Mustafa Abu Szakur – libijski profesor i polityk, wicepremier w latach 2011–2012. 12 września 2012 desygnowany na stanowisko premiera Libii, nie zdołał utworzyć rządu.
Charles Roger Alcock – angielsko-nowozelandzki astronom pracujący w Stanach Zjednoczonych, od 2004 roku dyrektor Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics w Cambridge (Massachusetts).

Carl David Anderson – amerykański fizyk eksperymentalny, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie pozytonu.

Mosze Arens (hebr. משה ארנס, ang. Moshe Arens, ur. 27 grudnia 1925 w Kownie, zm. 7 stycznia 2019 w Sawjonie) − izraelski naukowiec, polityk i dyplomata, profesor aeronautyki. W latach 1988–1990 minister spraw zagranicznych, w latach 1983–1984, 1990–1992 oraz w 1999 minister obrony, w latach 1984–1987 oraz w 1988 minister bez teki. W latach 1982–1983 ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych, w latach 1973–1982, 1984–1992 oraz 1999–2003 poseł do Knesetu z listy Likudu.

Halton Christian Arp – amerykański astronom, autor opublikowanego w 1966 roku Atlasu galaktyk osobliwych. Znany z podania w wątpliwość teorii głoszącej, że przesunięcie ku czerwieni w widmie kwazarów wskazuje na ich ogromne odległości.

Robert Louis Behnken – inżynier, pilot wojskowy, członek korpusu astronautów NASA.

Frank Capra, właśc. Francesco Rosario Capra – amerykański reżyser filmowy pochodzenia włoskiego, trzykrotny zdobywca Oscara za reżyserię. Ojciec producenta – Franka Capry Jr.

Paul Hough Emmett – amerykański inżynier chemik, znany głównie z dokonań dotyczących adsorpcji gazów na powierzchni sorbentów stałych i katalizy heterogenicznej, związany z California Institute of Technology, Fixed Nitrogen Research Laboratory, Johns Hopkins University; członek National Academy of Sciences od 1955 roku, przyjaciel Linusa Paulinga.

Edward Fredkin – naukowiec, profesor Carnegie Mellon University (CMU) i wczesny pionier fizyki cyfrowej. Największe zasługi odniósł na polu badań nad odwracalnym rachunkiem komputerowym i automatami komórkowymi.

Charles Gordon Fullerton – amerykański astronauta, pilot wojskowy, inżynier, pułkownik United States Air Force.

Andrea Mia Ghez – amerykańska astronom pracująca na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, znana przede wszystkim z pracy nad badaniem i potwierdzeniem istnienia w centrum Drogi Mlecznej supermasywnej czarnej dziury znanej jako Sagittarius A*.

Edward George Gibson – amerykański astronauta, doktor inżynier.

James Edward Gunn – amerykański astrofizyk.

Juris Hartmanis – amerykański informatyk teoretyk pochodzenia łotewskiego, uważany za współtwórcę teorii złożoności obliczeniowej, za co obaj otrzymali Nagrodę Turinga w 1993.

Martin Karplus – amerykański chemik teoretyczny pochodzenia austriackiego, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w roku 2013 „za rozwój wieloskalowych modeli dla złożonych układów chemicznych”.

Donald Ervin Knuth – amerykański matematyk, informatyk, emerytowany profesor na katedrze informatyki Uniwersytetu Stanforda. Jeden z pionierów informatyki – jest najbardziej znany z wielotomowego dzieła Sztuka programowania, uznawanego za najbardziej dogłębne, chociaż na razie niedokończone opracowanie na temat analizy algorytmów. Jest też autorem systemu składu drukarskiego TeΧ i języka opisu fontów METAFONT oraz twórcą i propagatorem techniki literate programming.

Dr Robert J. Lang to amerykański fizyk, a także jeden z czołowych origamistów na świecie. Jest twórcą wielu szczegółowych projektów, głównie owadów i zwierząt. Przyczynił się też do opracowania praktycznych zastosowań technik używanych przy projektowaniu origami w nowoczesnej inżynierii.

