Gospodarka BrazyliiW
Gospodarka Brazylii

Gospodarka Brazylii – dziewiąta największa gospodarka świata i największa gospodarka w Ameryce Południowej. Jest zaliczana do rynków wschodzących i według niektórych analiz może w przyszłości stać się czwartą co do wielkości gospodarką świata, po Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

BovespaW
Bovespa

Bovespa to indeks giełdy papierów wartościowych BM&F Bovespa. W jego skład wchodzą akcje ponad 500 spółek.

Brazylijska Agencja KosmicznaW
Brazylijska Agencja Kosmiczna

Brazylijska Agencja Kosmiczna – utworzona 10 lutego 1994, cywilna, państwowa instytucja zarządzająca brazylijskim programem kosmicznym. Do swojej dyspozycji posiada kosmodrom Centro de Lançamento de Alcântara w Alcântara, o korzystnym położeniu - blisko równika.

Furnas (Brazylia)W
Furnas (Brazylia)

Furnas - hydrowęzeł na rzece Rio Grande w Brazylii.

Kosmodrom AlcântaraW
Kosmodrom Alcântara

Kosmodrom Alcântara – brazylijski ośrodek do wystrzeliwania rakiet kosmicznych ze sztucznymi satelitami położona w pobliżu miasta Alcântara, nad Oceanem Atlantyckim. Położony najbliżej równika kosmodrom na świecie. Zarządzany przez brazylijskie siły zbrojne.

Polsko-Brazylijska Izba GospodarczaW
Polsko-Brazylijska Izba Gospodarcza

Polsko-Brazylijska Izba Gospodarcza jest organizacją, której celem jest wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy polskimi i brazylijskimi podmiotami gospodarczymi. Jest zainteresowana współpracą z firmami polskimi, które szukają w Brazylii partnera handlowego lub zamierzają być obecnymi na rynku brazylijskim oraz firmami brazylijskimi, które pragną nawiązać kontakt z firmami polskimi.

Real (moneta)W
Real (moneta)

Real – dawna moneta bita od XIV wieku w Hiszpanii, a następnie w Portugalii.

Wina brazylijskieW
Wina brazylijskie

Wina brazylijskie nie odgrywają tak ważnej roli w gospodarce, jak np. wina argentyńskie czy wina urugwajskie, mimo to kraj jest trzecim pod względem powierzchni winnic w Ameryce Południowej. W 2012 powierzchnię winnic w Brazylii szacowano na 91 000 ha. Wyprodukowano wtedy ok. 2,9 mln hl wina.