
Kościół Trójcy Przenajświętszej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Dubiecko archidiecezji przemyskiej.
Stary kościół św. Stanisława w Boguchwale – rzymskokatolicki kościół filialny znajdujący się w mieście Boguchwała, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Boguchwała diecezji rzeszowskiej.

Bazylika kolegiacka pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie – zabytkowy kościół rzymskokatolicki, barokowy stojący na ziemi brzozowskiej. Zbudowany został w latach 1676–1686, a konsekrowany był w 1688. Dwie wieże pochodzą z lat 1718–1724. Jest murowany z cegły i kamienia oraz potynkowany. Budowla jest orientowana, bazylikowo-emporowa, trójnawowa, z fasadą dwuwieżową i dwoma późnobarokowymi kaplicami, po obu stronach korpusu: pierwsza Matki Bożej Ognistej, a druga Serca Pana Jezusa i św. Wincentego á Paulo.
Kościół świętego Wojciecha – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Cieszanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Kościół świętego Klemensa − rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół Świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Czudec diecezji rzeszowskiej.

Klasztor oo. Bernardynów w Dukli powstał w 1741 r. Fundatorem był właściciel miasta Józef Wandalin Mniszech. Klasztor i kościół są głównym miejscem kultu św. Jana z Dukli, świątobliwego zakonnika bernardyńskiej prowincji z XV w. Po II wojnie światowej zostały tu przewiezione ze Lwowa główne relikwie Świętego. Od 2009 r. kościół cieszy się statusem sanktuarium na prawach diecezjalnych.

Kościół świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Dukla archidiecezji przemyskiej.

Klasztor franciszkanów konwentualnych wraz z kościołem przyklasztornym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zespół klasztorny należący do prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie. Znajduje się w Horyńcu-Zdroju, w powiecie lubaczowskim, w województwie podkarpackim.
Kościół Trójcy Przenajświętszej i klasztor OO. Franciszkanów – świątynia rzymskokatolicka w Jarosławiu. W kościele służą ojcowie franciszkanie. Świątynię ufundował w 1700 roku mieszczanin jarosławski Antoni Kwolka oraz Franciszek i Eufrozyna Zawadzcy. Wybudowany w latach 1710-1716 przez Martyna z Kęt według projektu Tomasza Belottiego. Układ typowy dla budownictwa klasztornego reformatów, na rzucie czworoboku z wirydarzem pośrodku i placem przykościelnym obwiedzionym murem ze stacjami Męki Pańskiej. We wnętrzu świątyni znajduje się 7 ołtarzy. Na placu przyklasztornym znajduje się grota z wizerunkiem Matki Bożej z Lourdes wybudowana w 1974 r. Obok niej znajdują się pomniki św. Ojca Pio, Sługi Bożego brata Alojzego Kosiby oraz św. Faustyny Kowalskiej.
Bazylika Matki Bożej Bolesnej i klasztor dominikanów, mieści się przy ul. Dominikańskiej 25 w Jarosławiu. Przy klasztorze funkcjonuje parafia. Obowiązki duszpasterskie pełnią od roku 1777 oo. dominikanie.

Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej − zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, znajdujący się w centrum wsi Jodłowa. Obiekt na trasie szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego.

Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i klasztor Franciszkanów (OFMConv.) w Kalwarii Pacławskiej – zespół klasztorny należący do Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie. Zespół obejmuje bazylikę, klasztor, Dom Pielgrzyma, murowaną dzwonnicę, neogotycką kaplicę grobową Tyszkowskich z 1906 roku, kaplicę św. Anny przystosowaną do udzielania komunii św. w czasie uroczystości odpustowych, 41 kaplic dróżkowych oraz pozostałości fortyfikacji bastionowych i fundamenty dawnego klasztoru z XVII wieku. Główne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP trwają od 11 do 15 sierpnia i gromadzą rzesze pielgrzymów.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny − rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem.
Kościół i Klasztor oo. Kapucynów w stylu barokowym, z kamienną fasadą, sklepieniem kolebkowym, i przylegającymi pomieszczeniami klasztornymi. Jest siedzibą Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kościół Trójcy Przenajświętszej w Leżajsku – kościół farny w Leżajsku przy Rynku 35.

