
André Aciman – amerykański pisarz.

Ambrose Agius OSB – maltański duchowny rzymskokatolicki, benedyktyn, arcybiskup, dyplomata papieski.

Dodi Al-Fayed, właśc. Emad El-Din Mohamed Abdel Moneim Fayed, arabski: عماد الدين محمد عبد المنعم الفايد – egipski producent filmowy, kochanek Diany, księżnej Walii.

Mohamed Abdel Moneim Al-Fayed – egipski biznesmen, do lipca 2013 roku właściciel klubu piłkarskiego Fulham F.C. oraz paryskiego hotelu Ritz, do 2010 roku właściciel londyńskiego domu towarowego Harrods.

Sajjid Mustafa Ahmad Bin Halim, arab. مصطفى احمد بن حليم – libijski polityk i przedsiębiorca, od 12 kwietnia 1954 do 26 maja 1957 premier Libii.

Eli Cohen, Eli Kohen, właśc. Elijjahu Ben Sza’ul Kohen, pseud. Operative 88, Menasze – izraelski szpieg, jeden z najskuteczniejszych agentów wywiadowczych, najpierw Amanu, następnie Mosadu, który działając pod przykrywką jako Kamel Amin Tabet spenetrował najwyższe władze syryjskie – cywilne i wojskowe – przekazując władzom swojego kraju niezwykle cenne informacje wywiadowcze. Pierwszy obywatel Izraela stracony za szpiegostwo.

Dydym Aleksandryjski, Didymus zwany Ślepym – wczesnochrześcijański pisarz kościelny i teolog. W dzieciństwie utracił wzrok, ale poprzez słuchanie nauk, kazań i czytań zdobył taką wiedzę, że napisał szereg prac egzegetycznych i teologicznych, w których wzorował się na poglądach Orygenesa. Przez kilka lat był rektorem Szkoły Katechetycznej w Aleksandrii.

Karam muhammad Dżabir Ibrahim, Karam Mohamed Gaber Ibrahim – egipski zapaśnik w stylu klasycznym, mistrz i wicemistrz olimpijski, dwukrotny wicemistrz świata.

Heidi El Tabakh – kanadyjska tenisistka pochodzenia egipskiego.

Osman El-Sayed – egipski zapaśnik, srebrny medalista z Rzymu w barwach Zjednoczonej Republiki Arabskiej. Szósty na mistrzostwach świata w 1961 i 1962. Wicemistrz igrzysk śródziemnomorskich w 1955 i trzeci w 1959 roku.

Królowa Farida, właśc. Safinaz Hanim Zulfikar – królowa Egiptu jako żona króla Egiptu Faruka I.

Hassan Fathy – egipski architekt, zwolennik powrotu do tradycyjnej egipskiej architektury opartej na suszonej cegle, twórca koncepcji „architektury dla ubogich”. Laureat nagrody Right Livelihood.

Mahmud Fajjad – egipski sztangista, złoty medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Fauzijja bint Fu’ad – pierwsza żona ostatniego szacha na perskim tronie Mohammada Rezy Pahlawiego, najstarsza córka egipskiego króla Fu’ada I i królowej Nazli Sabri. Została pozbawiona tytułów królewskich po rozwodzie z szachem i zniesieniu monarchii w Egipcie.

Ali Gabr Mossad – egipski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie West Bromwich Albion oraz w reprezentacji Egiptu.

Georges Guétary − francuski pieśniarz i aktor.

Rudolf Walter Richard Heß – niemiecki żołnierz, następnie działacz partyjny, jeden z przywódców nazistowskiej III Rzeszy. Był jednym z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera i do zakończenia swej kariery politycznej w maju 1941 zastępcą Hitlera i formalnie trzecią, po Hermannie Göringu, osobą w państwie. Drugą połowę życia, ostatnich czterdzieści sześć lat spędził w niewoli i w zakładach karnych, co wśród sympatyków uczyniło go męczennikiem.

Eric John Ernest Hobsbawm – brytyjski historyk, wykładowca m.in. Uniwersytetu Londyńskiego (Birkbeck), New School for Social Research w Nowym Jorku. Członek British Academy oraz American Academy of Arts nad Sciences.

Święty Izydor z Chios – święty i męczennik Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej.

Konstandinos Petru Kawafis, gr. Κωνσταντίνος Πέτρου Καβάφης – nowożytny poeta grecki; twórca kunsztownej poezji w nurcie tzw. parnasizmu i symbolizmu, pozostający pod silnym wpływem literatury starożytnej; przedstawiciel greckiego modernizmu.

