
Alfons Aragoński – książę Bisceglie i Salerno, nieślubny syn króla Neapolu Alfonsa II i jego kochanki Trogii Gazzeli.

Alfons IV zwany Łagodnym, lub Dobrym – król Aragonii 1327-1336, nosił również tytuły króla Walencji, Sardynii i Korsyki oraz hrabiego Barcelony.
Alessio Ascalesi – włoski duchowny katolicki, kardynał.

Antonio Bassolino – włoski polityk, były minister i burmistrz Neapolu, w latach 2000–2010 prezydent Kampanii.

Domenico Battaglia – włoski duchowny katolicki, arcybiskup metropolita Neapolu od 2021.

Bertrand du Bosquet – francuski duchowny katolicki, kardynał.

Paolo Boi – włoski szachista, uznawany, obok swego ucznia i przyjaciela Leonarda di Bona, za najsilniejszego gracza w szesnastowiecznej Europie. Znany jako "il Siracusano" (Syrakuzańczyk) utrzymywał się z gry w szachy jeżdżąc po Europie w poszukiwaniu przeciwników i sponsorów. Jego protektorami byli m.in. król Portugalii Sebastian I i Katarzyna Medycejska. W 1549 roku wygrał mecz z papieżem Pawłem III.

Sergio Bruni – włoski piosenkarz.

Giuseppe Maria Capece Zurlo – włoski duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup Neapolu, teatyn.

Alfonso Castaldo – włoski duchowny katolicki, kardynał, Arcybiskup Neapolu.

Sebastiano Conca – włoski malarz okresu baroku.
Kajetan Kosma Damian Errico, właśc. Kajetan Errico, wł. Gaetano Errico – włoski kapłan, założyciel i przełożony generalny Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, święty Kościoła katolickiego.

Farinelli, wł. Carlo Maria Michelangelo Nicola Broschi − włoski śpiewak operowy, kastrat (sopran). Jego bratem był kompozytor Riccardo Broschi.

Gaetano Filangeri, neapolitański uczony i prawnik), współpracował z nim Bernardo Tanucci (1698-1783) minister w Królestwie Neapolu i wielki reformator tego kraju w duchu Oświecenia. Jego główne dzieło La scienza della legislazione było wydawane wielokrotnie począwszy od roku 1780.

Michele Giordano, włoski duchowny katolicki, arcybiskup Neapolu, kardynał.

Francesco Guarino – włoski malarz szkoły neapolitańskiej. Działał głównie w górzystym obszarze na wschód od Neapolu, zwanym Irpinia, oraz w Kampanii, Apulii oraz Molise.
Innocenty XII – włoski duchowny katolicki, 242. papież w okresie od 12 lipca 1691 do 27 września 1700.

Joanna Aragońska – królowa Neapolu poprzez małżeństwo ze swym bratankiem Ferdynandem II.

Achille Lauro – włoskiej przedsiębiorca i polityk Partito Nazionale Monarchico, właściciel LauroLine, w którego flocie był m.in. MS Achille Lauro, liniowiec, który w roku 1985 został porwany przez terrorystów z proirackiego skrzydła Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Leonardo (Lionardo) Ortensio Salvatore de Leo – włoski kompozytor, organista i nauczyciel, przedstawiciel szkoły neapolitańskiej w muzyce.

Alfons Maria Liguori – włoski duchowny katolicki, założyciel redemptorystów, biskup, kaznodzieja i poeta, święty Kościoła katolickiego, doktor Kościoła.

Francesco Pignatelli – włoski kardynał.

Giuseppe Antonio Ermenegildo Prisco – włoski duchowny rzymskokatolicki, kardynał.

Baron Carl Mayer von Rothschild – niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego, założyciel oddziału banku rodziny Rothschildów w Neapolu.

Crescenzio Sepe – włoski duchowny katolicki, wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, arcybiskup Neapolu w latach 2006–2020, emerytowany arcybiskup Neapolu od 2020, kardynał.

Massimo Stanzione – włoski malarz okresu baroku.

Corrado Ursi, włoski duchowny katolicki, arcybiskup Neapolu, kardynał.