
Tadeusz Ralf Adamowski – hokeista, olimpijczyk.

Antoni, imię świeckie Andriej Borisowicz Bloom – rosyjski biskup prawosławny.

Timea Bacsinszky – szwajcarska tenisistka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro (2016) w grze podwójnej. Najwyżej sklasyfikowana na 9. pozycji w rankingu gry pojedynczej, w deblu zaś na 36. miejscu.

Frédéric Nicolas „Fredy” Barth – szwajcarski kierowca wyścigowy. Obecnie jeździ w zespole Wiechers-Sport w serii World Touring Car Championship.

Migjen Xhevat Basha – albański piłkarz grający na pozycji pomocnika w Arisie FC.

David Bennent – szwajcarski aktor.

Mattia Binotto – włoski inżynier i szef zespołu Scuderia Ferrari.

Johann Ludwig, także John Lewis, Jean Louis, w świecie arabskim znany również jako Ibrahim ibn Abdullah – szwajcarski podróżnik i orientalista, badacz Syrii, Egiptu i Arabii.

Alejo Carpentier y Valmont – kubański pisarz, muzykolog i dziennikarz. Jeden z najsłynniejszych przedstawicieli realizmu magicznego – miał wielki wpływ na rozwój literatury iberoamerykańskiej.

Fabio Celestini – piłkarz szwajcarski pochodzenia włoskiego grający na pozycji defensywnego pomocnika.

Pierre Cérésole – szwajcarski inżynier, który w 1920 roku założył organizację Service Civil International (SCI), która pomagała w odbudowie zniszczeń po I wojnie światowej i dążyła do rozwijania współpracy i budowania atmosfery braterstwa między społeczeństwami różnych narodów i kultur.
Pierre-Albert Chapuisat – szwajcarski piłkarz grający na pozycji obrońcy. W reprezentacji Szwajcarii rozegrał 34 mecze. Jest ojcem Stéphane'a Chapuisata, 103-krotnego reprezentanta kraju.

Jean-Philippe Loys de Chéseaux – szwajcarski astronom, matematyk i zamożny właściciel ziemski. Był wnukiem Jean-Pierre’a de Crousaz. Posiadał prywatne obserwatorium astronomiczne z 14-stopowym teleskopem soczewkowym oraz 2-stopowym teleskopem zwierciadlanym.

Georges-André Chevallaz – szwajcarski polityk, prezydent.

Henri Benjamin Constant de Rebecque – szwajcarski pisarz francuskiego pochodzenia, filozof i działacz polityczny stronnictwa liberalnego we Francji od czasów Dyrektoriatu do Restauracji Burbonów. Uchodzi za jednego z ojców liberalizmu.

Jean-Pierre de Crousaz – szwajcarski teolog i filozof, kartezjanista, znany bardziej ze swoich listów z komentarzami niż z opublikowanych prac.

Jean-Daniel Dätwyler – szwajcarski narciarz alpejski, brązowy medalista olimpijski oraz mistrzostw świata.

Charles Édouard Dutoit – szwajcarski dyrygent.
Virginie Faivre – szwajcarska narciarka dowolna specjalizująca się w half-pipe'ie. Jej największymi sukcesami są złote medale wywalczone na mistrzostwach świata w Inawashiro 2009, Voss 2013 i Kreischbergu 2015. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnęła w sezonie 2012/2013, kiedy to zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji halfpipe'a triumfowała. W sezonach 2007/2008 i 2008/2009 również zwyciężała w klasyfikacji half-pipe'a. W 2014 roku brała udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie zajęła czwarte miejsce. Walkę o podium przegrała tam z Japonką Ayaną Onozuką.

Françoise Giroud − francuska scenarzystka, pisarka, polityk, minister.

Eugène Grasset – szwajcarski artysta, działający we Francji, tworzący w stylu secesji. Studiował w Zurychu, w 1871 r. osiadł w Paryżu. W swojej twórczości inspirował się wzorami orientalnymi i średniowiecznymi, stworzył własny styl rysunku o linearnej i płaszczyznowej formie.

Marc Hottiger – piłkarz szwajcarski grający na pozycji prawego obrońcy. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 176 cm wzrostu, ważył 67 kg.

Yoann Bernard Kongolo – szwajcarski karateka, bokser oraz kick-boxer malijskiego pochodzenia, wielokrotny medalista mistrzostw świata w koshiki karate-do. Jako kick-boxer dwukrotny mistrz Szwajcarii (2009–2010), mistrz Europy organizacji WKN (2012) oraz trzykrotny mistrz Szwajcarii w boksie tajskim (2009–2010). Od 2015 związany z kick-boxerską organizacją GLORY.

Jean-Xavier Lefèvre – francuski kompozytor i klarnecista pochodzenia szwajcarskiego.

Ludovic Magnin – szwajcarski piłkarz grający na pozycji obrońcy oraz trener piłkarski. Od 2018 roku trener FC Zürich.
Małgorzata, księżniczka Rumunii, urodzona jako Małgorzata, księżniczka Hohenzollern-Sigmaringen – księżniczka rumuńska, Strażniczka Korony Rumuńskiej, obecna głowa dynastii rumuńskiej.

Cedric Notz – azerski narciarz alpejski, uczestnik zimowych igrzysk w 2010, na których wystąpił w slalomie gigancie, w którym zajął 72. miejsce oraz w slalomie, którego nie ukończył. Był drużbą Christophera O'Neilla na jego ślubie z księżną Magdaleną.

Martin Odersky − niemiecki informatyk i wykładowca akademicki, profesor metod programowania na École Polytechnique Fédérale de Lausanne. Specjalizuje się w analizie kodu i językach programowania. Stworzył język programowania Scala oraz był jednym z projektantów typów generycznych w Javie. W 2004 roku był współorganizatorem European Conference on Object-Oriented Programming. W 2007 roku został członkiem Association for Computing Machinery.

Vincent Pérez – szwajcarski aktor, producent i reżyser filmowy.

Bertrand Piccard – szwajcarski psychiatra i podróżnik, w 1999 wraz z Brianem Jonesem jako pierwszy okrążył Ziemię balonem bez lądowania.

Théry Schir – szwajcarski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

Théophile Alexandre Steinlen – francuski rysownik, malarz i grafik pochodzący ze Szwajcarii, zaliczany do nurtu secesji.
Carole Tongue – brytyjska polityk, posłanka do Parlamentu Europejskiego II, III i IV kadencji.

Bernard Tschumi – szwajcarski architekt, przedstawiciel dekonstruktywizmu; pisarz i nauczyciel.

Ubol Ratana – członkini tajskiej rodziny królewskiej.

Félix Vallotton – szwajcarski malarz, tworzący w stylu secesji i nabizmu.

Roger Roland Verey – polski wioślarz, medalista olimpijski i mistrz Europy.

Stan Wawrinka, właśc. Stanislas Wawrinka – szwajcarski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008), triumfator Australian Open 2014, French Open 2015 oraz US Open 2016 w konkurencji gry pojedynczej.