Kościół św. Wojciecha – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Bobowie.

Wieża kościoła świętej Katarzyny w Bytowie – pozostałość gotyckiej świątyni znajdująca się w Bytowie, w województwie pomorskim.

Zamek w Bytowie – gotycki zamek krzyżacki z XIV i XV wieku będący początkowo siedzibą prokuratora krzyżackiego, a następnie własność książąt pomorskich. Zamek znajduje się w Bytowie.

Kościół Świętych Aniołów Stróżów – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.
Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach – najstarszy rzymskokatolicki kościół w mieście – fara. Budowę rozpoczęto w XIV wieku, na miejscu poprzedniego – drewnianego kościoła. Świątynia reprezentuje pomorski styl gotycki. Mieści się przy Placu Kościelnym w Chojnicach, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Chojnice w diecezji pelplińskiej.
Zamek w Czarnem – zamek pokrzyżacki znajdujący się dzisiaj w stanie ruiny. Znajduje się w mieście Czarne, nad rzeką Czernicą, w województwie pomorskim.

Zamek człuchowski – zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości zamek Zakonu. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu, siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode.

Kościół Trójcy Przenajświętszej i Świętej Katarzyny w Dzierzgoniu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Dzierzgoń, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Dzierzgoń diecezji elbląskiej.
Kościół św. Jakuba – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Dzierżążnie, w gminie Morzeszczyn na Kociewiu.

Kościół świętego Józefa w Gardei – rzymskokatolicki kościół filialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gardeja, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kwidzyn – Zatorze diecezji elbląskiej.
Kościół św. Mikołaja w Gniewie – gotycki kościół rzymskokatolicki zbudowany przez Krzyżaków w XIV wieku.
Ratusz w Gniewie – zabytkowy ratusz w Gniewie, w województwie pomorskim. Usytuowany jest w centralnej części rynku. Jest obecnie siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Budowla została wybudowana na przełomie XIV i XV wieku w stylu gotyckim, następnie przebudowana w XX wieku. Pierwotnie tworzyła czworoboczny budynek z wewnętrznym dziedzińcem, wieżą i kramami w przyziemiu. Do ratusza wchodzi się przez zabytkowy podcień.
Zamek w Gniewie – zamek zbudowany przez Zakon krzyżacki na planie czworoboku po 1290 roku i rozbudowany w XIV i XV wieku, następnie od połowy XV do 1772 roku siedziba polskich starostów, w 1664 roku należał do starostwa gniewskiego.

Kościół św. Szymona i Judy Tadeusza w Gnojewie – zabytkowy gotycki kościół w Gnojewie, w województwie pomorskim, w pobliżu drogi krajowej nr 22. Orientowana ceglana świątynia pochodzi z pierwszej połowy XIV wieku, znajduje się w stanie częściowo zabezpieczonej ruiny.

Kościół świętego Wojciecha w Gorzędzieju – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gorzędziej, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Tczew diecezji pelplińskiej.
Kościół św. Piotra i Pawła w Helu – zdesakralizowany, poewangelicki kościół w Helu przy ul. Bulwar Nadmorski 2.

Kaplica św. Jerzego – kaplica w Słupsku, położona na placu bł. Bronisława Kostkowskiego, głównego patrona miasta. Od 2020 roku, decyzją ks. bpa Edwarda Dajczaka kaplica służy Słupskiemu Środowisku Tradycji Katolickiej i odprawiane są w niej Msze trydenckie. Do tego czasu służyła jako sala wystawowa klubowi plastyka amatora im. S. Morawskiego.

Kolegiata Kartuzka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach – kościół klasztorny kartuzów wybudowany w latach 1383–1405; oryginalny dach w kształcie trumny i hełm wieży barokowy z 1731–1733. We wnętrzu cenne wyposażenie XV-XVIII wiek. Gotycki ołtarz 1444, bogate barokowe stalle 1641 i 1677, ściany prezbiterium obite flandryjskim kurdybanem z 1683. Siedziba Kartuskiej Kapituły Kolegiackiej.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Konkatedra św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie – gotycki kościół z XIV wieku w Kwidzynie. Od 1993 konkatedra diecezji elbląskiej i siedziba kapituły kwidzyńskiej. Od 2018 zespół katedralno-zamkowy posiada status pomnika historii.

