Ivo AndrićW
Ivo Andrić

Ivo Andrić – jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961. Autor utworów poświęconych życiu w Bośni i bośniackiej historii.

Claudia Bandion-OrtnerW
Claudia Bandion-Ortner

Claudia Bandion-Ortner – austriacka prawniczka, sędzia, w latach 2009–2011 minister sprawiedliwości.

Martin BartensteinW
Martin Bartenstein

Martin Bartenstein – austriacki polityk i przedsiębiorca, działacz Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP), parlamentarzysta, w latach 1995–2008 minister w różnych resortach.

Wolfgang BauerW
Wolfgang Bauer

Wolfgang Bauer – austriacki pisarz, uchodził w latach 70. obok Thomasa Bernharda i Petera Handkego za jednego z najważniejszych austriackich dramaturgów. Członek Stowarzyszenia Autorów w Grazu, Forum Stadtpark i członek-założyciel Loży Lorda Jima. Międzynarodowe uznanie zyskał w 1968 roku swoim prowokacyjnym dziełem Magic Afternoon.

Peter Becker (historyk)W
Peter Becker (historyk)

Peter Becker – austriacki historyk, profesor na Uniwersytecie Wiedeńskim. Specjalizuje się w historii Austrii oraz historii XIX i XX wieku.

Roman BelohlavekW
Roman Belohlavek

Roman Władysław Belohlavek vel Bélohlávek – doktor praw, wykładowca, muzyk i kompozytor, kapitan piechoty Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.

Iwan BoberskiW
Iwan Boberski

Iwan Boberski, ukr. Іван Миколайович Боберський – ukraiński pedagog, teoretyk i praktyk kultury fizycznej. Propagator skautingu, współorganizator ukraińskiego ruchu skautowego Płast i twórca jego nazwy. Autor podręczników wychowania fizycznego, w latach 1908-1914 prezes stowarzyszenia Sokił. Członek Zarządu Wojskowego Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych (USS) i porucznik Ukraińskich Strzelców Siczowych. Pierwszy ukraiński popularyzator masowej kultury fizycznej, twórca ukraińskiej terminologii sportowej.

Eva GlawischnigW
Eva Glawischnig

Eva Glawischnig-Piesczek – austriacka polityk i prawniczka, posłanka do Rady Narodowej, od 2008 do 2017 lider Zielonych – Zielonej Alternatywy.

Irmgard GrissW
Irmgard Griss

Irmgard Griss – austriacka prawniczka i nauczyciel akademicki, w latach 2007–2011 prezes Sądu Najwyższego, kandydatka w wyborach prezydenckich.

Otto GrossW
Otto Gross

Otto Hans Adolf Gross – austriacki lekarz psychiatra, psychoanalityk i anarchista.

Władysław GumplowiczW
Władysław Gumplowicz

Władysław Gumplowicz – działacz PPS, publicysta, geograf, profesor Wolnej Wszechnicy Polskiej, w okresie II wojny światowej konspirator i nauczyciel tajnych kompletów.

Emanuel HerrmannW
Emanuel Herrmann

Emanuel Herrmann − austriacki ekonomista, propagator pocztówek.

Valentin InzkoW
Valentin Inzko

Valentin Inzko – austriacki dyplomata i polityk narodowości słoweńskiej, były ambasador Austrii w Bośni i Hercegowinie oraz Słowenii, wysoki przedstawiciel dla Bośni i Hercegowiny od 26 marca 2009.

Beatrix KarlW
Beatrix Karl

Beatrix Karl – austriacka polityk, prawniczka i wykładowczyni akademicka, była minister, posłanka do Rady Narodowej.

Ignacij KlemenčičW
Ignacij Klemenčič

Ignacij Klemenčič – słoweński fizyk.

Werner KoglerW
Werner Kogler

Werner Kogler – austriacki polityk i ekonomista, poseł do Rady Narodowej, od 2017 lider Zielonych – Zielonej Alternatywy, od 2020 wicekanclerz i minister.

Gerhard KurzmannW
Gerhard Kurzmann

Gerhard Kurzmann – austriacki polityk, samorządowiec i historyk, poseł do Rady Narodowej, lider Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) w Styrii.

Jörg LeichtfriedW
Jörg Leichtfried

Jörg Leichtfried – austriacki polityk, z wykształcenia prawnik, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, minister w rządzie regionalnym i federalnym.

Georg MayerW
Georg Mayer

Georg Mayer – austriacki polityk i prawnik, poseł do landtagu Styrii, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji.

Franc MiklošičW
Franc Miklošič

Franc Miklošič, Franz von Miklosich – słoweński językoznawca i slawista.

Andreas MölzerW
Andreas Mölzer

Andreas Mölzer – austriacki polityk i dziennikarz, poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji.

Krzysztof Ossoliński (1587–1645)W
Krzysztof Ossoliński (1587–1645)

Krzysztof Ossoliński herbu Topór – wojewoda sandomierski w latach 1638–1645, kasztelan wojnicki w latach 1636–1638, kasztelan sądecki w latach 1633–1636, podkomorzy sandomierski w latach 1619–1633, podstoli sandomierski w latach 1618–1619, starosta wolbromski, starosta robczycki, dworzanin królewski w 1607 roku, poseł królewski, dowódca oddziału przeciw Turkom i Tatarom, marszałek Trybunału Głównego Koronnego w 1644 roku, pisarz i tłumacz.

Lasgush PoradeciW
Lasgush Poradeci

Lasgush Poradeci właśc. Llazar Sotir Gusho – – poeta i tłumacz albański, pochodzenia arumuńskiego.

Reinhard RackW
Reinhard Rack

Reinhard Rack – austriacki polityk, prawnik, od 1995 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Fran RamovšW
Fran Ramovš

Fran Ramovš – słoweński językoznawca, dialektolog i badacz historii języka słoweńskiego.

Alois RiehlW
Alois Riehl

Alois Adolf Riehl – niemiecki filozof i przedstawiciel neokantyzmu.

Karel SchwarzenbergW
Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg, cz. Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, niem. Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg – czeski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie Czechosłowacji, minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej w latach 2007–2009 oraz 2010–2013, założyciel i lider partii TOP 09, od 1979 głowa arystokratycznego domu Schwarzenbergów, kandydat w wyborach prezydenckich w 2013.

Lazar TomanovićW
Lazar Tomanović

Lazar Tomanović – czarnogórski polityk i prawnik, premier Czarnogóry.

Ernst WertheimW
Ernst Wertheim

Ernst Wertheim – austriacki lekarz ginekolog.

Mihal ZallariW
Mihal Zallari

Mihal Zallari – albański polityk, dziennikarz i poeta, minister kultury (1944).

Milan ZverW
Milan Zver

Milan Zver – słoweński polityk, socjolog i politolog, minister i poseł do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji.