
Leopold Auer, węg. Auer Lipót, ros. Леопо́льд Семёнович А́уэр – węgierski skrzypek i pedagog, kompozytor oraz dyrygent; arystokrata rosyjski.
László József Bíró – węgierski wynalazca i dziennikarz. Przypisuje mu się wynalezienie długopisu w dzisiejszej formie.

Joseph Edward Bromberg – urodzony na Węgrzech, amerykański aktor filmowy i sceniczny, żydowskiego pochodzenia.

Béla Czóbel – węgierski malarz awangardowy.

Lili Darvas – węgierska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Występowała w produkcjach w języku węgierskim, niemieckim i angielskim.

István Deák – amerykański-węgierski historyk.

Adolf Dux (ur. 25 października 1822 r. w Pozsony – zm. 20 listopada 1881 r. w Budapeszcie – węgierski pisarz, tłumacz i publicysta pochodzenia żydowskiego. Urodził się jako Abraham Dukes. Był kuzynem Leopolda Dukesa.

Mártha Eggerth, także Marta Eggerth – węgierska śpiewaczka operetkowa i aktorka, żona Jana Kiepury.

József Eisenhoffer – węgierski piłkarz grający na pozycji napastnika, reprezentant Węgier, olimpijczyk.

Ernest Egri Erbstein, węg. Ernő Egri Erbstein – węgierski piłkarz pochodzenia żydowskiego, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski.
Miksa Falk, inaczej Maximilian Falk – węgierski dziennikarz i polityk pochodzenia żydowskiego, przeszedł na chrześcijaństwo. Był redaktorem naczelnym dziennika Pester Lloyd.

Mihály Farkas, właśc. Mihály Wolf – węgierski polityk komunistyczny żydowskiego pochodzenia, minister obrony narodowej w latach 1948–1953.

Lipót (Leopold) Fejér – – węgierski matematyk pochodzenia żydowskiego.

Miksa Fenyő – węgierski pisarz i intelektualista.

William Fox – amerykański producent filmowy pochodzenia węgierskiego.

George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia, absolwent City College of New York, doktorat uzyskał na Cornell University. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Stratfor. Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną. Pracował jako doradca w kwestiach bezpieczeństwa dla czołowych amerykańskich dowódców wojskowych. Autor kilku książek, m.in: The Future of War, The Intelligence Edge, America’s Secret War oraz „Następne 100 lat. Prognoza na XXI w.” (2009). W tej ostatniej książce przewidział m.in. na kilka lat wcześniej wzrost mocarstwowości Rosji i jej próby odbudowy ZSRR oraz rozbicia NATO.

Rudolf Frommer – węgierski inżynier, konstruktor broni strzeleckiej.

Dennis Gabor – mieszkający w Anglii węgierski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za rok 1971.

Ernő Gerő, właściwie Ernő Singer – węgierski komunista i przez pewien czas pierwszy sekretarz partii.

Marcel Grossmann, matematyk, przyjaciel i kolega ze szkoły Alberta Einsteina. Został uczonym na ETH w Zurychu, specjalizującym się w geometrii wykreślnej.

Béla Guttmann – węgierski piłkarz i trener.

Theodor Herzl – żydowski dziennikarz urodzony w Cesarstwie Austrii, twórca i główny ideolog współczesnego politycznego syjonizmu, a w efekcie państwa Izrael.

Harry Houdini – jeden z najsłynniejszych iluzjonistów, specjalistów od ucieczek i pokazów akrobacji wszech czasów. Był także znanym demaskatorem mediów spirytystycznych.

Joseph Joachim, węg. Joachim József, także spolszcz. Józef Joachim – węgierski skrzypek-wirtuoz, dyrygent, kompozytor.

Emmerich (Imre) Kálmán, ur. 24 października 1882 w Siófok jako Imre Koppstein, zm. 30 października 1953 w Paryżu) – węgierski kompozytor operetkowy. Najwybitniejszy obok Lehára przedstawiciel II operetki wiedeńskiej.

Theodore von Kármán jest uważany za pioniera nowoczesnej aerodynamiki i naukowego spojrzenia na lotnictwo.
Imre Kertész – węgierski pisarz żydowskiego pochodzenia, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2002.

István Kertész – niemiecki dyrygent pochodzenia węgierskiego.

Arthur Koestler – angielski pisarz i dziennikarz, pochodzenia węgierskiego.

Teddy Kollek, hebr. טדי קולק, właśc. Tivadar Kollek – izraelski polityk, wieloletni burmistrz Jerozolimy.

György Konrád [] – węgierski pisarz.