Zamek w Kwidzynie – zamek kapituły pomezańskiej w Kwidzynie wzorowany na zamkach krzyżackich. Od 2018 zespół zamkowo-katedralny posiada status pomnika historii.

Kościół świętego Jakuba Apostoła w Lęborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Lębork diecezji pelplińskiej.

Kościół Świętej Urszuli – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół św. Mikołaja w Łebie – zbudowany w XIV wieku jako kościół parafialny Starej Łeby. Była to świątynia zapewne jednonawowa, z wieżą. Po 1558 roku, gdy została zasypana Stara Łeba - opustoszała i kościół zburzono w 1560 roku.

Brama Garncarska – zabytkowa brama miejska w Malborku, zbudowana w XIV wieku. Od 1962 widnieje w rejestrze zabytków.

Brama Mariacka – zabytkowa brama miejska w Malborku, zbudowana w XIV wieku w stylu gotyckim. Od 1948 widnieje w rejestrze zabytków.

Kościół świętego Jana Chrzciciela w Malborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Malborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Malbork I diecezji elbląskiej. Na przełomie XIX i XX wieku jedyny kościół katolicki w mieście.

Młyn Górny w Malborku – zabytkowy, gotycki młyn w Malborku.
Ratusz w Malborku – zabytkowy ratusz w Malborku.

Zamek w Malborku – zamek w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. Początkowo konwentualna siedziba komtura, w latach 1309–1457 siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, w latach 1457–1772 rezydencja królów Polski, od 1466 siedziba władz Prus Królewskich, od 1568 siedziba Komisji Morskiej, w 1772 zajęty przez administrację Królestwa Prus i zdewastowany w latach 1773–1804; rekonstruowany w latach 1817–1842 i 1882–1944, zniszczony w 1945, ponownie rekonstruowany od 1947; w 1949 wpisany do rejestru zabytków, w 1994 uznany za pomnik historii, w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO; od 1961 siedziba Muzeum Zamkowego w Malborku.

Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kolegiata św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie – gotycki kościół rzymskokatolicki zbudowany z inicjatywy Zakonu krzyżackiego oraz mieszkańców Nowego Stawu na przełomie XIV i XV wieku.

Dawny kościół świętego Jana Chrzciciela – ruiny kościoła rzymskokatolickiego znajdujące się we wsi Ostaszewo, w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim.
Kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Ostrowitem, w gminie Chojnice, w powiecie chojnickim, w województwie pomorskim. Jest siedzibą parafii św. Jakuba Apostoła znajdującej się w dekanacie Rytel w diecezji pelplińskiej.

Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie – gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru cystersów, od 1824 siedziba miejscowego biskupa. Z dawnego zespołu klasztornego zachowała się katedra oraz część zabudowań zakonnych skupionych wokół czworobocznego wirydarza. Katedra jest jedną z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce. Posiada bogaty wystrój z XV–XVIII wieku, m.in. monumentalny, 25-metrowy ołtarz główny, liczne ołtarze boczne, zespół stalli, ambonę, organy boczne.

Kościół Bożego Ciała w Pelplinie – gotycki kościół w Pelplinie. Zbudowany około 1417 roku. W drugiej połowie wieku XVII został kościołem parafialnym dla rozwijającej się wokół klasztoru osady wiejskiej. Otoczony jest cmentarzem, na którym zachowały się groby z przełomu XIX i XX wieku. Mieści się przy placu Mariackim 3 w otoczeniu budynków kurii biskupiej, w tym Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Kościół Narodzenia NMP – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Piasecznie.

Kościół św. Michała i Matki Boskiej Szkaplerznej w Postolinie – gotycki, ceglany kościół w Postolinie, w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim.

Konkatedra świętego Wojciecha w Prabutach – kościół filialny znajdujący się w mieście Prabuty, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Prabuty diecezji elbląskiej.

