
Johann Viktor Peter Joseph Besenval, baron de Brunstatt we Francji: Jean Victor de Besenval de Brünstatt – francuski dyplomata i wojskowy. Karl Jacob Besenval (1677-1738) był jego młodszym bratem.

François Bonivard lub Bonnivard – genewski patriota, polityk i historyk.

Daniele Buetti – szwajcarski artysta-fotografik. W latach 90. XX wieku znany ze swoich przerabianych zdjęć supermodelek. Od 2004 pełni funkcję profesora fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Münster.

Henri-Louis Jaquet-Droz – szwajcarski zegarmistrz, mechanik. Złożył automat w postaci kobiety grającej na fortepianie, która oddychała, grała a po skończeniu muzyki wstawała i kłaniała się publiczności. Wynalazł w Paryżu sztuczne ręce dla pewnego kaleki.

Pierre Jaquet-Droz - szwajcarski zegarmistrz, udoskonalił zegarmistrzostwo.

Philipp Emanuel von Fellenberg – szwajcarski pedagog i agronom.

Frederick Haldimand – żołnierz i polityk, gubernator generalny Kanady Brytyjskiej w latach 1778–1786.

Adrian Frutiger – szwajcarski typograf, artysta grafik, specjalista i międzynarodowy autorytet komunikacji wizualnej, autor wielu publikacji z dziedzin typografii i semiografii.

Piotr Maurycy Glayre – polski dyplomata, z pochodzenia Szwajcar.

Anna Göldi lub Anna Göldin – szwajcarska służąca, ostatnia kobieta w Europie, którą posądzono o czary i stracono.

Frédéric-César de La Harpe – polityk szwajcarski, republikanin, wychowawca późniejszego cara Aleksandra I Romanowa. Był zwolennikiem idei oświecenia oraz rewolucji francuskiej. Współzałożyciel Republiki Helweckiej oraz członek jej władz centralnych.

Lea (Leah) Hirsig. Amerykanka szwajcarskiego pochodzenia, stała się znana dzięki związkowi z magiem Aleisterem Crowleyem, który widział w niej Kobietę w Szkarłacie, mającą pomóc mu w dokonaniu ezoterycznego wielkiego dzieła polegającego na spłodzeniu i urodzeniu magicznego potomka.

Antoine-Henri Jomini – baron, teoretyk wojenny.

Leo Jud – szwajcarski teolog i reformator protestancki, współpracownik Ulricha Zwingliego i Heinricha Bullingera.

Patrick Philippe Moraz – szwajcarski muzyk rockowy i jazzowy, kompozytor, grający na instrumentach klawiszowych. Współpracownik wielu zespołów, m.in. Mainhorse, Refugee, Yes i The Moody Blues.

Jacques Necker – genewski finansista i polityk, w latach 1789–1790 pierwszy minister króla francuskiego Ludwika XVI Burbona.

Alois von Reding – szwajcarski polityk, wojskowy i bohater narodowy. Landammann Republiki Helweckiej w latach 1801–1802.

Philip Schaff – protestancki teolog i historyk chrześcijaństwa, autor licznych dzieł, z których najbardziej znanym i do dzisiaj wznawianym jest ośmiotomowa historia Kościoła chrześcijańskiego, obejmująca okres od początku chrześcijaństwa aż do reformacji w Genewie.
Kurt Scheller – szwajcarski szef kuchni, krytyk kulinarny, założyciel Akademii kulinarnej.

August Ludwig von Senarclens de Grancy – niemiecko-szwajcarski arystokrata, baron.

Kaspar von Silenen – pierwszy dowódca Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie. Stanowisko to sprawował w latach 1506 - 1517. Za początek utworzenia tej armii uznaje się datę 22 stycznia 1506, kiedy to papież Juliusz II sprowadził do Watykanu Kaspara von Silenen wraz ze 150 szwajcarskimi najemnikami.

Adrienne von Speyr – szwajcarska lekarka, mistyczka katolicka, stygmatyczka, autorka dzieł teologicznych.

Jan von Tieffen – wielki mistrz zakonu krzyżackiego w latach 1489–1497.

Tina Turner, właściwie Anna Mae Bullock – piosenkarka soulowa i rockowa, autorka tekstów, choreografka, tancerka, muzyk, aktorka, producentka i pisarka urodzona w Stanach Zjednoczonych, posiadająca aktualnie obywatelstwo Szwajcarii.

Arnold Winkelried ze Stans – średniowieczny fikcyjny bohater szwajcarski.

Huldrych Zwingli – szwajcarski kaznodzieja i teolog, jeden z głównych twórców ewangelicyzmu reformowanego i przedstawicieli reformacji w Szwajcarii. Założyciel Szwajcarskiego Kościoła Reformowanego.