
Wyspa Aguila – skalista wysepka, najbardziej na południe wysunięty punkt niewielkiego archipelagu Diego Ramirez. Jest to zarazem najdalej wysunięty na południe punkt Ameryki Południowej.

Campana – wyspa na Pacyfiku, położona pomiędzy Zatoką Penas a Kanałem Castillo. Wyspa jest częścią archipelagu Campana a zarazem największą jego wyspą. Zajmuje powierzchnię 1 187.8 km ², co czyni ją jedenastą pod względem wielkości wyspą Chile. Wyspą administruje region Aisén.
Chiloé – archipelag u wybrzeży Chile, którego największa wyspa nosi taką samą nazwę – Chiloé. Drugą pod względem wielkości wyspą archipelagu jest Quinchao. Od kontynentalnej części Chile oddziela go kanał Chacao oraz zatoka Corcovado. Na wyspach archipelagu znajdują się kościoły drewniane wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Chiloé – wyspa na Oceanie Spokojnym w archipelagu Chiloé, położona u środkowego wybrzeża Chile w regionie administracyjnym Los Lagos. Jej powierzchnia wynosi ok. 8,4 tys. km², jest drugą pod względem wielkości wyspą Chile i piątą w całej Ameryce Południowej. Liczba mieszkańców: 154,8 tys. (2002). Głównym miastem i portem na wyspie jest Ancud. Inne ważniejsze miasta to: Castro i Quellón.
Clarence – wyspa w południowym Chile, będąca częścią archipelagu Ziemi Ognistej. Administracyjne położona jest w regionie Magallanes. Jej powierzchnia wynosi 1111 km².

Dawson – wyspa w południowym Chile, będąca częścią archipelagu Ziemi Ognistej. Administracyjne położona jest w regionie Magallanes.
Desolación – górzysto-wyżynna chilijska wyspa położona na Oceanie Spokojnym, w archipelagu Ziemia Ognista. Administracyjnie należy do regionu Magallanes.

Wyspy Desventuradas – grupa niewielkich, wulkanicznych wysp położonych na zachód od wybrzeża Chile.

Diego de Almagro – wyspa w południowym Chile, będąca częścią archipelagu Ziemi Ognistej. Administracyjne położona jest w regionie Magallanes. Jej powierzchnia wynosi 375,60 km², najwyższy punkt wyspy jest na 203 m n.p.m..

Wyspy Diego Ramírez – grupa małych wysp na Oceanie Spokojnym, będąca najdalej na południe wysuniętą częścią Chile.

Wyspa Gordon - wyspa należąca do Chile. Położona nad Kanałem Beagle. Należy do archipelagu Ziemi Ognistej. Administracyjnie podlega pod region Magallanes y la Antártica. Wyspa jest również częścią Parku Narodowego Alberto de Agostini.

Wyspy Hermite – grupa wysp, należących do Chile. W ich skład wchodzi wyspa Hornos, na której znajduje się przylądek Horn. Od północy graniczą z Wyspami Wollaston. Administracyjnie należą do regionu Magallanes. Wyspy zostały nazwane na cześć dowódcy holenderskiej floty - Jacobusa L'Hermite, która przybyła tu w 1623 roku, podążając ku wybrzeżom Peru, gdzie miała za zadanie zwalczać żeglugę hiszpańską.

Hornos – wyspa należąca do Chile. Znajduje się na niej Przylądek Horn. Administracyjnie należy do regionu Magallanes.

Hoste, Wyspa Hoste — jedna z najdalej na południe wysuniętych wysp Chile. Położona nad Kanałem Beagle, od północy sąsiaduje z wyspą Ziemia Ognista, od wschodu z wyspą Navarino, a od zachodu z wyspą Londonderry. Zajmuje powierzchnię 4 117 km². Administracyjnie należy do regionu Magallanes y Antártica Chilena. W zachodniej części utworzony został Park Narodowy Alberto de Agostini. Najwyższe wzniesienie wyspy liczy 1402 m.

Isla Magdalena – wyspa w południowym Chile. Leży pomiędzy wybrzeżem kontynentu południowoamerykańskiego, od którego dzielą ją cieśniny Canal Puyuguapi i Canal Jacaf, a archipelagiem Chonos.

Mocha – mała wyspa należąca do Chile, zlokalizowana na Pacyfiku, na zachód od wybrzeża prowincji Arauco, w regionie Biobio. Wyspa ma ok. 48 km² powierzchni z małym pasmem górskim na linii północ-południe. Najwyższe wzniesienie wynosi 300 m n.p.m.