Béla Kun, właśc. Béla Kohn – węgierski komunista pochodzenia żydowskiego, przywódca Węgierskiej Republiki Rad, przewodniczący Komitetu Rewolucyjnego Krymu od listopada 1920 do lutego 1921.

György Kurtág – węgierski kompozytor, pianista i pedagog.

Sándor Lénárd, Alexander Lenard – węgierski lekarz, poeta, poliglota, publikował po niemiecku, po łacinie, po węgiersku, po włosku i po angielsku.

Szelomo Lorincz – izraelski rabin, działacz społeczny i polityk, w latach 1951–1984 poseł do Knesetu z list Agudat Israel oraz Religijnego Frontu Tory. Był jedną z czołowych postaci judaizmu ultraortodoksyjnego oraz jednym z liderów Agudat Israel.

György Lukács ur. jako György Bernát Löwinger – żydowskiego pochodzenia, węgierski filozof marksistowski i historyk literatury, estetyk, działacz węgierskiego i międzynarodowego ruchu robotniczego, członek Komunistycznej Partii Węgier.

Ferenc Molnár, właśc. Ferenc Neumann – węgierski pisarz, dramaturg i dziennikarz.

John von Neumann, właściwie János Lajos Neumann – węgierski matematyk pochodzenia żydowskiego, inżynier chemik, fizyk i informatyk, pracujący głównie w Stanach Zjednoczonych. Wniósł znaczący wkład do wielu dziedzin matematyki – w szczególności był głównym twórcą teorii gier, teorii automatów komórkowych i stworzył formalizm matematyczny mechaniki kwantowej. Uczestniczył w projekcie Manhattan. Przyczynił się do rozwoju numerycznych prognoz pogody.

Max Simon Nordau – węgierski pisarz żydowskiego pochodzenia, filozof i lekarz, jeden z głównych ideologów współczesnego syjonizmu. Urodził się jako Simon Maximilian Südfeld. Był współzałożycielem Światowej Organizacji Syjonistycznej, pełnił funkcję przewodniczącego i wiceprzewodniczącego na kilku Kongresach Syjonistycznych.

Gábor Péter, właśc. Benjamin Eisenberger, – węgierski działacz komunistyczny żydowskiego pochodzenia, szef tajnej policji politycznej w latach 1945–1952 odpowiedzialnej za okrutne prześladowania, represje wobec społeczeństwa węgierskiego i czystki.

Attila Petschauer, węgierski szermierz. Trzykrotny medalista olimpijski.

Judit Polgár – węgierska szachistka posiadająca męski tytuł arcymistrza.

Bertalan Pór – węgierski malarz i grafik żydowskiego pochodzenia.

Miklós Radnóti, właściwie Miklós Glatter – węgierski poeta z Budapesztu, który padł ofiarą Holocaustu.

Mátyás Rákosi, właśc. Mátyás Rosenfeld – węgierski komunista i sekretarz generalny Węgierskiej Partii Robotniczej.

József Révai, właśc. József Lederer – węgierski polityk komunistyczny żydowskiego pochodzenia, minister kultury w latach 1948–1953, jeden z czołowych działaczy Komunistycznej Partii Węgier i polityków okresu stalinizmu na Węgrzech.

Sir Georg Solti, właśc. György Stern – węgierski dyrygent pochodzenia żydowskiego, przyjął obywatelstwo brytyjskie.

George Soros – amerykański inwestor giełdowy pochodzenia węgiersko-żydowskiego, także filantrop, fundator Open Society Foundations i licznych fundacji, w tym Fundacji im. Stefana Batorego.
György Spiró – węgierski prozaik, dramatopisarz, eseista, tłumacz.

George Tabori, właśc. György Tábori – węgierski dramaturg, reżyser, scenarzysta, aktor i tłumacz żydowskiego pochodzenia.

Edward Teller – węgiersko-amerykański fizyk jądrowy i ekspert w zakresie broni jądrowej. W 1935 na stałe zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. Znany jako „ojciec amerykańskiej bomby wodorowej”.

Alexandre Trauner, właśc. Sándor Trau – francuski scenograf filmowy i dekorator wnętrz, wywodzący się z rodziny węgierskich Żydów.

Jewgienij Varga – węgierski ekonomista, marksista.

Geza Vermes – pochodzący z rodziny węgierskich Żydów i pracujący w Wielkiej Brytanii historyk, specjalista od starożytnej Palestyny, rękopisów z Qumran i w ogóle literatury w języku aramejskim, a także Jezusa historycznego.

Árpád Weisz – węgierski piłkarz i trener piłkarski żydowskiego pochodzenia.

Cornelius Louis Wilde, właściwie Kornél Lajos Weisz − amerykański aktor i reżyser, nominowany do Oscara za rolę Fryderyka Chopina w filmie Pamiętna pieśń.