Mustafa Abu SzakurW
Mustafa Abu Szakur

Mustafa Abu Szakur – libijski profesor i polityk, wicepremier w latach 2011–2012. 12 września 2012 desygnowany na stanowisko premiera Libii, nie zdołał utworzyć rządu.

Charles R. AlcockW
Charles R. Alcock

Charles Roger Alcock – angielsko-nowozelandzki astronom pracujący w Stanach Zjednoczonych, od 2004 roku dyrektor Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics w Cambridge (Massachusetts).

Carl David AndersonW
Carl David Anderson

Carl David Anderson – amerykański fizyk eksperymentalny, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie pozytonu.

Mosze ArensW
Mosze Arens

Mosze Arens (hebr. משה ארנס, ang. Moshe Arens, ur. 27 grudnia 1925 w Kownie, zm. 7 stycznia 2019 w Sawjonie) − izraelski naukowiec, polityk i dyplomata, profesor aeronautyki. W latach 1988–1990 minister spraw zagranicznych, w latach 1983–1984, 1990–1992 oraz w 1999 minister obrony, w latach 1984–1987 oraz w 1988 minister bez teki. W latach 1982–1983 ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych, w latach 1973–1982, 1984–1992 oraz 1999–2003 poseł do Knesetu z listy Likudu.

Halton ArpW
Halton Arp

Halton Christian Arp – amerykański astronom, autor opublikowanego w 1966 roku Atlasu galaktyk osobliwych. Znany z podania w wątpliwość teorii głoszącej, że przesunięcie ku czerwieni w widmie kwazarów wskazuje na ich ogromne odległości.

Robert BehnkenW
Robert Behnken

Robert Louis Behnken – inżynier, pilot wojskowy, członek korpusu astronautów NASA.

Frank CapraW
Frank Capra

Frank Capra, właśc. Francesco Rosario Capra – amerykański reżyser filmowy pochodzenia włoskiego, trzykrotny zdobywca Oscara za reżyserię. Ojciec producenta – Franka Capry Jr.

Paul Hough EmmettW
Paul Hough Emmett

Paul Hough Emmett – amerykański inżynier chemik, znany głównie z dokonań dotyczących adsorpcji gazów na powierzchni sorbentów stałych i katalizy heterogenicznej, związany z California Institute of Technology, Fixed Nitrogen Research Laboratory, Johns Hopkins University; członek National Academy of Sciences od 1955 roku, przyjaciel Linusa Paulinga.

Edward FredkinW
Edward Fredkin

Edward Fredkin – naukowiec, profesor Carnegie Mellon University (CMU) i wczesny pionier fizyki cyfrowej. Największe zasługi odniósł na polu badań nad odwracalnym rachunkiem komputerowym i automatami komórkowymi.

Charles Gordon FullertonW
Charles Gordon Fullerton

Charles Gordon Fullerton – amerykański astronauta, pilot wojskowy, inżynier, pułkownik United States Air Force.

Andrea GhezW
Andrea Ghez

Andrea Mia Ghez – amerykańska astronom pracująca na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, znana przede wszystkim z pracy nad badaniem i potwierdzeniem istnienia w centrum Drogi Mlecznej supermasywnej czarnej dziury znanej jako Sagittarius A*.

Edward GibsonW
Edward Gibson

Edward George Gibson – amerykański astronauta, doktor inżynier.

James Gunn (astronom)W
James Gunn (astronom)

James Edward Gunn – amerykański astrofizyk.

Juris HartmanisW
Juris Hartmanis

Juris Hartmanis – amerykański informatyk teoretyk pochodzenia łotewskiego, uważany za współtwórcę teorii złożoności obliczeniowej, za co obaj otrzymali Nagrodę Turinga w 1993.

Martin KarplusW
Martin Karplus

Martin Karplus – amerykański chemik teoretyczny pochodzenia austriackiego, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w roku 2013 „za rozwój wieloskalowych modeli dla złożonych układów chemicznych”.

Donald KnuthW
Donald Knuth

Donald Ervin Knuth – amerykański matematyk, informatyk, emerytowany profesor na katedrze informatyki Uniwersytetu Stanforda. Jeden z pionierów informatyki – jest najbardziej znany z wielotomowego dzieła Sztuka programowania, uznawanego za najbardziej dogłębne, chociaż na razie niedokończone opracowanie na temat analizy algorytmów. Jest też autorem systemu składu drukarskiego TeΧ i języka opisu fontów METAFONT oraz twórcą i propagatorem techniki literate programming.

Robert J. LangW
Robert J. Lang

Dr Robert J. Lang to amerykański fizyk, a także jeden z czołowych origamistów na świecie. Jest twórcą wielu szczegółowych projektów, głównie owadów i zwierząt. Przyczynił się też do opracowania praktycznych zastosowań technik używanych przy projektowaniu origami w nowoczesnej inżynierii.