Quinchao – wyspa w południowej części Chile. Ma powierzchnię 120 km² i jest drugą pod tym względem wyspą archipelagu Chiloé. Słynie z bogatej tradycji architektury drewnianej. Na wyspie, w miejscowościach Achao i Quinchao znajdują się dwa z szesnastu drewnianych kościołów archipelagu Chiloé. Można się na nią dostać promem z miejscowości Dalcahue położonej na największej wyspie archipelagu, Chiloé. Obie wyspy rozdziela kanał Dalcahue.

Riesco – wyspa o powierzchni 5110 km² należąca do Chile, położona na zachód od półwyspu Brunswick. Najwyższe wzniesienie wyspy to góra Atalaya o wysokości 1830 m. Wyspa posiada największe zasoby węgla w Chile.

Sala y Gómez – niezamieszkana wyspa na Oceanie Spokojnym, należąca do Chile. Jest to najdalej na wschód wysunięta wyspa Polinezji i całej Oceanii. Ze względu na fakt, że wysepka ta nie jest zamieszkana, większość geografów i etnografów uważa, że tytuł ten należy się leżącej najbliżej, a zamieszkanej wyspie Wielkanocnej. Nazwa wyspy pochodzi od nazwisk dwóch pierwszych odkrywców wyspy Salasa i Gómeza.

San Félix – niewielka wyspa pochodzenia wulkanicznego administracyjnie należąca do Chile, położona 832 km na zachód od wybrzeża Chile. Jest częścią archipelagu wysp Desventuradas, regionem administrującym wyspę jest Valparaíso. Długość wyspy wynosi 2,5 km, w centralnej części wyspy znajduje się pas startowy wraz z lądowiskiem. Panuje tu klimat śródziemnomorski ciepły oceaniczny. Maksymalna temperatura wynosi 22,5 °C, minimalna 14,3 °C, zaś średnia temperatura to 17,8 °C. Opady występują głównie w okresie zimowym. Opady wynoszą tu średnio ok. 94,8 mm rocznie.
Santa Inés – niezamieszkana wyspa należąca do Chile na terenie prowincji Magallanes, położona na południowym brzegu Cieśniny Magellana, stanowiąca część archipelagu Ziemi Ognistej. Ma bardzo dobrze rozwiniętą linię brzegową z kilkoma fiordami, długość wyspy wynosi ok. 90 km a szerokość 55 km. Najwyższy szczyt mierzy 1341 m npm., większość górzystych terenów zajmuje lodowiec. Wyspa jest częścią parku narodowego Kawésqar.

Wellington – wyspa chilijska, położona na Oceanie Spokojnym, u wybrzeży południowo-zachodniej Patagonii, między półwyspem Taitao a cieśniną Magellana. Od lądu na wschodzie oddzielona jest cieśninami: Paso del Indio na północy i Canal Ancho na południu. Cechuje się dobrze rozwiniętą linią brzegową, z licznymi półwyspami i zatokami. Powierzchnia 5556 km².

Wyspy Wollaston – grupa wysp należących do Chile, stanowiąca część archipelagu Ziemia Ognista. Wyspy położone są niedaleko Przylądka Horn. Administracyjnie należą do regionu Magallanes. Sąsiadują z Wyspami Hermite. Zostały nazwane na cześć brytyjskiego naukowca Williama Hyde'a Wollastona.

Wyspa Wielkanocna – wyspa na południowym Oceanie Spokojnym w centralnej części Wyniesienia Wschodniopacyficznego. Ma 7750 mieszkańców, jedyną miejscowością jest Hanga Roa. Należy do Chile, wchodząc w skład regionu Valparaíso. Leży w odległości 2078 km od najbliższej zamieszkanej wyspy – Pitcairn i 3600 km od Chile kontynentalnego i jest jedną z najbardziej izolowanych zamieszkanych wysp świata, ustępując jedynie wyspom Tristan da Cunha. Znana jest przede wszystkim z kamiennych posągów moai.

Wyspy Królowej Adelajdy – archipelag w południowej części Chile, w regionie Magallanes. Ważniejsze wyspy archipelagu to: Pacheco, Contreras, Ramirez, Cochrane, Juan Guillermo oraz grupa wysp Rennell.

Ziemia Ognista – archipelag u południowych wybrzeży Ameryki Południowej, oddzielony od kontynentu Cieśniną Magellana i oddzielony od Ziemi Grahama na Antarktydzie Cieśniną Drake’a o szerokości około 1000 km.

Ziemia Ognista – wyspa leżąca na południowym krańcu Ameryki Południowej, oddzielona od stałego lądu Cieśniną Magellana. Jej zachodnia część należy do Chile, stanowiąc prowincję Ziemia Ognista; część wschodnia należy do Argentyny, stanowiąc część argentyńskiej prowincji Ziemia Ognista.