
Accordéon Mélancolique – holenderski duet akordeonowy złożonym z Cherie de Boer i Jean–Pierre’a Guirana.

Hendrik Franciscus Andriessen – holenderski kompozytor i organista.

Jurriaan Andriessen – holenderski kompozytor.

Louis Joseph Andriessen – holenderski kompozytor i pianista.

Willem Christiaan Nicolaas Andriessen – holenderski kompozytor i pianista.

Feike Pieter Asma − holenderski kompozytor i organista.

Henk Badings, właśc. Hendrik Herman Badings – holenderski kompozytor.

Josina Boetzelaer – holenderska kompozytorka. Wiadomo, ze komponowała w stylu klasycyzmu, lecz nie zachowało się prawie żadne z jej dzieł. Był to dość częsty los dzieł kompozytorów-kobiet tworzących przed 1800 rokiem.

Isabelle de Charrière, znana w Holandii jako Belle van Zuylen, urodzona Isabella Agneta Elisabeth z domu Tuyll van Serooskerken – holenderska pisarka Oświecenia, tłumaczka, dramatopisarka, powieściopisarka, poetka i kompozytorka. W drugiej połowie swojego życia mieszkała w Colombier, Neuchâtel. Obecnie jest najbardziej znana ze swoich listów i powieści, chociaż pisała także broszury, muzykę i sztuki. Ostro interesowała się społeczeństwem i polityką swojego wieku, a jej praca w czasach rewolucji francuskiej jest uważana za szczególnie interesującą.

Adrianus Petit Coclico – flamandzki kompozytor, śpiewak i teoretyk muzyki okresu renesansu.

Alphons Johannes Maria Diepenbrock – holenderski kompozytor.

Bernard van Dieren – holenderski kompozytor i krytyk muzyczny.

Louis van Dijk – holenderski pianista i kompozytor jazzowy.

Sem Dresden – holenderski kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny.

Jan van Gilse – holenderski kompozytor i dyrygent.

Jacob de Haan − holenderski kompozytor, aranżer i dyrygent. Lekcje gry na fortepianie rozpoczął we wczesnym wieku. Edukował się w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Leeuwarden, gdzie nabył umiejętności gry na trąbce i organach. Później wykładał na tej samej uczelni. W 2003 dostał nagrodę za całokształt swojej twórczości. Jacob de Haan regularnie występuje jako dyrygent nie tylko w Europie, ale także w Australii i USA. Często jest też członkiem jury na międzynarodowych konkursach. Obecnie mieszka w Rotterdamie, gdzie nadal komponuje nowe utwory.

Willy Hautvast – holenderski klarnecista, dyrygent i kompozytor.

Otto Ketting – holenderski kompozytor i trębacz.

Ton de Kruyf – holenderski kompozytor.

Yuri Landman – holenderski kompozytor, muzyk, twórca instrumentów muzycznych.

Lambertus Reinier de Leeuw – holenderski kompozytor, dyrygent, pianista i wykładowca muzyki. Jako pianista był szeroko znany z interpretacji dzieł Erika Satiego. Jako dyrygent wykonywał głównie dzieła muzyki współczesnej. Był gościnnym dyrygentem głównych orkiestr i zespołów holenderskich w tym Holenderskiego Chóru Kameralnego. Oprócz muzyki kameralnej skomponował operę i utwory orkiestrowe. Wydał książkę poświęconą Charlesowi Ivesowi oraz „Musicale anarchie” – zbiór esejów na temat muzyki współczesnej opublikowanych wcześniej w czasopiśmie De Gids.

Theo Loevendie – holenderski kompozytor, klarnecista, saksofonista i pedagog.

Arjen Anthony Lucassen – holenderski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Wykonawca muzyki w stylu metal progresywny. Sam gra na instrumentach klawiszowych, gitarze i gitarze basowej, zaś w swych realizacjach zatrudnia sesyjnych, najczęściej dobrze znanych muzyków sceny progresywnej. Podniosła muzyka Lucassena, oparta na motywach science fiction, najczęściej w formie opery rockowej, charakteryzuje się bardzo bogatym, symfonicznym brzmieniem, w którym dominują syntezatory i gitary elektryczne.

Willem Pijper – holenderski kompozytor, krytyk muzyczny i wykładowca muzyki. Powszechnie uważany za najważniejszego przedstawiciela holenderskiej muzyki współczesnej.

Josquin dés Prés – kompozytor i śpiewak flamandzki, dyrygent chórów kościelnych w Mediolanie, Rzymie, Ferrarze i Modenie.

Enrique Raxach – holenderski kompozytor hiszpańskiego pochodzenia.

Jake Reese, Jaap Reesema lub Jaap, właściwie Jaap Siewertsz van Reesema – holenderski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, zwycięzca talent show X Factor(ang.). Na terenie Polski znany jest głównie z utworu „Savannah” nagranego we współpracy z niemieckim DJ Faulhaberem.

André Léon Marie Nicolas Rieu – holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, założyciel Orkiestry Johanna Straussa.

Julius Röntgen – holenderski kompozytor, dyrygent i pianista pochodzenia niemieckiego.

Peter Schat – holenderski kompozytor.

Cornelis Floriszoon Schuyt, ur. 1557 w Lejdzie, zm. 9 czerwca 1616 tamże - kompozytor i organista niderlandzki.

Carel Struycken – holenderski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, fotograf. Wystąpił roli lokaja Lurcha w komediach Barry’ego Sonnenfelda: Rodzina Addamsów (1991) i Rodzina Addamsów 2 (1993).

Jeroen Tel, pseud. WAVE – holenderski kompozytor muzyki elektronicznej, znany dzięki wielu utworom z gier komputerowych na Commodore 64 napisanych w latach 80. i na początku lat 90.

Johannes Verhulst, właśc. Josephus Hermanus Verhulst – holenderski kompozytor i dyrygent.

Matthijs Vermeulen, pierwotnie: Matthijs Van der Meulen - holenderski kompozytor i krytyk muzyczny.

Jan van Vlijmen – holenderski kompozytor.

Johan Wagenaar – holenderski kompozytor, dyrygent, organista i wykładowca muzyki. Centralna postać życia muzycznego w Utrechcie. Często koncertował z Chórem Toonkunst, z którym wykonywał holenderskie premiery wielu zagranicznych utworów), dawał też recitale organowe, spotykając się z powszechnym uznaniem za interpretacje Bacha oraz za improwizacje.

Jozef van Wissem – holenderski kompozytor minimalizmu oraz lutnista mieszkający na Brooklynie. W 2013 roku otrzymał nagrodę za najlepszy soundtrack na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes za ścieżkę dźwiękową filmu Tylko kochankowie przeżyją. Stale koncertujący instrumentalista uczył się gry na lutni w Nowym Jorku pod okiem Patricka O'Briena. Van Wissem został wytypowany przez londyńskie National Gallery do skomponowania utworu muzycznego poświęconego obrazowi Ambasadorowie autorstwa Hansa Holbeina. Odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową gry The Sims Średniowiecze. Kilkukrotnie gościł w Polsce, m.in. 17 sierpnia 2017 roku wystąpił podczas Podlasie SlowFest w Supraślu.