
Eparchia kriżewczyńska – jedyna eparchia obrządku bizantyjsko-słowiańskiego Kościoła greckokatolickiego w Chorwacji, obejmująca swoim zasięgiem także obszar Bośni i Hercegowiny. Powstała 21 listopada 1611 jako wikariat apostolski Marča. Ustanowiona eparchią 17 czerwca 1777 przez papieża Piusa VI. Biskupstwo jest sufraganią archidiecezji zagrzebia.

Konferencja Episkopatu Bośni i Hercegowiny – instytucja zrzeszająca biskupów katolickich z terenu Bośni i Hercegowiny. Powstała 8 grudnia 1994. Jest członkiem Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Metropolia sarajewska (wielkobośniacka) – metropolia obrządku łacińskiego w Kościele rzymskokatolickim na terenie Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii Północnej.

Nuncjatura Apostolska w Bośni i Hercegowinie – misja dyplomatyczna Stolicy Apostolskiej w Bośni i Hercegowinie. Siedziba nuncjusza apostolskiego mieści się w Sarajewie.

Objawienia maryjne z Medziugorie – Seria objawień maryjnych, które rozpoczęły się w Medziugoriu w czerwcu 1981 i zgodnie z relacją sześciu osób widzących objawienia trwają do dziś. Kościół katolicki bada prawdziwość tych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził.

Podział administracyjny Kościoła katolickiego w Bośni i Hercegowinie – obecnie na terenie Bośni i Herecegowiny istnieje jedna metropolia w skład których wchodzi: 1 archidiecezja i 3 diecezje.Metropolia sarajewska (wielkobośniacka) Archidiecezja sarajewska Diecezja Banja Luki Diecezja mostarsko-duvnijska Diecezja trebinjsko-mrkanska Ordynariat Polowy Bośni i Hercegowiny

Prowincja bośniacka Krzyża Świętego − jedna z prowincji Zakonu Braci Mniejszych z siedzibą prowincjała w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.

Prowincja hercegowińska Wniebowzięcia NMP − jedna z prowincji Zakonu Braci Mniejszych z siedzibą prowincjała w Mostarze w Hercegowinie.