
Agnes M. Sigurðardóttir – duchowna ewangelicko-luterańska, pierwsza kobieta-biskup Islandii.

Anders Jonas Ångström [czyt.: Ongström] – szwedzki fizyk i astronom, jeden z twórców spektroskopii. Członek Szwedzkiej Akademii Nauk.

Svante August Arrhenius – szwedzki chemik i fizyk, jeden z twórców chemii fizycznej.

Carl Michael Bellman wymowa – szwedzki poeta i kompozytor epoki klasycyzmu. Grał na lutni.

Jöns Jacob Berzelius – szwedzki chemik, lekarz i mineralog.

August Theodor Blanche – był szwedzkim pisarzem, dramaturgiem i działaczem politycznym.

Hans Blix posłuchaj – szwedzki dyplomata i polityk. Był ministrem spraw zagranicznych Szwecji w latach 1978–1979.

Anders Erik Borg – szwedzki polityk i ekonomista, od 2006 do 2014 minister finansów w rządzie Fredrika Reinfeldta.
Karin Maria Boye – szwedzka poetka i powieściopisarka.

Karl Hjalmar Branting – szwedzki polityk, laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Ebba Busch – szwedzka polityk i samorządowiec, parlamentarzystka, od 2015 przewodnicząca Chrześcijańskich Demokratów.

Anders Celsius, Anders Celsjusz – szwedzki fizyk i astronom.

Björn Collinder – szwedzki językoznawca-uralista.

Gunno Dahlstierna – szwedzki poeta.

Johan Wilhelm Dalman – szwedzki przyrodnik.

Bárbara Dührkop Dührkop – hiszpańska nauczycielka i polityk, od 1987 do 2009 deputowana do Parlamentu Europejskiego.

Erik Edlund – szwedzki fizyk i meteorolog, członek Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Kerstin Lillemor Ekman – szwedzka pisarka, członkini Akademii Szwedzkiej.

Ulf Ekman – szwedzki teolog, misjonarz i etnograf. Były pastor, założyciel neozielonoświątkowego Kościoła Livets Ord, wywodzącego się z nurtu tzw. Ruchu Wiary, konwertyta na katolicyzm.

P.O. Enquist, właśc. Per Olov Enquist – szwedzki pisarz, prozaik, autor sztuk teatralnych, publicysta i scenarzysta filmowy.

Theodor Magnus Fries – szwedzki botanik i lichenolog.

Bo Harald Giertz – duchowny luterańskiego Kościoła Szwecji, biskup Göteborga w latach 1949–1970, autor literatury chrześcijańskiej. W swym życiu i działalności łączył luterański pietyzm z wysokokościelnym ruchem liturgicznym.

Sims Emil Patrik Haglund – szwedzki chirurg i ortopeda.

Dag Hjalmar Agne Carl Hammarskjöld – szwedzki polityk, dyplomata, ekonomista i prawnik, od 10 kwietnia 1953 do 18 września 1961 sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, przyczynił się do rozwiązania kryzysu sueskiego 1956.

Eli Filip Heckscher – szwedzki ekonomista, historyk gospodarczy – pionier zastosowania teorii ekonomii i statystyki w badaniach nad historią gospodarczą, sformułował pierwsze założenia teorii obfitości zasobów rozwiniętej przez jego ucznia Bertila Ohlina.

Sven Anders Hedin – szwedzki podróżnik i geograf. Wsławił się głównie jako autor pierwszych szczegółowych map Pamiru, pustyni Takla Makan, Tybetu i Himalajów. Zajmował się również badaniem jedwabnego szlaku.

Annemarie Huber-Hotz – szwajcarska urzędniczka państwowa, działaczka społeczna i polityk, kanclerz federalny w latach 2000–2007.

Klara Johanson – szwedzka dziennikarka, krytyk literacka i pisarka.

Erik Axel Karlfeldt – szwedzki poeta. Jego silnie związana z wiejskimi korzeniami i tradycją poezja była bardzo popularna w jego czasach, co sprawiło, że uzyskał pośmiertnie w 1931 Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Klas Bernhard Johannes Karlgren – szwedzki sinolog i lingwista, pionier badań nad starożytnymi językami chińskimi i historii fonologii chińskiej metodami porównawczymi. Karlgren zebrał informacje na temat wielu języków i dialektów chińskich i na ich podstawie po raz pierwszy odtworzył brzmienie dawnego języka chińskiego. Mimo że odkrycia Karlgrena zostały poddane wielokrotnej krytyce i przeróbce, jego dzieła, w tym słownik Grammatica Serica Recensa pozostają klasykami filologii chińskiej.

