
Donald Adamson – brytyjski historyk, biograf, krytyk literacki i tłumacz literatury francuskiej. Jest autorem m.in. publikacji Blaise Pascal: Mathematician, Physicist and Thinker about God.

Jean-Jacques Aillagon – francuski menedżer i działacz kulturalny, a także polityk, w latach 1996–2002 prezes Centre Georges Pompidou, od 2002 do 2004 minister kultury i komunikacji, w latach 2007–2011 dyrektor pałacu wersalskiego.

Albert II Grimaldi – 14. książę Monako od 6 kwietnia 2005, regent Księstwa Monako od 31 marca 2005 do 6 kwietnia 2005; syn Rainiera III, księcia Monako i Grace, księżnej Monako; reprezentant Monako na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Claude Allègre – francuski naukowiec, geochemik, nauczyciel akademicki i polityk, w latach 1997–2000 minister edukacji narodowej, badań naukowych i technologii.

Charles Baur – francuski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec, parlamentarzysta krajowy, eurodeputowany II i III kadencji, długoletni prezydent Pikardii.

Nicole Belloubet – francuska prawniczka, nauczyciel akademicki i samorządowiec, profesor, w latach 2013–2017 członkini Rady Konstytucyjnej, w latach 2017–2020 minister sprawiedliwości.

Bernhard, książę Niderlandów – niemiecki arystokrata, mąż królowej Holandii Juliany. Ojciec królowej Beatrycze.

Fatih Birol – turecki ekonomista, od 2015 roku dyrektor Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), wcześniej jej główny ekonomista.

Georges Ernest Jean-Marie Boulanger – francuski generał i polityk, minister wojny od 1886.

Pierre René Jean Baptiste Henri Brocard – francuski meteorolog i matematyk specjalizujący się w geometrii. Jego najbardziej znanym osiągnięciem jest odkrycie właściwości nazwanych jego imieniem punktów Brocarda, okręgu Brocarda i trójkąta Brocarda.

Walter Lawry Buller KCMG – nowozelandzki prawnik, polityk oraz przyrodnik i ornitolog, specjalizujący się w ptakach Nowej Zelandii. Jego książka, A history of the birds of New Zealand, opublikowana po raz pierwszy w 1873 roku, stała się nowozelandzkim klasykiem. Członek Royal Society.

Louis Lucien Capet – francuski skrzypek, kompozytor i pedagog.

Fernando Henrique Cardoso – brazylijski polityk, prezydent kraju w latach 1995-2002.

Georges Albert Catroux – francuski dowódca wojskowy, generał armii Armée française i polityk, generalny gubernator Algierii, ambasador Francji w Moskwie.

Jewgienij Iwanowicz Czazow – radziecki kardiolog, doktor nauk medycznych, profesor, akademik Akademii Nauk ZSRR, minister ochrony zdrowia ZSRR (1987-1990), Bohater Pracy Socjalistycznej (1978).

Joseph Djimrangar Dadnadji – czadyjski polityk, minister w latach 2002–2004 oraz 2010–2011. Premier Czadu od 21 stycznia 2013 do 21 listopada 2013.

Michaił Iwanowicz Dragomirow – generał Armii Imperium Rosyjskiego, teoretyk wojskowości i pedagog.

Ulvi Cemal Erkin – turecki kompozytor i pedagog.

Maryan Esman – francuski inżynier chemii, przemysłowiec, major armii francuskiej, członek Francuskiej Misji Wojskowej w Polsce, działacz piłkarski.

Louis Augustin Joseph Faury – francuski wojskowy, generał francuskich sił zbrojnych; od 1936 generał dywizji, wykładowca taktyki ogólnej, historyk wojskowości i wojen, pisarz, biograf, przez kilkanaście lat swojej kariery związany z Polską jako szkoleniowiec, wykładowca i dowódca w strukturach Wojska Polskiego.

Re’uwen Feuerstein – izraelski psycholog urodzony w Rumunii, twórca metody zwiększania sprawności umysłowej u dzieci z różnego typu dysfunkcjami, zwanej Instrumental Enrichment lub metodą Feuersteina.

Ferdinand Foch – francuski dowódca i teoretyk wojskowy, dowódca wyższych związków taktycznych armii francuskiej, marszałek Francji (1918), marszałek polny Wielkiej Brytanii (1919) i marszałek Polski (1923), szef Sztabu Generalnego, przewodniczący Rady Wojennej Sprzymierzonych, naczelny wódz Sił Sprzymierzonych.

César Auguste Jean Guillaume Hubert Franck – kompozytor i organista pochodzenia belgijskiego.

Jean-Claude Gaudin – francuski polityk, nauczyciel i samorządowiec, były minister, senator, mer Marsylii, oficer Legii Honorowej.

