
San Francisco jest jednym z największych miast na zachodnim wybrzeżu USA, a przy tym jednym z największych skupisk wieżowców. Znajduje się tutaj ponad 60 budynków o wysokości powyżej 100 metrów. Aktualnie trwa budowa 4 wieżowców. Żaden z nich nie stanie się najwyższym budynkiem w mieście.

44 Montgomery – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma nieco ponad 172 metry wysokości i 43 piętra. Daje mu to 9. pozycję w mieście. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 70 655 m². Jest wykorzystywana jako biura. Zaprojektowała go firma John Graham & Associates. Budynek ten jest reprezentantem stylu międzynarodowego. Jego budowa rozpoczęła się w 1966 roku, a zakończyła już w 1967 roku. Wykonano go głównie z aluminium. Prawidłowy przepływ osób zapewnia 18 wind ulokowanych w budynku. W roku, w którym oddano go do użytku, był to najwyższy budynek w tym mieście i pierwszy powyżej 150 metrów wysokości. Swoją pozycję utrzymał przez dwa lata. Kiedyś był on siedzibą Wells Fargo Bank. W 1999 roku został zakupiony przez AT&T za 111 mln dolarów.

50 California Street - wieżowiec w San Francisco, w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych, o wysokości 148 m. Budynek został otwarty w 1972 i posiada 37 kondygnacji.

50 Fremont Center – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma prawie 183 metry wysokości i 43 piętra. Wykonano go w stylu modernistycznym. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1983, a zakończyła w 1985 roku. Jest to 4. co do wysokości budynek w San Francisco, z wysokością równą 101 California Street z którym jest na tym samym miejscu. Budynek ten został zaprojektowany przez Skidmore, Owings & Merrill. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana w celach biurowych. W budynku tym znajduje się 20 wind.
101 California Street – wieżowiec w San Francisco w USA. Budynek ten został zaprojektowany przez Philipa Johnsona. Jego budowa rozpoczęła się w 1979, a zakończyła w 1982. Ma prawie 183 metry wysokości, 111 500 m² powierzchni i 48 pięter. Wykonano go w stylu późnomodernistycznym. Jest to czwarty co do wysokości budynek w San Francisco, z wysokością równą 50 Fremont Center. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana w celach biurowych. Wejście do biurowca przypomina wejście do 101 Park Avenue w Nowym Jorku, budynku stworzonego przez tego samego architekta i wybudowanego w tym samym roku. Lobby budynku ma siedem pięter i otoczone jest ogrodem.
333 Bush Street – wieżowiec w San Francisco w USA. Budynek ten został zaprojektowany przez słynną firmę Skidmore, Owings & Merrill. Jego budowa zakończyła się w 1986 roku. Ma prawie 151 metrów wysokości i 43 piętra. Jest to obecnie 17. co do wysokości budynek w mieście, zaraz po Telesis Tower. Wykorzystywany jest jako biurowiec.
345 California Center – wieżowiec w San Francisco w USA. Lokalnie znany jako Tweezer Towers. Budynek ten został zaprojektowany przez Skidmore, Owings & Merrill. Jego budowa zakończyła się w 1986 roku i był to najwyższy gmach wybudowany w latach 80. Ma 211,8 metrów wysokości licząc do dachu, i 48 pięter. Pod ziemią znajdują się kolejne 2 poziomy, a prawidłowy przepływ ludzi zapewnia 12. wind. Jest to przykład stylu postmodernistycznego w architekturze. Jest to 3. co do wysokości budynek w San Francisco i ostatni mający ponad 200 metrów wysokości. Poza nim, ponad 200 metrów mają jeszcze: Transamerica Pyramid i 555 California Street. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 53,037 m², i jest wykorzystywana w różny sposób. Rozkład wykorzystania budynku jest następujący: piętra podziemne służą jako parking, od poziomu ulicy do 4 piętra zajmują sklepy i lobby; od 5 do 35 piętra mieszczą się biura; piętra 36. i 37. są piętrami technicznymi, a od 38. do samego szczytu mieści się hotel. Początkowo piętra, które zajmuje hotel miały zawierać apartamenty i zostać sprzedane, jednak w trakcie budowy zmieniono plany.

