
Konrad Hermann Josef Adenauer – niemiecki polityk, mąż stanu, działacz i długoletni przywódca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), kanclerz RFN w latach 1949–1963. Z zawodu prawnik.

Ahmad II − bej Tunisu, panował od 11 lutego 1929 do 19 czerwca 1942 roku. Był synem Beja-al-Mahalla.

Alfons Burbon-Sycylijski, wł. Alfonso Marie Joseph Albert di Borbone – hrabia Caserty, trzeci syn Ferdynanda II, króla Obojga Sycylii, i jego drugiej żony – Marii Teresy, arcyksiężniczki austriackiej.

Amanullah Chan – emir Afganistanu w latach 1919–1926, król Afganistanu w latach 1926–1929.

Marcello Filippo Antonio Pietro Francesco Bacciarelli herbu własnego – włoski malarz, przedstawiciel baroku i klasycyzmu, od 1756 czynny w Polsce, od 1766 nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego, profesor Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego, wolnomularz. Wraz z Janem Piotrem Norblinem uznawany jest przez historyków sztuki za prekursora narodowej szkoły malarstwa polskiego.

Baldwin I, franc. Baudouin Albert Charles Leopold Axel Marie-Gustave, flam. Boudewijn Albert Karel Leopold Axel Marie Gustaaf – król Belgów, a przed objęciem tronu książę Brabancji.

Antonio Cachia – był to maltański architekt, inżynier cywilny i wojskowy oraz archeolog, który działał na przełomie XVIII i XIX wieku.

Antonio Canova – rzeźbiarz, malarz i architekt włoski, jeden z czołowych przedstawicieli klasycyzmu w rzeźbie.

Domenico Gaetano Maria Donizetti – kompozytor włoski I poł. XIX w.

Luigi Einaudi – włoski ekonomista, dziennikarz, wykładowca akademicki i polityk, w latach 1948–1955 prezydent Republiki Włoskiej.

Fryderyk IX – król Danii w latach 1947–1972 z dynastii Glücksburgów, bocznej linii Oldenburgów. Syn króla Danii i Islandii Chrystiana X. Ojciec królowej Danii Małgorzaty II.

Fu’ad I, arab. فؤاد الأول – od 1917 sułtan, a od 1922 pierwszy król niepodległego, nowożytnego Egiptu. Był synem Isma’ila Paszy i Firjal Hanim, sułtański tron objął po śmierci brata Husajna Kamila.

Christoph Willibald Ritter von Gluck – niemiecki kompozytor okresu klasycyzmu.

Rainier III, Rainier Louis Henri Maxence Bertrand Grimaldi – 13. książę Monako z dynastii Grimaldich od 9 maja 1949 do 6 kwietnia 2005, syn Pierre’a, księcia Valentinois i jego małżonki, Charlotte, księżnej Valentinois.

Miklós Horthy de Nagybánya – węgierski polityk i wojskowy. Przed 1914 adiutant przyboczny cesarza Franciszka Józefa I. Od lutego do listopada 1918 dowódca Marynarki Wojennej Austro-Węgier w stopniu tytularnego wiceadmirała. Kierował antykomunistycznymi siłami kontrrewolucyjnymi w walce z Węgierską Republiką Rad. W latach 1920–1944 regent i faktyczny autorytarny przywódca Królestwa Węgier. Wziął udział w II wojnie światowej po stronie państw Osi. W latach 1944–1945 był więziony przez władze niemieckie. Po wojnie znalazł się na emigracji. Zmarł w Portugalii w 1957. Jego prochy sprowadzono na Węgry w 1993 i uroczyście pochowano.

Husajn ibn Talal, król Husajn I – król Jordanii z dynastii Haszymidów.

Mancio Sukemasu Itō SJ , – japoński jezuita, misjonarz i samuraj, rzecznik pierwszej japońskiej misji dyplomatycznej do Europy.

Jan, wielki książę Luksemburga – wielki książę Luksemburga w latach 1964–2000; członek luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej; syn księcia Feliksa z Luksemburga i jego małżonki, Szarlotty, wielkiej księżnej Luksemburga.

Wolfgang Amadeus Mozart – austriacki kompozytor i wirtuoz gry na instrumentach klawiszowych, którego twórczość związana była głównie z austriackim Wiedniem. Razem z Haydnem oraz Beethovenem zaliczany jest do trójki tzw. „klasyków wiedeńskich”. Uznawany za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych twórców w historii muzyki.

Benito Amilcare Andrea Mussolini – włoski polityk i dziennikarz początkowo socjalistyczny, główny założyciel i przywódca ruchu faszystowskiego; premier Włoch w latach 1922–1943, później do 1945 dyktator Włoskiej Republiki Socjalnej.

Niccolò Paganini – włoski skrzypek, altowiolista, gitarzysta, wirtuoz i kompozytor.

Mohammad Reza Pahlawi – ostatni szachinszach Iranu, z dynastii Pahlawich, nastawiony prozachodnio, inicjator reform społecznych i gospodarczych w Iranie. W 1979 został odsunięty od władzy w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej.

Paweł I, właśc., gr. Παύλος Α΄ της Ελλάδας – król Grecji w latach 1947–1964 z dynastii Glücksburgów, bocznej linii Oldenburgów. Syn Konstantyna I i królowej Zofii Hohenzollern.

Piotr II Karadziordziewić – ostatni król Jugosławii w latach 1934–1945.

Giovanni Battista Piranesi – włoski architekt i rytownik.

Antonio Segni – włoski prawnik i polityk, minister w różnych rządach, dwukrotny premier Włoch, prezydent tego kraju w latach 1962–1964, działacz i jeden z przywódców Chrześcijańskiej Demokracji, senator dożywotni. Ojciec Mariotta Segniego.

Tycjan, właśc. Tiziano Vecelli lub Vecellio – włoski malarz, czołowy przedstawiciel szkoły weneckiej włoskiego malarstwa renesansowego. Uczeń Giovanniego Belliniego oraz Giorgiona.

Georg Joseph Vogler, zwany Abbé Vogler lub Abt Vogler – niemiecki kompozytor, pianista, organista, pedagog i teoretyk muzyki.