Kleopatra VII Filopator, Kleopatra Wielka, gr. Κλεοπάτρα Φιλοπάτωρ, egip. Qlwpdrt – Kliupadrat – ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, panująca w latach 51–30 p.n.e. Nosiła tytuły Królowa, Nowa Bogini, Bogini Miłująca Ojca, Bogini Miłująca Ojczyznę. Była córką Ptolemeusza XII Auletesa. Po wstąpieniu na tron poślubiła swego brata Ptolemeusza XIII. Na skutek intryg dworskich opuściła Egipt i udała się do Palestyny, gdzie zdobyła poparcie Cezara, z którym miała syna, Ptolemeusza XV Cezariona. Dzięki interwencji wojskowej Cezara powróciła na tron egipski. Po śmierci Ptolemeusza XIII, który zginął na skutek zamieszek antyrzymskich w Aleksandrii, Kleopatra poślubiła drugiego brata, Ptolemeusza XIV. Z nim odbyła podróż do Rzymu w celu wzmocnienia więzi politycznych pomiędzy obydwoma państwami. Po śmierci Cezara powróciła do Egiptu i rozkazała zamordować małżonka, po czym w imieniu małoletniego Cezariona objęła rządy.

Maria Egipcjanka, również Maria z Egiptu, cs. Prepodobnaja Marija Jegipietskaja – pustelnica i pokutnica, święta Kościoła katolickiego, prawosławnego, koptyjskiego i ormiańskiego.

Filippo Tommaso Marinetti – włoski ideolog, poeta, wydawca, jeden z twórców i głównych teoretyków futuryzmu na początku XX wieku.
Hiszam Misbah, Hesham Mesbah – egipski judoka, brązowy medalista olimpijski, brązowy medalista mistrzostw świata, czterokrotny mistrz Afryki.

Mosze Mizrachi, Moshé Mizrahi – izraelski reżyser i scenarzysta filmowy tworzący także we Francji.

Georges Moustaki, właśc. Giuseppe Mustacchi – francuski piosenkarz i kompozytor włosko-grecko-żydowskiego pochodzenia. Najbardziej znany z romantycznych piosenek. Pisał dla takich artystów jak: Édith Piaf, Dalida, Françoise Hardy, Barbara, Brigitte Fontaine, Herbert Pagani, France Gall i Cindy Daniel. Sam również wykonywał swoje utwory.

Ahmad Nazif – egipski polityk i informatyk, minister komunikacji i techniki informatycznej w latach 1999–2004, premier Egiptu od 14 lipca 2004 do 29 stycznia 2011.

Orygenes – jeden z najbardziej płodnych komentatorów Pisma Świętego w epoce patrystycznej. Zajmował się, podobnie jak później Hieronim ze Strydonu (330–420), egzegezą krytyczną oraz literalną; egzegezę alegoryczną doprowadził do szczytu rozwoju. W zasadniczy sposób przyczynił się do ukształtowania tradycji teologicznej Szkoły Aleksandryjskiej. Znany jest również jako twórca, odrzuconej później przez Magisterium, teorii preegzystencji dusz. Ogół poglądów mu przypisywanych nazywany jest orygenizmem. Był wykształcony filozoficznie; razem z Plotynem studiował u Amoniusza Sakkasa. Jest zaliczany do pisarzy starochrześcijańskich, a także, mimo że niektóre jego teorie uznano za błędne, do Ojców Kościoła. Święty Kościoła Koptyjskiego i błogosławiony w Kościołach tradycji mariawickiej.

Alex Proyas, właśc. Alexander Proyas – australijski reżyser i scenarzysta filmowy pochodzenia greckiego, urodzony w Egipcie, pracujący w Australii i USA. Specjalizuje się w filmach z gatunków science fiction i horror. Proyas tworzył także teledyski i reklamy telewizyjne.

Demis Roussos, właśc. Artemios Wenduris Russos – grecki piosenkarz muzyki pop.
Omar Sharif, również znany jako Omar El-Sharif, właściwie Michel Demitri Shalhoub – egipski aktor, piosenkarz, scenarzysta, producent filmowy i autor. Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów światowego kina XX wieku, grał w wielu filmach wyprodukowanych w Hollywood, brał udział w ponad 30 filmach anglojęzycznych, m.in.: Lawrence z Arabii (1962), Doktor Żywago (1965) i Zabawna dziewczyna (1968), nominowany do Oscara, laureat trzech Złotych Globów, Césara i Złotego Lwa za całokształt swojej aktorskiej pracy.

Jusuf Szahin, fr. Youssef Chahine, arab. يوسف شاهين, właśc. Youssef Gabriel Chahine – egipski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Najbardziej znany na świecie twórca kina egipskiego. Autor ponad 40 filmów.

Amr Medhat Warda – egipski piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2017 roku jest zawodnikiem klubu PAOK FC.
Joseph Jules Zerey (ur. 9 czerwca 1941 w Aleksandrii – egipski duchowny melchicki, w latach 2008-2018 egzarcha patriarszy Jerozolimy.