Karol XVI Gustaw, Carl Gustaf Folke Hubertus – król Szwecji od 15 września 1973 roku. Jedyny syn i najmłodsze dziecko księcia Gustawa Adolfa (1906–1947) i księżniczki Sybilli Koburg (1908–1972). Zasiadł na tronie Szwecji po śmierci swego dziadka, króla Gustawa VI Adolfa (1882–1973).

Pär Fabian Lagerkvist – prozaik, poeta, dramaturg, eseista i krytyk szwedzki. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1951. Członek Akademii Szwedzkiej. Jego odznaczające się dużą siłą wyrazu utwory sprawiły, że miał znaczący wpływ na literaturę od wczesnych lat 20. XX wieku po późnych lat 70.

Åsa Elena Larsson – szwedzka autorka powieści kryminalnych. Chociaż urodziła się w Uppsali, wychowała się w Kirunie, najbardziej na północ wysuniętym szwedzkim mieście. Zanim została pełnoetatową pisarką, była prawniczką zajmującą się podatkami, podobnie jak bohaterka jej powieści – Rebecka Martinsson. Jej pierwsza powieść opublikowana w Wielkiej Brytanii (Solstorm) była nominowana do nagrody przyznawanej przez Brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów – Duncan Lawrie International Dagger – za najlepsze tłumaczenie powieści kryminalnej. W 2004 jej druga powieść Det blod som spillts, otrzymała nagrodę za Najlepszą szwedzką powieść kryminalną. W 2012 zdobyła ją ponownie za piątą powieść z cyklu o Rebece Martinsson, pt. Till offer åt Molok.

Ylva Anna Maria Lindh – szwedzka polityk, działaczka Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, w latach 1994–1998 minister środowiska, od 1998 do śmierci minister spraw zagranicznych. Zmarła na skutek ugodzenia nożem przez Mihajla Mihajlovicia, Szweda serbskiego pochodzenia.

Karol Linneusz, szw. Carl von Linné, łac. Carolus Linnaeus – szwedzki przyrodnik i lekarz, profesor Uniwersytetu w Uppsali.

Lukas Meijer – szwedzki muzyk, gitarzysta, piosenkarz, autor piosenek i fotograf, wokalista rockowego zespołu No Sleep for Lucy. Reprezentant Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018).

Alva Myrdal – szwedzka dyplomatka, socjolożka.

Håkan Nesser – szwedzki pisarz, autor powieści kryminalnych. Pracował jako nauczyciel.

Anette Norberg – szwedzka curlerka, z 27 medalami imprez międzynarodowych jest najbardziej utytułowaną zawodniczką na świecie, pierwsza w historii kapitan, która zdobyła dwa złote medale igrzysk olimpijskich, starsza siostra Cathrine Lindahl. Zakończyła karierę sportową w 2013, przez wiele lat była skipem Team Folksam z Härnösands Curligklubb, później zaś dowodziła drużyną Ahlmarks z Karlstads Curligklubb. Od grudnia 2013 będzie występować w drużynie swojej córki.

Ardalan Shekarabi – szwedzki prawnik i polityk irańskiego pochodzenia, działacz Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, parlamentarzysta, od 2014 minister.

Eugeniusz Smolar – polski dziennikarz, działacz opozycyjny w okresie PRL.

Lars Olof Jonathan (Nathan) Söderblom – szwedzki arcybiskup i teolog luterański, religioznawca, laureat pokojowej Nagrody Nobla.

Sara Stridsberg – szwedzka pisarka, dramaturg i tłumaczka. Laureatka m.in. Nagrody literackiej Rady Nordyckiej w 2007 roku za powieść Drömfakulteten. Od 2016 do 2018 roku była członkiem Akademii Szwedzkiej.

August Strindberg – szwedzki pisarz. Twórca dramatów, powieści, esejów i utworów poetyckich, malarz i fotograf. Uznawany za ojca współczesnego teatru. Przedstawiciel naturalizmu i prekursor ekspresjonizmu.

Olof Peter Swartz – szwedzki botanik i mykolog.
Emanuel Swedenborg, przed nobilitacją Swedberg – szwedzki naukowiec, filozof, mistyk i interpretator Pisma Świętego.

Arne Wilhelm Kaurin Tiselius – szwedzki biochemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, członek zagraniczny PAN (1959).

Carl Wilhelm von Düben – szwedzki polityk. Był przewodniczącym (kanclerzem) Szwedzkiej Rady Królewskiej od 17 czerwca 1789 do 8 listopada 1790.
Per Wästberg – szwedzki pisarz, członek Akademii Szwedzkiej od 1997.

Johan Peter Westring – szwedzki lekarz i przyrodnik.