
Monique Adamczak – australijska tenisistka pochodzenia polskiego.

Destanee Aiava – australijska tenisistka.

Daphne Jessie Cozens z domu Akhurst – australijska tenisistka.
Naiktha Bains – brytyjska tenisistka reprezentująca do 2019 roku Australię.

Dianne Fromholtz Balestrat – australijska tenisistka.

Ashleigh Barty – australijska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2019 i Wimbledonu 2021 w grze pojedynczej oraz US Open 2018 w grze podwójnej, finalistka Australian Open, Wimbledonu i US Open w 2013 roku oraz French Open 2017 w grze podwójnej kobiet. Liderka rankingu WTA od 24 czerwca do 11 sierpnia 2019 i ponownie od 9 września 2019.

Louise Mildred Bickerton Cozens - australijska tenisistka.

Kimberly Birrell – australijska tenisistka.

Bojana Bobusic – australijska tenisistka o statusie profesjonalnym.

Esna Boyd Robertson - australijska tenisistka, multimistrzyni wielkoszlemowego Australian Open, ćwierćfinalistka Wimbledonu.

Coral McInnes Buttsworth – australijska tenisistka, dwukrotna zwyciężczyni i finalistka (1933) wielkoszlemowych mistrzostw Australii.

Lizette Cabrera – australijska tenisistka.

Tyra Calderwood – australijska tenisistka.

Marjorie Cox Crawford – australijska tenisistka, występująca na kortach w początkowych latach wielkoszlemowego Australian Open wraz z falą swoich rodaczek.

Casey Dellacqua – australijska tenisistka, finalistka wszystkich turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej.

Jelena Dokić, cyr. Јелена Докић – australijska tenisistka, dawniej jugosłowiańska oraz serbskoczarnogórska, wicemistrzyni French Open 2001 w grze podwójnej, półfinalistka Wimbledonu 2000 w grze pojedynczej, klasyfikowana w rankingu WTA na 4. miejscu w grze pojedynczej (2002) i 10. w grze podwójnej (2002), zdobywczyni Pucharu Hopmana 1999 wraz z drużyną Australii, reprezentantka Serbii i Czarnogóry oraz Australii w Pucharze Federacji, reprezentantka Australii na letnich igrzyskach olimpijskich. Tenisistka praworęczna z oburęcznym backhandem.

Sophie Ferguson, australijska tenisistka o statusie profesjonalnym.

Jaimee Fourlis – australijska tenisistka.

Darja Alieksiejewna Gawriłowa ros. Дарья Алексеевна Гаврилова – australijska tenisistka występująca do 2014 roku w barwach Rosji, triumfatorka juniorskiego US Open w singlu, juniorskiego French Open w deblu oraz złota medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży, zdobywczyni Pucharu Hopmana w 2016 roku.

Evonne Fay Goolagong Cawley – australijska tenisistka, 7-krotna zwyciężczyni zawodów zaliczanych do Wielkiego Szlema. W 1988 uhonorowana miejscem w Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy. 19 czerwca 1975 roku w Londynie Goolagong wyszła za mąż za byłego brytyjskiego juniorskiego tenisistę Rogera Cawley i od tego momentu używała dwóch nazwisk.

Azra Hadzic – australijska tenisistka.

Joan Hartigan Bathurst – australijska tenisistka.

Zoe Hives – australijska tenisistka.

Isabella Holland – australijska tenisistka. Preferuje na nawierzchni ziemnej i twardej.

Priscilla Hon – australijska tenisistka.

Emily Hood, po mężu Westacott – australijska tenisistka.

Nell Hall Hopman, właśc. Eleanor Mary Hall Hopman – australijska tenisistka, dwukrotna wicemistrzyni wielkoszlemowego Australian Open, zwyciężczyni turniejów w grze podwójnej i mieszanej.

Maddison Inglis – australijska tenisistka.

Sacha Jones – australijska tenisistka, do 2012 roku reprezentująca Nową Zelandię, reprezentantka Nowej Zelandii w Fed Cup.

Johanna Konta – brytyjska tenisistka pochodzenia węgierskiego.

Sylvia Lance, po mężu Harper - australijska tenisistka.

Thelma Dorothy Coyne Long – australijska tenisistka.

Hana Mandlíková – czechosłowacka tenisistka, grała również w barwach Australii, po przyjęciu w roku 1988 obywatelstwa australijskiego.

