
Pomnik Aleksandra II w Białowieży – nieistniejący carski pomnik w Białowieży.

Ławeczka Hanki Bielickiej w Łomży – znajduje się przy ulicy Farnej przy zbiegu ulic Dwornej i Starego Rynku. Upamiętnia aktorkę, która niemal cały okres dzieciństwa i młodości w II Rzeczypospolitej spędziła w Łomży.

Pomnik Mikołaja II w Olszewie – jeden z trzech wzniesionych na terenie zaboru rosyjskiego pomników ku czci cara Mikołaja II. Wzniesienie monumentu było związane z wizytą cara w guberni łomżyńskiej. Władca przybył do Olszewa, by przyglądać się manewrom wojskowym. Na miejscu, z którego je obserwował, miejscowa ludność wzniosła niewielki pomnik, odsłonięty 19 sierpnia 1899.
Pomnik ofiar mordu katyńskiego w Osowcu-Twierdzy – kompozycja tworząca jedną całość architektoniczną w formie pomnika, powstała z połączenia monumentu oraz z zielonego pomnika przyrody upamiętniającego 70 rocznicę zbrodni katyńskiej na obywatelach polskich – jeńcach wojennych osadzonych w specjalnych obozach jenieckich NKWD w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W skład tej grupy wchodzili m.in. zarówno oficerowie Wojska Polskiego – w tym pochodzący z rezerwy, jak również oficerowie i podoficerowie Korpusu Ochrony Pogranicza.

Pomnik Aleksandra II w Pawłach – nieistniejący carski pomnik we wsi Pawły. Był to jeden z egzemplarzy produkowanego masowo przez fabrykę Edwarda Nowickiego w Petersburgu popiersia Aleksandra II. Było ono wykonane z cynku pokrytego brązem i cieszyło się szczególną popularnością ze względu na niską cenę – 150 rubli. Aleksander II był na nim ukazany w galowym mundurze, zaś rzeźba znajdowała się na postumencie w kształcie piramidy ze ściętym wierzchołkiem.

Pomnik Danuty Siedzikówny w Gruszkach – pomnik upamiętniający postać Danuty Siedzikówny Inki, sanitariuszki polskiego podziemia niepodległościowego, znajdujący się w sąsiedztwie siedziby Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach koło Narewki.
Pomnik ku czci kpt. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” i jego żołnierzy z oddziałów partyzanckich Obwodu AK-AKO-WiN Wysokie Mazowieckie oraz 6 Brygady Wileńskiej AK zlokalizowany jest na rogu ulicy 1 Maja i Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem. Poświęcony został poległym żołnierzom i partyzantom w walce z reżimem komunistycznym w latach 1944-1953.

Pomnik Oficera II Rzeczypospolitej w Zambrowie został odsłonięty w niedzielę 5 września 2010 na placu przed Zambrowskim Parkiem Przemysłowym.

Pomnik żubra w Zambrowie – naturalnej wielkości posąg żubra stojący w Zambrowie na placu przy rondzie Romana Dmowskiego przed terenami zielonymi nad zalewem na Jabłonce. Symbol miasta związany z jego nazwą, herbem i legendą o jego założeniu.