
Sir David Frederick Attenborough – brytyjski biolog, popularyzator wiedzy przyrodniczej na świecie, pisarz, narrator i podróżnik. Młodszy brat aktora i reżysera Richarda Attenborough.

John Boyd Orr – szkocki biolog i polityk, dyrektor generalny Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1949 roku.

Sydney Brenner – brytyjski biolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 2002.

Keith Campbell – brytyjski biolog komórki, od 1991 roku pracownik Instytutu Roslin i członek zespołu badawczego dr. Iana Wilmuta. W znacznym stopniu przyczynił się do sklonowania owcy Dolly w 1996 roku.

Charles Robert Darwin, Karol Darwin – brytyjski przyrodnik i geolog, twórca teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form, autor publikacji, w których przedstawił argumenty na poparcie swej tezy. Darwin uważał, że rozgałęziony schemat ewolucji wynika z procesu, który nazwał doborem naturalnym. Prawdziwość teorii ewolucji została zaakceptowana przez wielu naukowców, przyrodników i dużą część społeczeństwa już za życia Darwina; jednak dopiero po pojawieniu się współczesnej syntezy ewolucji naukowcy powszechnie zgodzili się, że dobór naturalny jest podstawowym mechanizmem ewolucji, a sam proces ciągłych zmian, z których wyłaniają się nowe jakości, niezaprzeczalnym faktem. W swojej zmodyfikowanej formie odkrycia naukowe Darwina są teorią unifikującą nauki o życiu i wyjaśniającą różnorodność biologiczną.

Peter Raymond Grant i Barbara Rosemary Grant – brytyjskie małżeństwo, biolodzy ewolucyjni. Ich specjalnością są zięby Darwina. Laureaci Medalu Darwina z 2002 roku, Nagrody Kioto w dziedzinie nauk podstawowych z 2009 roku i Royal Medal z 2017 roku.
Sir John Bertrand Gurdon – brytyjski biolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny

Richard Henderson – szkocki biolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2017 roku za opracowanie mikroskopii krioelektronowej wysokiej rozdzielczości do ustalania struktury biocząsteczek w roztworze.

Dorothy Mary Crowfoot Hodgkin (ur. 12 maja 1910 w Kairze, zm. 29 lipca 1994 w Shipson-on-Stour) – angielska biochemiczka, krystalograf, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1964 roku za wyznaczenie struktury penicyliny i witaminy B12.
Robert Hooke – angielski przyrodnik, jeden z największych eksperymentatorów XVII wieku. Zajmował się między innymi fizyką, astronomią i biologią.

Anthony Rex Hunter – brytyjsko-amerykański biolog, profesor biologii Instytutu Salka w dziale biologii molekularnej oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Publikuje jako Tony Hunter.

Steve Jones – brytyjski biolog, profesor genetyki i kierowniki wydziału biologii na University College London. Swoje badania prowadzi na tym uniwersytecie w laboratorium Galtona. Wiele jego prac badawczych poświęcone było ślimakom i światłu, jakie ich anatomia rzuca na różnorodność biologiczną i genetykę. Stopnie naukowe otrzymał na Uniwersytecie w Edynburgu i Uniwersytecie w Chicago.

Meave Leakey – brytyjska paleontolog.

James Ephraim Lovelock – brytyjski biolog, ekolog.

Sir Peter Brian Medawar - angielski naukowiec brazylijskiego pochodzenia, znany głównie z badań nad tolerancją układu odpornościowego na narządy wszczepione do organizmu, za które, wraz z Sir Frankiem Macfarlane Burnetem, otrzymał w 1960 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Christopher Merret − angielski lekarz i przyrodnik, jako pierwszy zaproponował doprawienie wina cukrem w celu otrzymania wina musującego.

John Murray – brytyjski oceanograf i przyrodnik. Zajmował się biologią morza oraz limnologią. Był członkiem Royal Society w Londynie.

John Turberville Needham – angielski ksiądz rzymskokatolicki i biolog. Był pierwszym duchownym, który został członkiem Królewskiego Towarzystwa w Londynie dla Rozszerzania Wiedzy o Przyrodzie.

Sir Richard Owen – angielski biolog, anatom porównawczy zwierząt i paleontolog.

Peter John Ratcliffe – brytyjski lekarz i biolog molekularny. Dyrektor badań naukowych w Instytucie Francisa Cricka.

John Ray – przyrodnik i przez jakiś czas duchowny anglikański. Urodzony w rodzinie kowala, ukończył Trinity College na Uniwersytecie Cambridge, następnie został wykładowcą Trinity i przyjął święcenia. Stał się tam jednym z twórców intelektualnego ruchu „filozofów naturalnych”. W 1662 roku, nie zgadzając się z treścią nowej anglikańskiej przysięgi lojalności zrezygnował ze stanu duchownego oraz z wykładania na Trinity i bez reszty poświęcił się swej pasji – przyrodoznawstwu.

Richard John Roberts, brytyjski biochemik i biolog molekularny, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny w roku 1993 przyznanej za odkrycie genów podzielonych.
Rupert Sheldrake – brytyjski biolog, pisarz i przedstawiciel paranauki. Twórca hipotez pola morfogenetycznego i rezonansu morficznego. Badacz telepatii. Krytyk „systemu wierzeń” współczesnej nauki, które jego zdaniem przedstawiane są jako dogmaty na przykład w szkolnictwie i wstrzymują postęp naukowy.

John Edward Sulston – brytyjski biolog i biochemik, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny w roku 2002 za wyjaśnienie zjawiska apoptozy.

John Ernest Walker – brytyjski biolog molekularny.

Alfred Russel Wallace (ur. 8 stycznia 1823 w Usk, zm. 7 listopada 1913 w Broadstone – brytyjski biolog i przyrodnik, współtwórca teorii ewolucji poprzez dobór naturalny.

Walter Frank Raphael Weldon – brytyjski biolog i statystyk, pionier biometrii, Linacre Professor of Zoology. Wspólnie z Francisem Galtonem i Karlem Pearsonem założył czasopismo naukowe Biometrika.