Kaylah McPhee – australijska tenisistka.

Margaret Mutch Molesworth – australijska tenisistka, pierwsza zwyciężczyni mistrzostw Australii z 1922 i 1923 roku.

Alicia Molik, zamężna Sullivan – australijska tenisistka, występująca na światowych kortach od 1999 do 2011 roku, ćwierćfinalistka Australian Open 2005 w grze pojedynczej, mistrzyni Australian Open 2005 i French Open 2007 w grze podwójnej, finalistka Wimbledonu 2004, US Open 2004 i Wimbledonu 2007 w grze mieszanej, klasyfikowana w rankingu WTA na 8. miejscu w grze pojedynczej (2005) i na 6. miejscu w grze podwójnej (2005), brązowa medalistka letnich igrzysk olimpijskich w grze pojedynczej (2004), reprezentantka Australii w Pucharze Federacji i Pucharze Hopmana. Tenisistka praworęczna z jednoręcznym backhandem. Od 2013 kapitan australijskiej reprezentacji w Pucharze Federacji.

Jessica Moore – australijska tenisistka.

Abbie Myers – australijska tenisistka.

Meryl O’Hara Wood, z domu Waxman, po pierwszym mężu Aitken Lister – tenisistka australijska, podwójna mistrzyni Australian Open w grze podwójnej kobiet.

Tammi Patterson – australijska tenisistka.
Sally Peers – australijska tenisistka. Zawodniczka praworęczna.

Ellen Perez – australijska tenisistka.

Nicole Pratt – australijska tenisistka, reprezentantka kraju w Fed Cup, olimpijka z Sydney (2000) i Aten (2004).

Viktorija Rajicic – australijska tenisistka.

Kerry Ann Reid z domu Melville – australijska tenisistka, zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych, zdobywczyni Pucharu Federacji w 1968 roku.

Anastasija Rodionowa, ros. Анастасия Ивановна Родионова – australijska tenisistka pochodzenia rosyjskiego, finalistka Wimbledonu 2003 w grze mieszanej, półfinalistka US Open 2010 w grze podwójnej, klasyfikowana w rankingu WTA na 62. miejscu w grze pojedynczej (2010) i 15. w grze podwójnej (2014), medalistka Igrzysk Wspólnoty Narodów, reprezentantka Australii w Pucharze Federacji i na letnich igrzyskach olimpijskich. Siostra Ariny Rodionowej.

Arina Iwanowna Rodionowa, ros. Арина Ивановна Родионова – australijska tenisistka, do 2014 roku reprezentująca Rosję.

Olivia Rogowska – australijska tenisistka pochodzenia polskiego.

Storm Sanders – australijska tenisistka.

Astra Sharma – australijska tenisistka. Finalistka Australian Open 2019 w grze mieszanej.

Margaret Smith Court – tenisistka australijska, zwyciężczyni 64 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Bryanne Stewart – australijska tenisistka.

Samantha Stosur – australijska tenisistka o polskich korzeniach, była liderka światowej klasyfikacji deblistek. Mistrzyni w singlu wielkoszlemowego US Open 2011 oraz finalistka w singlu French Open 2010, zwyciężczyni dwóch turniejów wielkoszlemowych w deblu i trzech w mikście. Australijka jest ponadto dwukrotną triumfatorką turnieju mistrzyń w grze podwójnej i reprezentantką kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji oraz Pucharu Hopmana.

Rennae Stubbs – australijska tenisistka, specjalistka debla, zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej, liderka rankingu deblistek, reprezentantka w Pucharze Federacji.

Sara Tomic – australijska tenisistka.

Lesley Turner Bowrey – tenisistka australijska. Zwyciężczyni 13 turniejów wielkoszlemowych, w tym dwóch w grze pojedynczej – French Championships 1963 i 1965. Przez kilka sezonów była członkiem reprezentacji w Pucharze Federacji, a następnie kapitanem drużyny narodowej.

Jarmila Wolfe, z domu Gajdošová, w latach 2009-2011 Groth – tenisistka reprezentująca Australię, a do 2009 roku grająca dla Słowacji, mistrzyni Australian Open z 2013 roku w grze mieszanej.

Nancye Wynne Bolton, właśc. Nancye Meredith Wynne Bolton – australijska tenisistka.