Hage Gottfried Geingob – namibijski polityk, wiceprzewodniczący partii SWAPO w latach 2007-2015 i jej przewodniczący od 2015, deputowany do parlamentu w latach 1989–2003 i 2005–2015. Minister transportu i handlu w latach 2008-2012, premier Namibii w latach 1990–2002 oraz 2012–2015, prezydent Namibii od 21 marca 2015.

Jean-Baptiste-Édouard Gélineau – francuski lekarz. Przypisuje mu się pierwszy opis narkolepsji w literaturze medycznej.

Lionel Jospin – francuski polityk, parlamentarzysta krajowy, eurodeputowany II kadencji, minister, dwukrotnie pierwszy sekretarz Partii Socjalistycznej, od 1997 do 2002 premier Francji, kandydat na urząd prezydenta Francji w 1995 i 2002.
Leon Kurowski – polski prawnik specjalizujący się w prawie finansowym, profesor nauk prawnych.

Marcel François Paul Landowski – francuski kompozytor.

Gilles Lebreton – francuski prawnik, profesor, wykładowca akademicki i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji.

Claude Lévi-Strauss – francuski antropolog. Twórca strukturalizmu w antropologii kulturowej.

Marguerite Long, właśc. Marie-Charlotte Long – francuska pianistka, pedagog.

Amadou-Mahtar M’Bow – senegalski polityk, dyrektor generalny UNESCO w latach 1974–1987.

François-Bernard Mâche – francuski kompozytor.

Antonine Maillet – kanadyjska pisarka, tworząca w języku francuskim. Z pochodzenia Akadianka.

Marie Marvingt – francuska sportsmenka, alpinistka, lotniczka i dziennikarka.

Ernst Messerschmid – niemiecki fizyk i astronauta.

Mikołaj I Mirković Petrović-Njegoš; czarn. Никола I Мирков Петровић-Његош, Nikola I Mirković Petrović-Njegoš, – książę 1860–1910, następnie król Czarnogóry do 1918; okazjonalnie poeta.

Bienvenido Nebres – filipiński naukowiec, matematyk i jezuita. Był najdłużej urzędującym rektorem Ateneum Manilskiego. Funkcję tę objął po Joaquinie Bernasie w 1993 roku i pełnił ją do 1 czerwca 2011 roku. Był także prowincjałem zakonu jezuitów na Filipinach. Obecnie zasiada w radzie dyrektorów Georgetown University, Regis University, Asian Institute of Management i kilku filipińskich uczelni i szkół wyższych. Jest także członkiem rady dyrektorów Philippine Long Distance Telephone Company, największej na Filipinach firmy telekomunikacyjnej.

Louis Eugène Félix Néel – francuski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w roku 1970 wraz z Hannesem Alfvénem, za „…fundamentalne prace i odkrycia związane z antyferromagnetyzmem i ferrimagnetyzmem, które doprowadziły do ważnych zastosowań w fizyce ciała stałego”.
Walter Jackson Ong – amerykański jezuita, profesor literatury angielskiej, historyk religii i filozof.

Jean d’Ormesson, właśc. Jean Bruno Wladimir François-de-Paule Lefèvre d’Ormesson – francuski pisarz i dziennikarz, członek Akademii Francuskiej.

Pierre Pincemaille – francuski organista, improwizator, kompozytor, teoretyk muzyki i pedagog.

Jean-Paul Proust – francuski polityk, od 1 maja 2005 do 29 marca 2010 szef rządu Księstwa Monako.

Nikołaj Michajłowicz Przewalski – rosyjski geograf, generał, badacz środkowej i wschodniej Azji. Członek Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego od 1864, od 1878 członek honorowy Petersburskiej Akademii Nauk.

Michel Roger – francuski polityk, minister stanu Monako od 29 marca 2010 do 16 grudnia 2015.

Mallika Sarabhai – indyjska tancerka i aktorka filmowa.

Ahmet Adnan Saygun – turecki kompozytor i etnomuzykolog.

Philippe Séguin – francuski polityk, były minister, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego i lider gaullistów, prezes Trybunału Obrachunkowego.

Léopold Sédar Senghor – senegalski polityk i poeta. Pierwszy prezydent Republiki Senegalu.

Christian Marius Thams – norweski architekt, przemysłowiec, biznesmen i dyplomata.

László Trócsányi – węgierski prawnik, dyplomata i nauczyciel akademicki, sędzia sądu konstytucyjnego, w latach 2014–2019 minister sprawiedliwości, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Hélène Włodarczyk – językoznawczyni, obecnie profesor emerytowana Uniwersytetu Paris-Sorbonne, Paris IV.