425 Market Street – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się na skrzyżowaniu ulic Market i Fremont. Jest to 15. co do wysokości budynek w tym mieście. Ma 160 metrów wysokości i 38 pięter. Jest wykorzystywany jako biurowiec. Jego budowa zakończyła się w roku 1973. Został zaprojektowany przez znaną firmę Skidmore, Owings & Merrill.

555 California Street – budynek w San Francisco w USA, zaprojektowany przez Pietro Belluschi, Skidmore, Owings & Merrill i Wurster, Bernardi & Emmons. Jego budowa zakończyła się w 1969 roku. Ma 237 metrów wysokości i 52 piętra. Pod ziemią znajdują się kolejne 4 poziomy, a prawidłowy przepływ ludzi zapewnia 38 wind. Jest wykorzystywany w celach biurowych, oraz gastronomicznych. Został on wykonany w stylu międzynarodowym. Jest to obecnie drugi co do wysokości wieżowiec w San Francisco, zaraz po Transamerica Pyramid. Przez 3 lata był najwyższy w mieście. Do czasu fuzji Bank of America i NationsBank w 1988 roku był siedzibą firmy BofA, która obecnie ma siedzibę w mieście Charlotte. 22 września 2005 roku gmach został zakupiony za 1,05 miliarda dolarów przez Hudson Waterfront Associates' Henry Cheng and Vincent Lo.

Chevron Tower – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Jest to wyższa z dwóch wież kompleksu 555-575 Market Street Towers. Sięga prawie 175 metrów wysokości. Ma 40 pięter, z których wszystkie są wykorzystywane w celach biurowych. Zaprojektowała go firma Hertzka & Knowles. Reprezentuje on styl modernistyczny w architekturze. Kiedyś była to siedziba Chevron Oil, dopóki firma nie przeniosła się w inne miejsce. 19 grudnia 1999 roku budynek ten został wraz z drugą wieżą sprzedany za 189,1 mln dolarów. Zakupiła go firma Tishman Speyer/Travelers Real Estate Ventures.

First Market Tower – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma 161 metrów wysokości i 39 pięter. Jest 13. co do wysokości budynkiem w mieście, zaraz po Shaklee Terraces. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana głównie na biura. Zaprojektowany został przez firmę John Carl Warnecke & Associates, a jego budowa zakończyła się w roku 1973. Ulokowany jest w dystrykcie finansowym San Francisco. Po ukończeniu budowy nazywał się Tishman Building i był największym budynkiem w mieście po 555 California Street.

Four Embarcadero Center – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Jest najwyższym budynkiem kompleksu Embarcadero Center. Ma prawie 174 metry wysokości i 45 pięter. Daje mu to 7. pozycję w mieście. Nie jest to tylko biurowiec. Znajduje się tutaj także duży parking, oraz duży kompleks handlowy. Zaprojektowała go firma John Portman & Associates. Wykonano go w stylu międzynarodowym. Do najbardziej znanych dzierżawców należą: GATX Corporation, First Union Securities, i Sheppard Mullin Richter.

Hilton San Francisco & Towers – wieżowiec w San Francisco w USA. Został zaprojektowany przez John Carl Warnecke & Associates. Jego budowa zakończyła się w 1971 roku. Ma nieco ponad 150 metrów wysokości i 46 pięter. Jest to hotel należący do ogólnoświatowej sieci hoteli Hilton. Jest to obecnie 18. co do wysokości wieżowiec w San Francisco, zaraz po 333 Bush Street. Jest to największy hotel na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Składają się na niego dwie wieże: Hilton San Francisco & Tower I i Hilton San Francisco & Tower II. Łącznie jest w nich 1911 pokoi.