Zespół klasztorny bernardynów w Leżajsku – zespół zabytków położony przy pl. Mariackim 8 w Leżajsku, którego początki sięgają I poł. XVII w. Wybudowany dla sprowadzonych staraniem biskupa przemyskiego Macieja Pstrokońskiego w 1608 roku bernardynów. W jego skład wchodzą: kościół pw. Zwiastowania NPM, klasztor, cmentarz kościelny, mury obronne z basztami i bramami, folwark klasztorny. W kościele znajdują się niezwykle cenne organy.
Kościół świętego Bartłomieja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Raniżów diecezji sandomierskiej.

Bazylika kolegiacka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu – barokowy kościół parafialny w Mielcu, z przełomu XVII i XVIII wieku, od 2006 roku posiadający godność bazyliki mniejszej. Od 25 grudnia 2017 pełni funkcję kolegiaty, przy której mieści się kapituła.

Kościół św. Marka w Mielcu (pomocniczy) - świątynia znajduje się przy ulicy Rzecznej, w pobliżu rzeki Wisłoki, na terenie parafii św. Mateusza. Zbudowany został prawdopodobnie w latach 1792 - 1795, początkowo jako kaplica cmentarna p. w. św. Michała, później p. w. św. Marka..

Kościół św. Mikołaja w Nowotańcu − świątynia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Mikołaja w Nowotańcu.

Kościół św. Stanisława Biskupa w Nozdrzecu – renesansowo-barokowy kościół katolicki z XVIII wieku w Nozdrzcu.

Kościół św. Marii Magdaleny i Matki Bożej Niepokalanej i przylegający do niego klasztor franciszkanów – kompleks sakralny znajdujący się w Przemyślu przy ulicy Franciszkańskiej.

Kościół pw. św. Teresy i klasztor Karmelitów bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny zespół klasztorny karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej. Usytuowany na wzgórzu, jako jedna z najwyżej położonych przemyskich świątyń, obok Zamku Kazimierzowskiego dominuje w panoramie starej, prawobrzeżnej części miasta. Obok katedry, uważany za najsłynniejszy kościół Przemyśla.

Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu – kościół wybudowany w XVII wieku w stylu barokowym, użytkowany przez Zakon Franciszkanów nazywanych w Przemyślu Reformatami. W 1627 w miejscu dzisiejszego kościoła powstał drewniany kościółek z klasztorem Franciszkanów (Reformatów) jako fundacja szlachecka z inicjatywy zakonnika o. Bonawentury pochodzącego z Przemyśla. Znajdował się on tuż poza murami miasta, naprzeciw bramy Lwowskiej. Został całkowicie spalony w 1657 w czasie oblężenia Przemyśla przez oddziały Rakoczego. Zakonnicy zostali wymordowani, a groby i ołtarze zostały sprofanowane.

Kościół Trójcy Przenajświętszej w Przemyślu – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Przemyśl II. Kościół razem z przyległym klasztorem sióstr Benedyktynek stanowią najstarsze budowle Zasania – lewobrzeżnej części miasta.

Sobór św. Jana Chrzciciela – kościół archikatedralny obrządku greckokatolickiego w Przemyślu, dawny jezuicki kościół rzymskokatolicki.
Kościół i klasztor pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Przeworsku – kościół i klasztor Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Przeworsku.

Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Radomyśl Wielki diecezji tarnowskiej.

Kościół Świętego Wawrzyńca w Radymnie – zabytkowy kościół położony na terenie parafii św. Wawrzyńca w Radymnie w archidiecezji przemyskiej.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie – kościół parafialny w Raniżowie.