Kościół polski w Prabutach – dawna świątynia protestancka znajdująca się w Prabutach, w województwie pomorskim.
Zamek w Prabutach – zamek biskupi w miejscowości Prabuty w województwie pomorskim. Obecnie w stanie ruiny.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Pruszcz Gdański w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pucku, w województwie pomorskim.

Ruiny cysterskiego kościoła w Rumi – dawny kościół parafialny znajdujący się w mieście Rumia, w województwie pomorskim. Obecnie znajduje się w stanie ruiny. Znajduje się przy ulicy Kościelnej, pod numerem 19.

Kościół świętego Michała Archanioła w Skarszewach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych znajdujących się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skarszewy diecezji pelplińskiej.

Kościół Wszystkich Świętych w Skórczu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Skórcz, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skórcz diecezji pelplińskiej.
Kościół Mariacki w Słupsku – kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego – trójnawowy, wzniesiony w XIII w. w stylu gotyckim, później przebudowywany.
Kościół św. Jacka w Słupsku – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Jacka w Słupsku.
Kościół św. Mikołaja w Słupsku – kościół powstał jako świątynia klasztorna słupskich norbertanek, data wyświęcenia jest nieznana. W źródłach został wymieniony już 1276 roku. Wcześniej, bo w 1269 r. jest wymieniony w dokumencie księcia Mściwoja II kapelan kościoła św. Mikołaja w mieście Słupsku. Kapelan ten już był wymieniany w dokumencie z 1240 roku. Zatem wybudowanie kościoła św. Mikołaja było dokonane już przed 1240 rokiem. Tę świątynię wykonaną jako kościół drewniany, zbudował księżę Świętopełk II, ze statusem kościoła prywatnego, budowlę wzniesiono na lewym brzegu Słupi. Kościół drewniany zastąpiono świątynią budowaną z cegły w XIV w. lub na początku XV w. W 1665 pożar pochłonął klasztor i kościół, ponieważ nie starczało pieniędzy na odbudowę kościoła budynek świątyni popadał w coraz większą ruinę. W 1737 roku kościół został odbudowany i przeznaczony jako zbór garnizonowy- służył wojsku i odprawiano w nim nabożeństwa ewangelicko- luterańskie. W 1740 r. kościół św. Mikołaja zamieniono na magazyn i wozownię. Od jesieni 1759 r. do wiosny 1760 r. w Słupsku wojska rosyjskie używały kościół św. Mikołaja jako cerkwi prawosławnej i miejsca kwaterowania. Następnie kościół użytkowano jako magazyn i remiza strażacka. Od 1772 r. do 1945 r. w budynku mieściła się szkoła. W 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej podpalili słupską starówkę i budynek pokościelny też zgorzał. Ruina kościoła św. Mikołaja została odbudowana, w 1971 r. odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki, która została umiejscowiona właśnie w murach kościoła.

Kościół św. Mateusza – rzymskokatolicki, gotycki kościół parafialny znajdujący się w Starogardzie Gdańskim przy ul. Hallera 3, wybudowany w XIV wieku. Jest najstarszym kościołem w mieście.

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół świętego Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół Świętej Anny i Świętego Joachima – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół świętej Anny w Sztumie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Sztum, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Sztum diecezji elbląskiej.

Zamek w Sztumie – średniowieczny zamek krzyżacki w Sztumie w województwie pomorskim położony nad Jeziorem Sztumskim (Zajezierskim), mieszczący się przy ulicy Galla Anonima. W przeszłości pełnił funkcje siedziby wójta zakonnego, a także rezydencji wielkiego mistrza, dostojników zakonu oraz zakonnych gości.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – kościół farny w Tczewie.

Kościół św. Stanisława Kostki w Tczewie - świątynia wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, z charakterystyczną ośmioboczną wieżą. Obecny jej hełm pochodzi z 1 połowy XIX wieku.

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – w Wielkim Garcu.

Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku – wybudowany w 1507 r. za panowania księcia Bogusława X w stylu gotyckim.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie – gotycki kościół z XIV wieku, przebudowany w XV i XVII wieku. Część dawnego klasztoru norbertanek w Żukowie, obecnie należy do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.