McKesson Plaza – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma 161 metrów wysokości i 38 pięter. Jest 13. co do wysokości budynkiem w mieście, na tym samym miejscu jest także First Market Tower, który ma taką samą wysokość. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana głównie na biura. Ma tutaj siedzibę firma McKesson. Zewnętrze budynku jest zbudowane z norweskiego granitu. Zaprojektowany został przez firmę Welton Becket and Associates, a jego budowa zakończyła się w roku 1969. Granit i marmur rozjaśniają wysokie na 30 stóp, lobby wejściowe budynku. Wieżowiec ten jest połączony z Telesis Tower za pomocą The Crocker Galleria, otwartej galerii handlowej, największej w tej części miasta. W miejscu tego gmachu stał kiedyś 11-piętrowy Crocker Building.

Millennium Tower - wieżowiec w San Francisco, w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych, o wysokości 197 m. Ukończony w 2009. Ma 60 kondygnacji.

One Embarcadero Center – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Jest drugim co do wysokości budynkiem kompleksu Embarcadero Center. Ma nieco ponad 172 metry wysokości i 45 pięter. Znajduje się w nim parking, powierzchnie handlowe, restauracje i inne. Zaprojektowała go firma John Portman & Associates, która nadała ma cechy stylu międzynarodowego w architekturze. Na 41. piętrze znajduje się taras widokowy oraz wystawa na temat historii i kultury San Francisco. Na dachu umieszczono flagę Stanów Zjednoczonych, której maszt sięga dodatkowo 14 metrów ponad dach wieżowca.

One Sansome Street – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma 168 metrów wysokości i 39 pięter. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana głównie jako biura. Zaprojektowała go firma Johnson, Fain & Pereira. Budowa zakończyła się w 1984 roku.

Pacific Gas & Electric Building – budynek w San Francisco w USA, zaprojektowany przez Hertzka & Knowles. Jego budowa zakończyła się w 1971 roku. Ma 150 metrów wysokości i 34 piętra. Jest wykorzystywany w celach biurowych. Jest to obecnie 19. co do wysokości wieżowiec w San Francisco, zaraz po wieżowcu hotelu Hilton. Mieści się w nim siedziba firmy Pacific Gas & Electric.

Shaklee Terraces – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Znany jest także jako 444 Market i One Front Street. Ma 164 metrów wysokości i 38 pięter. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana głównie na biura. Zaprojektowany został przez firmę Skidmore, Owings & Merrill, a jego budowa zakończyła się w roku 1979. W latach 1980–2000 była to światowa siedziba Shaklee Corporation, ta jednak została przeniesiona do Pleasanton na przedmieściach San Francisco.

Spear Tower – wieżowiec w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ma niecałe 172 metry wysokości i 43 piętra. Jego powierzchnia użytkowa jest wykorzystywana głównie jako biura, powierzchnie handlowe i gastronomia. Zaprojektowała go firma Welton Becket Associates. Zaprojektowano go w stylu międzynarodowym. Jego budowa zakończyła już w 1976 roku. Wykonano go głównie ze szkła i stali. W 1996 budynek przeszedł renowację, którą przeprowadziła firma Cesar Pelli & Associates.

Telesis Tower – wieżowiec w San Francisco w USA. Pomimo swojego adresu nie stoi on przy ulicy Montgomery. Umiejscowiony jest w północno-wschodnim narożniku ulic Post i Kearny. Budynek ten został zaprojektowany przez firmę Skidmore, Owings & Merrill. Jego budowa zakończyła się w 1982 roku. Ma 152,4 metrów wysokości i 38 pięter. Wykorzystywany jest jako biurowiec. Jest połączony z McKesson Plaza przez Crocker Galleria. Wcześniej w tym miejscu stał 8-piętrowy budynek 68 Post Street. Zanim budynek ten został przejęty przez AT&T, należał do Pacific Telesis.

Transamerica Pyramid – 260-metrowy wieżowiec zbudowany w 1972 roku w kształcie ostrosłupa. Jest to najwyższa konstrukcja w San Francisco. Zaprojektowana tak sylwetka sprawia, że do otaczających budynek ulic dociera więcej światła i świeżego powietrza. W "skrzydłach" wyrastających blisko wierzchołka znajdują się szyby wind.