Kościół świętego Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Częstochowskiej — rzymskokatollicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Ropczycach – zabytkowy kościół z 1730 roku, znajdujący się w Ropczycach, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w województwie podkarpackim.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Ropczycach – zabytkowy kościół parafialny z 1873 roku, znajdujący się w Ropczycach, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w województwie podkarpackim.
Kościół Świętego Wawrzyńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Rymanów archidiecezji przemyskiej.

Kaplica świętego Huberta w Rzeszowie – barokowa kaplica myśliwska. Kaplica znajduje się terenie przykościelnym nowo powstałej parafii pod tym samym wezwanie w pobliżu osiedla Baranówka IV i Miłocin, z bezpośrednim zjazdem z ulicy Warszawskiej w ulicę Borową.
Kościół Garnizonowy pw. Matki Boskiej Królowej Polski – kościół usytuowany jest w Śródmieściu Rzeszowa. Należy zarówno do diecezji rzeszowskiej, jak i do ordynariatu polowego WP, gdyż kościół jest świątynią parafii cywilno-wojskowej. Budynek chroniony prawem, posiada status zabytku.

Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie – zabytkowa, późnobarokowa rezydencja z elementami rokoka, znajdująca się przy alei Lubomirskich w Rzeszowie, w pobliżu zamku. Powstała w latach 90. XVII w. na terenie dawnej winnicy Mikołaja Spytka Ligęzy, jako część większego założenia, które miało na celu stworzenie dużego kompleksu ogrodowego wokół rezydencji na zamku.
Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z kościołem przyklasztornym pw. św. Antoniego z Padwy w Sędziszowie Małopolskim – zespół klasztorny należący do prowincji św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Jeden z zabytków miasta.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sędziszów Małopolski diecezji rzeszowskiej.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sieniawa archidiecezji przemyskiej.

Kościół Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli – kościół mieści się w dzielnicy Stalowej Woli – Rozwadowie przy ulicy Klasztornej.
Kolegiata Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Strzyżów diecezji rzeszowskiej.
Kościół Świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Tarnobrzeg diecezji sandomierskiej

Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – zabytkowy, barokowy kościół oraz przylegający do niego zespół dominikańskich budynków klasztornych w Tarnobrzegu. Kościół jest główną siedzibą katolickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynki klasztorne są siedzibą męskiego konwentu Zakonu Kaznodziejskiego.

Kościół świętej Katarzyny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Tyczyn diecezji rzeszowskiej.

Kościół świętego Mikołaja – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sanok II archidiecezji przemyskiej.

Kościół św. Stanisława Biskupa – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lesko archidiecezji przemyskiej, położony w Uhercach Mineralnych. Został wpisany na listę zabytków województwa podkarpackiego pod numerem A-173 razem z dzwonnicą i murem obronnym z brankami. Jest unikalnym przedstawicielem architektury późnobarokowej i murowanego kompleksu sakralnego na ziemi sanockiej.

Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny i sanktuarium maryjne należące do dekanatu Ustrzyki Dolne archidiecezji przemyskiej. Znajduje się w Ustrzykach Dolnych, na osiedlu Jasień.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Radymno II archidiecezji przemyskiej.

Klasztor Karmelitów bosych w Zagórzu − monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni ojców karmelitów bosych w Zagórzu w woj. podkarpackim na wzgórzu Mariemont w zakolu rzeki Osławy. Jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu - świątynia parafii rzymskokatolickiej w Starym Zagórzu przy ulicy Piłsudskiego. Od 1 lipca 2007 roku na mocy dekretu metropolity przemyskiego Józefa Michalika kościół stał się Sanktuarium Matki Boskiej Zagórskiej - Matki Nowego Życia.

Kościół Trójcy Przenajświętszej w Zaklikowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Zaklikowie, w powiecie stalowowolskim, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Zaklików diecezji sandomierskiej.