezji legnickiej. Świątynia wraz z całą miejscowością wpisane są pod numerem 833/J z 16 marca 1984 roku do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Kościół świętego Józefa Robotnika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Leśna diecezji legnickiej.
Ratusz w Ząbkowicach Śląskich – wzniesiona w 1864 r. neogotycka budowla, ulokowana na rynku miejskim, w bloku zabudowy śródrynkowej. Obecnie jest siedzibą kilku instytucji miejskich.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kamieniec Ząbkowicki diecezji świdnickiej.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie – rzymskokatolicki kościół parafialny z 1909 roku w Żarowie, należący do dekanatu Żarów diecezji świdnickiej.