William LipscombW
William Lipscomb

William Nunn Lipscomb, Jr., amerykański chemik, laureat Nagrody Nobla.

James LuValleW
James LuValle

James Ellis „Jimmy” LuValle – amerykański chemik, w młodości lekkoatleta (sprinter), medalista olimpijski z 1936.

John McCarthyW
John McCarthy

John McCarthy – amerykański informatyk, laureat Nagrody Turinga (1971) za wkład w dziedzinie sztucznej inteligencji; twórca terminu „sztuczna inteligencja”, który sformułował w 1956 na konferencji w Dartmouth. McCarthy jest też autorem języka programowania LISP, którego projekt opublikował w 1960 r. w Communications of the ACM. Laureat Nagrody Kioto w dziedzinie zaawansowanych technologii z 1988 roku.

Benoît MandelbrotW
Benoît Mandelbrot

Benoît B. Mandelbrot, imię przy narodzeniu: Benedykt – francuski i amerykański matematyk polsko-żydowskiego pochodzenia. Zajmował się szerokim zakresem problemów matematycznych, znany jest przede wszystkim jako ojciec geometrii fraktalnej, opisał zbiór Mandelbrota oraz wymyślił samo słowo „fraktal”.

Arthur B. McDonaldW
Arthur B. McDonald

Arthur B. McDonald – kanadyjski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2015 roku.

Edwin Mattison McMillanW
Edwin Mattison McMillan

Edwin Mattison McMillan – amerykański chemik, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Duncan McNaughtonW
Duncan McNaughton

Duncan Anderson McNaughton – kanadyjski lekkoatleta skoczek wzwyż, mistrz olimpijski z Los Angeles.

Carver MeadW
Carver Mead

Carver Andress Mead – specjalista nauk komputerowych, profesor emeritus California Institute of Technology (Caltech).

Frank MichelW
Frank Michel

Frank Curtis "Curt" Michel – amerykański astronauta, profesor astrofizyki na Uniwersytecie Rice w Houston (Teksas), członek Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego.

Gordon E. MooreW
Gordon E. Moore

Gordon Earle Moore – współzałożyciel korporacji Intel.

Linus PaulingW
Linus Pauling

Linus Carl Pauling – amerykański fizyk i chemik, aktywny również w innych dziedzinach nauki oraz w polityce, dotychczas jedyny dwukrotny laureat indywidualnej Nagrody Nobla: w dziedzinie chemii (1954) i pokojowej (1962).

John R. PierceW
John R. Pierce

John Robinson Pierce – amerykański inżynier.

Qian XuesenW
Qian Xuesen

Qian Xuesen – chiński inżynier i naukowiec w dziedzinie aeronautyki i astronautyki, twórca chińskiego programu kosmicznego.

Garrett ReismanW
Garrett Reisman

Garrett Erin Reisman – amerykański inżynier, astronauta, uczestnik dwóch lotów kosmicznych.

Harrison SchmittW
Harrison Schmitt

Harrison Hagan „Jack” Schmitt – amerykański geolog, astronauta, senator w latach 1977–1983. Dwunasty człowiek, który stanął na powierzchni Księżyca i jednocześnie przedostatni, który chodził po Srebrnym Globie.

Seth ShostakW
Seth Shostak

Seth Shostak - amerykański astronom i astrobiolog, absolwent Princeton University. Seth Shostak jest najstarszym astronomem pracującym w Instytucie SETI, znajdującym się w Mountain View w Kalifornii. Przed dołączeniem do projektu SETI pracował nad wszechświatem i jego dalszymi losami używając teleskopów w USA i Holandii. Seth Shostak jest gospodarzem dla tygodniowego radiowego programu Instytutu SETI Czy jesteśmy sami?, a także programu Projekt Phoenix. W 2004 otrzymał nagrodę Doroty Klumpke-Roberts.

Howard Martin TeminW
Howard Martin Temin

Howard Martin Temin – amerykański profesor onkologii, wirusologii, genetyk, laureat Nagrody Nobla w roku 1975 w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Kip ThorneW
Kip Thorne

Kip Stephen Thorne – amerykański fizyk teoretyczny i astrofizyk, noblista; popularyzator nauki i nauczyciel akademicki.

Sławomir TułaczykW
Sławomir Tułaczyk

Sławomir Tułaczyk – polski geograf, geomorfolog i glacjolog, autor i współautor licznych prac naukowych.

Stephen WolframW
Stephen Wolfram

Stephen Wolfram – brytyjski naukowiec specjalizujący się w fizyce cząstek elementarnych, automatach komórkowych i algebrze komputerowej, znany jako twórca programu komputerowego Mathematica i założyciel Wolfram Research.

George ZweigW
George Zweig

George Zweig – fizyk. Początkowo był uczniem Richarda Feynmana, lecz z czasem poświęcił się neurobiologii.