
Dwór w Bykowcach, także dwór Tarnawieckich – zabytkowy dwór w Bykowcach.

Dwór w Dolinie – dwór na obszarze dzielnicy Dolina miasta Zagórza.

Dwór w Falejówce – zabytkowy dwór w Falejówce.

Zespół dworski w Godowej – zabytek znajdujący się w Strzyżowie. Obiekt wraz z parkiem wpisany został do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego.
Zespół dworski w Hadlach Szklarskich – dwór znajdujący się w województwie podkarpackim, w powiecie przeworskim, w gminie Jawornik Polski, w Hadlach Szklarskich.

Dwór w Jurowcach – zabytkowy dwór w Jurowcach.
Leszczowate – majątek ziemiański w województwie podkarpackim, powiat bieszczadzki, gmina Ustrzyki Dolne.

Zespół Dworu Starościńskiego mieści się w centrum królewskiego miasta Leżajska. Obecnie znajduje się w nim siedziba Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Dwór w Lipnicy Dolnej – modrzewiowy dwór wybudowany pod koniec XVIII w., kilkukrotnie przebudowywany; wraz z parkiem znajdujący się w miejscowości Lipnica Dolna.

Dwór obronny w Łękach Górnych – dwór pałacowo-obronny wybudowany w pod koniec XVI w. wraz z parkiem, znajdujący się w miejscowości Łęki Górne. Jest przykładem szesnastowiecznych dworów wieżowych. O niezwykłości budowli decydują jego manierystyczne dekoracje.

Dwór w Markowcach – zabytkowy dwór w Markowcach.

Dworek Suchorzewskich – budynek znajdujący się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5 w Mielcu. Jest wpisany wraz z ogrodem do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego pod numerem A-868 z 12.02.1981. Zbudowany został ok. 1830 r. w stylu empire. Zniszczony w czasie II wojny światowej dworek został odnowiony w 1945 r. Jest to budynek parterowy, murowany i otynkowany, na planie wydłużonego prostokąta. Przykryty jest dwuspadowym dachem z blachy. Od frontu posiada na osi czterokolumnowy portyk zwieńczony belkowaniem z tryglifami i trójkątnym szczytem. Prostokątne okna mają nadokienniki, nad nimi gzyms kordonowy, powyżej którego znajduje się rząd par malutkich okienek. We wnętrzach sklepienia kolebkowe z lunetami. Z tyłu dworku znajduje się duży ogród. Właściciel dworku, Ignacy Suchorzewski podczas powstania styczniowego został aresztowany po znalezieniu podczas rewizji magazynu broni. Od końca XIX w. do początku XXI w. w dworku mieściła się apteka.

Dwór w Nowosielcach – zabytkowy dwór w Nowosielcach.

Dwór w Pisarowcach, także jako dwór Rylskich i Tchorznickich – zabytkowy dwór w Pisarowcach.

Dwór Habichta w Przeworsku - zabytkowa willa w stylu dworkowym znajdująca się przy ul. Skłodowskiej w Przeworsku.

Dwór Skaliszów w Przeworsku (Skaliszówka) - willa w stylu dworkowym znajdująca się przy ul. Niepodległości w Przeworsku.

Dworek w Przysiekach – dwór w typie architektury uzdrowiskowej, wybudowany przez Klominków około 1893, wraz z parkiem, znajdujący się w miejscowości Przysieki. Od 2000 wykorzystywany jako restauracja.

Dwór Chłapowskich w Rzeszowie – zespół dworski obejmujący budynek dworu, park, rządcówkę, domek myśliwski, stajnie, oborę, spichlerz i bramę zlokalizowany jest przy ulicy Powstańców Śląskich we wschodniej dzielnicy miasta - Słocinie. Majątek należał do rodziny Dezyderego Chłapowskiego. Główny budynek charakteryzuje się nieregularną bryłą o zróżnicowanej wysokości. Część wejściowa, to niska symetryczna bryła na planie prostokąta, powstała na początku XIX wieku. Ok. 50 lat później dobudowano zachodnie wyższe skrzydło. Po wojnie mieścił się tu dom dziecka. Obecnie dworek popada w ruinę. Po przejęciu nieruchomości przez magistrat, radni zdecydowali, że pod koniec maja 2008 roku dworek zostanie przekazany w ramach rekompensaty rzeszowskiej kurii. Otaczający dwór park pozostał jednak publicznie dostępnym ogrodem miejskim.

Dwór zlokalizowany jest w rzeszowskim Śródmieściu przy ulicy Reformackiej. Budynek powstał przed 1730 roku dla nadwornego bibliotekarza rodziny Lubomirskich - F. Piątkowskiego. Budynek wznosi się na planie prostokąta, bokiem do ulicy. Sąsiaduje z założeniem dworskim Skrzyńskich i ogródkiem jordanowskim. Po drugiej stronie ulicy znajduje się kościół garnizonowy. Kolejnymi właścicielami byli Szterbachtów, następnie Hinglerów, później Tabińskich, z wyjątkiem 3 lat kiedy posesja należała do Neumanów, a od 2003 r. należy do Lenkowskich.

Pałac Biskupów Rzeszowskich – pałac zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, przy ulicy ks. Jałowego, wybudowany dla rodziny Karpińskich według projektu Józefa Kwiatkowskiego. Założenie zakładało powstanie historyzującej formy w stylu polskiego dworku. Obecnie budynek jest własnością diecezji rzeszowskiej.

Dworek Stupnickich w Sanoku – budynek w Sanoku.

Zespół pałacowo-parkowy Rylskich i Tchorznickich w Sanoku położony na terenie dzielnicy Dąbrówka.

Dwór w Strachocinie – zabytkowy dwór w Strachocinie.

Dwór w Trześniowie – staropolski dwór znajdujący się we wsi Trześniów w województwie podkarpackim. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku, na miejscu wcześniejszej rezydencji starostów.

Dwór w Woli Sękowej – dwór położony w Woli Sękowej.
Zespół dworski na Wolicy – zabytkowy dwór wraz z parkiem w dzielnicy Dębicy – Wolicy.

Dwór w Załużu – zabytkowy dwór w Załużu.
Zespół dworski i folwarczny w Wiśniowej – zespół zabytków znajdujący się w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, w gminie Wiśniowa, w Wiśniowej.

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu – muzeum biograficzne poświęcone Marii Konopnickiej, utworzone w 1957 w Żarnowcu.