Baszta DominikańskaW
Baszta Dominikańska

Baszta Dominikańska – nieistniejąca już średniowieczna baszta, znajdująca się na Głównym Mieście w Gdańsku.

Baszta KlasztornaW
Baszta Klasztorna

Baszta Klasztorna – nieistniejąca już średniowieczna baszta, znajdująca się na Głównym Mieście w Gdańsku.

Brama OliwskaW
Brama Oliwska

Brama Oliwska – niewielka część Gdańska leżąca w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, na granicy dzielnic administracyjnych Śródmieście i Aniołki.

Brama św. Jakuba w GdańskuW
Brama św. Jakuba w Gdańsku

Brama św. Jakuba – nieistniejąca, jedna z obronnych bram miejskich Gdańska.

Brama TobiaszaW
Brama Tobiasza

Brama Tobiasza – dawna brama wodna na Głównym Mieście w Gdańsku. Znajdowała się u wylotu ulicy Tobiasza, przy skrzyżowaniu z Rybackim Pobrzeżem.

Continental Hotel (Gdańsk)W
Continental Hotel (Gdańsk)

Continental Hotel – nieistniejący pierwszorzędny hotel w Gdańsku, położony naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny, a zwłaszcza budynku b. kolejowej przychodni lekarskiej.

Danziger HofW
Danziger Hof

Danziger Hof – najbardziej luksusowy hotel w Gdańsku, istniejący w latach 1898–1945, zlokalizowany przy ul. Dominikswall 6, obecnie Wały Jagiellońskie 2/4.

Deutsches Haus (Gdańsk)W
Deutsches Haus (Gdańsk)

Deutsches Haus – nieistniejący pierwszorzędny hotel w Gdańsku, położony pomiędzy Dominikswall a Holzmarkt.

Gdańsk Biskupia GórkaW
Gdańsk Biskupia Górka

Gdańsk Biskupia Górka – nieistniejący przystanek osobowy w Gdańsku, na 326 kilometrze linii nr 9 Warszawa Wschodnia - Gdańsk Główny.

Gdańsk Święty WojciechW
Gdańsk Święty Wojciech

Gdańsk Święty Wojciech – zlikwidowany przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, położony w Świętym Wojciechu. Znajduje się na 320 kilometrze linii kolejowej nr 9 biegnącej z Warszawy do Gdańska.

Gdańsk WąskotorowyW
Gdańsk Wąskotorowy

Gdańsk Wąskotorowy – nieistniejąca wąskotorowa stacja kolejowa na Dolnym Mieście w Gdańsku, funkcjonująca w latach 1905-1974.

Grand Hotel Reichshof (Gdańsk)W
Grand Hotel Reichshof (Gdańsk)

Grand-Hotel Reichshof – nieistniejący pierwszorzędny hotel w Gdańsku, położony naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny.

Lewy Brzeg WisłyW
Lewy Brzeg Wisły

Lewy Brzeg Wisły – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Świbno, w województwie pomorskim. Położony był na linii z Koszwał do Stegny Gdańskiej otwartej w 1905 roku. W 1974 roku odcinek do Lewego Brzegu Wisły został rozebrany. Znajdowała się tu przeprawa promowa przez Wisłę.

Norddeutscher Hof (Gdańsk)W
Norddeutscher Hof (Gdańsk)

Norddeutscher Hof – nieistniejący prestiżowy hotel w Gdańsku, położony naprzeciwko dworca kolejowego Gdańsk Główny.

Obrotowy most kolejowy w GdańskuW
Obrotowy most kolejowy w Gdańsku

Obrotowy most kolejowy nad Martwą Wisłą – nieistniejący most jednotorowy, 3-przęsłowy, stalowy.

Piaski GdańskieW
Piaski Gdańskie

Piaski Gdańskie – funkcjonująca w latach 1905-1974 stacja styczna na linii wąskotorowej Gdańsk Wąskotorowy – Giemlice należącej do sieci Gdańskiej Kolei Dojazdowej i normalnotorowej Pruszcz Gd. - Gdańsk Westerplatte.

Przegalina (przystanek kolejowy)W
Przegalina (przystanek kolejowy)

Przegalina – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Przegalina, w województwie pomorskim. Położony był na linii kolejowej z Koszwał do Stegny Gdańskiej otwartej w 1905 roku. W 1974 roku odcinek do lewego brzegu Wisły został rozebrany.

Przegalina KoloniaW
Przegalina Kolonia

Przegalina Kolonia – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Przegalina, w województwie pomorskim. Położony był na linii kolejowej z Koszwał do Stegny Gdańskiej otwartej w 1905 roku. W 1974 roku odcinek do Lewego Brzegu Wisły został rozebrany.

Synagoga w Gdańsku (ul. Lawendowa)W
Synagoga w Gdańsku (ul. Lawendowa)

Synagoga w Gdańsku – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Gdańsku przy ulicy Lawendowej 8.

Synagoga w Gdańsku (ul. Pańska)W
Synagoga w Gdańsku (ul. Pańska)

Synagoga w Gdańsku – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Gdańsku przy ulicy Pańskiej.

Synagoga w Gdańsku (ul. Szopy)W
Synagoga w Gdańsku (ul. Szopy)

Synagoga w Gdańsku – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Gdańsku przy ulicy Szopy. Była jedną z trzech ortodoksyjnych synagog w mieście.

Szewce Gdańskie (przystanek kolejowy)W
Szewce Gdańskie (przystanek kolejowy)

Szewce Gdańskie – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Przegalina, w województwie pomorskim. Położony był na linii kolejowej z Koszwał do Stegny Gdańskiej otwartej w 1905 roku. W 1974 roku odcinek do lewego brzegu Wisły został rozebrany.

Świbno (przystanek kolejowy)W
Świbno (przystanek kolejowy)

Świbno – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy w Gdańsku, na osiedlu Świbno, w województwie pomorskim. Położony był na trasie z Koszwał do Stegny Gdańskiej otwartej w 1905 roku. W 1974 roku odcinek do lewego brzegu Wisły został rozebrany.

Wiadukt WeiseraW
Wiadukt Weisera

Wiadukt Weisera, zwany także Mostem Weisera – wiadukt istniejący w latach 1913–2013 w Gdańsku. Nowy obiekt wybudowano w 2014, oznaczony na planach symbolem WD9. Umiejscowiony na przedłużeniu ulicy Ludowej na Strzyży. Wiadukt łączy zbocze wzgórza Ślimak ze zboczem tak zwanej Kamiennej Góry, w pobliżu szczytu której leży Głaz Borkowskiego. Na północ od wiaduktu rośnie kilka egzemplarzy dębu czerwonego, którym obsadzono również nieodległą aleję Wojska Polskiego.

Wielka Synagoga w GdańskuW
Wielka Synagoga w Gdańsku

Wielka Synagoga w Gdańsku – zniszczona przed II wojną światową największa synagoga Gdańska, znajdująca się w Śródmieściu przy ówczesnej Reitbahnstrasse.