
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu daleszyckiego diecezji kieleckiej.

Kościół Świętej Trójcy w Bogorii – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Bogoria, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Staszów diecezji sandomierskiej.

Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu chmielnickiego diecezji kieleckiej.

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP – barokowa świątynia, z pozostałościami stylu romańskiego, zlokalizowana w centrum Kielc na "Wzgórzu Zamkowym", jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Obecnie kościół, dzwonnica oraz wieże sąsiedniego Pałacu Biskupów Krakowskich górują nad niską zabudową śródmieścia (obok katedry ciągnie się czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca Kielc.

Pałac Biskupów Krakowskich – barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich. Najlepiej zachowana oryginalna wczesnobarokowa rezydencja pałacowa z pierwszej połowy XVII wieku w Polsce.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kijach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pińczowskiego diecezji kieleckiej.

Kościół św. Józefa w Klimontowie – rzymskokatolicka świątynia znajdująca się w Klimontowie, w powiecie sandomierskim, w województwie świętokrzyskim.

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy – rzymskokatolicka świątynia powstała w miejscu średniowiecznego kościoła Wszystkich Świętych. Najstarsze części kościoła to dawna kaplica wybudowana w latach 1693-1694. Współczesny wygląd świątyni nadano w latach 1872-1874. Dobudowano wtedy do istniejącej barokowej kaplicy nowe nawy. Od XII wieku do 1821 główny kościół parafialny Koprzywnicy. Od 2000 roku świątynia jest ponownie kościołem parafialnym i siedzibą parafii Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy.

Pocysterski kościół św. Floriana w Koprzywnicy, pierwotne wezwanie z czasów poświęcenia kościoła: św. Floriana i Najświętszej Marii Panny – rzymskokatolicka świątynia powstała wraz z budynkami klasztornymi opactwa cystersów. Fundacji klasztoru dokonał wojewoda sandomierski Mikołaj Bogoria ze Skotnik, który sprowadził cystersów w roku 1183 z Morimondu. Budynki powstały w stylu romańskim między rokiem 1207 a 1220. Na przestrzeni wieków remontowano i odnawiano kościół, co sprawia, że wewnątrz dominuje barok. W 1819 roku władze carskie kasują zakon. Decyzją biskupa sandomierskiego z 1821 r. ustanowiono tam parafię.

Kościół św. Jakuba Starszego w Kotuszowie – barokowa świątynia rzymskokatolicka ufundowana przez Krzysztofa Lanckorońskiego i wybudowana w 1661 r., w miejsce drewnianej budowli, która spłonęła w pożarze. Kościół został wzniesiony na planie krzyża. Nawa główna kościoła jest prostokątna i stosunkowa krótka. Zamknięte półkolistą apsydą prezbiterium jest węższe od nawy. Od północy przylega do niego piętrowa zakrystia. W czasie działań wojennych, w latach 1944–1945, kościół został poważnie uszkodzony. Mury budowli zostały naruszone, a wnętrze uległo spaleniu. Odbudowę świątyni rozpoczął w 1945 r. ks. Antoni Sobczyk. W krótkim czasie kościół odbudowano i wyposażono. W 1947 r. nawę nakryto drewnianym sklepieniem. W kruchcie i kaplicach bocznych zachowało się oryginalne sklepienie krzyżowe.


Kościół pw. św. Ducha i Matki Boskiej Bolesnej w Młodzawach Małych – późnobarokowy kościół wzniesiony został w latach 1716-1720, prawdopodobnie według projektu Kacpra Bażanki, ufundowany przez Michała Kępskiego, podczaszego bracławskiego, przebudowany z latach 30. XIX wieku. Na fasadzie głównej kościoła umieszczone są rzeźby, Jezusa Chrystusa na szczycie, a poniżej św. Jana Kantego, św. Floriana, św. Wojciecha i św. Stanisława. Wnętrze świątyni trójnawowe z transeptem, nawa posiada sklepienie kolebkowe z lunetami. Na ołtarzu głównym znajduje się, pochodzący z I poł. XVII wieku, uznawany za cudowny, obraz Matki Boskiej Młodzawskiej. Pod prezbiterium usytuowane są krypty grobowe rodu Wielopolskich – m.in. Aleksandra Wielopolskiego. W kościele znajduje się również, przeniesiony z nieistniejącego już klasztoru kamedułów w Kamedułach, sarkofag VII ordynata Ordynacji Myszkowskich Józefa Władysława Myszkowskiego. Obok kościoła znajduje się barokowa brama-dzwonnica z 1779 roku.

Klasztor bernardynów w Opatowie – barokowy klasztor bernardyński znajdujący się w Opatowie w województwie świętokrzyskim.

Kościół św. Stanisława w Ostrowcu – kościół parafialny pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika zlokalizowany w dzielnicy Denków, Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pałac Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim – ruiny rezydencji w stylu barokowym wzniesionej w latach 1649–1655. Znajduje się w Podzamczu Piekoszowskim, niedaleko Kielc. Została wybudowana na wzór Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Kościół św. Anny w Rakowie – dawny kościół klasztorny reformatów, położony na wschodnim skraju osady, przy ulicy Klasztornej.
Kościół Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zabytkowa świątynia rzymskokatolicka w Sandomierzu.

Kościół świętego Józefa w Sandomierzu – jeden z zabytkowych kościołów w Sandomierzu, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Sandomierz diecezji sandomierskiej.

Kościół św. Michała Archanioła – zabytkowa świątynia rzymskokatolicka w Sandomierzu, obecnie kościół seminaryjny, dawniej sióstr Benedyktynek. Został wzniesiony w latach 1686-92 według projektu Jana Michała Linka.
Kościół Świętego Ducha w Sandomierzu – kompleks budynków poklasztornych i poszpitalnych z przylegającym do nich kościołem rzymskokatolickim znajdujący się w zabytkowej części Sandomierza. Obecnie jest to kościół rektoralny przynależny do parafii katedralnej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sędziszowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Sędziszów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu sędziszowskiego diecezji kieleckiej.

Kościół Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha w Wiśniowej Poduchownej – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona staraniem Karola Tarły. W podziemiach kościoła spoczywa serce księdza Hugona Kołłątaja. Wewnątrz kościoła znajdują się posągi Apostołów Piotra i Pawła, obrazy: Przemienienia Pańskiego, Matki Bożej z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem, Matki Bożej Częstochowskiej.

Kościół świętego Marcina w Wodzisławiu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Wodzisław, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu wodzisławskiego diecezji kieleckiej.

Kościół świętej Trójcy w Zawichoście – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Zawichost, na przedmieściu Trójca, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Zawichost diecezji sandomierskiej.