Archidiecezja ormiańskokatolicka we Lwowie – archidiecezja Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego z siedzibą we Lwowie.
Archieparchia (archidiecezja) greckokatolicka we Lwowie – prowincja Kościoła katolickiego, która powstała w wyniku przystąpienia części ludności prawosławnej na wschodnich terenach Polski do unii z Kościołem rzymskokatolickim.

Chrześcijańsko-mennonicka Gmina Kiernica-Lwów – mennonicka wspólnota religijna zapoczątkowana w Galicji pod koniec XVIII wieku, powstała w 1909 w wyniku połączenia się gmin mennonickich z Kiernicy i ze Lwowa, mająca do 1939 siedzibę we Lwowie przy ul. Jana Kochanowskiego 23.

Diecezja ukraińska – diecezja Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego na Ukrainie utworzona 13 stycznia 1997 przez katolikosa wszystkich Ormian Karekina I. Obecnym ordynariuszem diecezji jest biskup Markos Howannisjan.
Lwowska diecezja ormiańska – diecezja Kościoła ormiańskiego, utworzona w 1356 przez katolikosa Sis. Podlegali jej Ormianie zamieszkujący Ruś i Wołoszczyznę. Od połowy XV wieku biskupi byli zatwierdzani przez katolikosa Eczmiadzynu, do którego udawali się po sakrę.

Metropolia lwowska – metropolia Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. W jej skład wchodzą:archidiecezja lwowska diecezja łucka diecezja kijowsko-żytomierska diecezja kamieniecka diecezja mukaczewska diecezja odesko-symferopolska diecezja charkowsko-zaporoska

Metropolia lwowska Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, metropolia greckokatolicka na Ukrainie, powstała 29 listopada 2011. w jej skład wchodzą:Archieparchia lwowska Eparchia sokalsko-żółkiewska Eparchia samborsko-drohobycka Eparchia stryjska

Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych we Lwowie – jedna z prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych − franciszkanów − do 1918 istniejąca na obszarze zaboru austriackiego.