William Nunn Lipscomb, Jr., amerykański chemik, laureat Nagrody Nobla.

James Ellis „Jimmy” LuValle – amerykański chemik, w młodości lekkoatleta (sprinter), medalista olimpijski z 1936.

John McCarthy – amerykański informatyk, laureat Nagrody Turinga (1971) za wkład w dziedzinie sztucznej inteligencji; twórca terminu „sztuczna inteligencja”, który sformułował w 1956 na konferencji w Dartmouth. McCarthy jest też autorem języka programowania LISP, którego projekt opublikował w 1960 r. w Communications of the ACM. Laureat Nagrody Kioto w dziedzinie zaawansowanych technologii z 1988 roku.

Benoît B. Mandelbrot, imię przy narodzeniu: Benedykt – francuski i amerykański matematyk polsko-żydowskiego pochodzenia. Zajmował się szerokim zakresem problemów matematycznych, znany jest przede wszystkim jako ojciec geometrii fraktalnej, opisał zbiór Mandelbrota oraz wymyślił samo słowo „fraktal”.

Arthur B. McDonald – kanadyjski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2015 roku.

Edwin Mattison McMillan – amerykański chemik, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Duncan Anderson McNaughton – kanadyjski lekkoatleta skoczek wzwyż, mistrz olimpijski z Los Angeles.

Carver Andress Mead – specjalista nauk komputerowych, profesor emeritus California Institute of Technology (Caltech).

Frank Curtis "Curt" Michel – amerykański astronauta, profesor astrofizyki na Uniwersytecie Rice w Houston (Teksas), członek Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego.

Gordon Earle Moore – współzałożyciel korporacji Intel.

Linus Carl Pauling – amerykański fizyk i chemik, aktywny również w innych dziedzinach nauki oraz w polityce, dotychczas jedyny dwukrotny laureat indywidualnej Nagrody Nobla: w dziedzinie chemii (1954) i pokojowej (1962).

John Robinson Pierce – amerykański inżynier.

Qian Xuesen – chiński inżynier i naukowiec w dziedzinie aeronautyki i astronautyki, twórca chińskiego programu kosmicznego.

Garrett Erin Reisman – amerykański inżynier, astronauta, uczestnik dwóch lotów kosmicznych.

Harrison Hagan „Jack” Schmitt – amerykański geolog, astronauta, senator w latach 1977–1983. Dwunasty człowiek, który stanął na powierzchni Księżyca i jednocześnie przedostatni, który chodził po Srebrnym Globie.
Seth Shostak - amerykański astronom i astrobiolog, absolwent Princeton University. Seth Shostak jest najstarszym astronomem pracującym w Instytucie SETI, znajdującym się w Mountain View w Kalifornii. Przed dołączeniem do projektu SETI pracował nad wszechświatem i jego dalszymi losami używając teleskopów w USA i Holandii. Seth Shostak jest gospodarzem dla tygodniowego radiowego programu Instytutu SETI Czy jesteśmy sami?, a także programu Projekt Phoenix. W 2004 otrzymał nagrodę Doroty Klumpke-Roberts.

Howard Martin Temin – amerykański profesor onkologii, wirusologii, genetyk, laureat Nagrody Nobla w roku 1975 w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Kip Stephen Thorne – amerykański fizyk teoretyczny i astrofizyk, noblista; popularyzator nauki i nauczyciel akademicki.

Sławomir Tułaczyk – polski geograf, geomorfolog i glacjolog, autor i współautor licznych prac naukowych.

Stephen Wolfram – brytyjski naukowiec specjalizujący się w fizyce cząstek elementarnych, automatach komórkowych i algebrze komputerowej, znany jako twórca programu komputerowego Mathematica i założyciel Wolfram Research.

George Zweig – fizyk. Początkowo był uczniem Richarda Feynmana, lecz z czasem poświęcił się neurobiologii.