
Stara Synagoga w Biłgoraju – pierwsza synagoga znajdująca się w Biłgoraju przy dzisiejszym skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Nadstawną.

Synagoga w Biłgoraju – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Biłgoraju przy ulicy Lubelskiej.

Synagoga w Bychawie – synagoga znajdująca się w Bychawie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5.

Mała Synagoga w Chełmie – synagoga znajdująca się w Chełmie, przy skrzyżowaniu ulicy Krzywej i Mikołaja Kopernika 8.

Synagoga w Dęblinie – zbudowana w połowie XIX wieku, przy ulicy Okólnej 33. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi służył jako łaźnia miejska, następnie przebudowano ją na magazyn.Obecnie nieistniejąca – na jej miejscu stoi sklep AGD-RTV.

Synagoga w Józefowie Biłgorajskim – synagoga znajdująca się w Józefowie Biłgorajskim, przy placu Wolności 10.

Synagoga w Kazimierzu Dolnym – zbudowana w drugiej połowie XVIII wieku, przy obecnej ulicy Lubelskiej 4. Podczas II wojny światowej, po przybyciu frontu do miasta w 1944 roku, hitlerowcy, a potem polska ludność doszczętnie zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi stał opuszczony i popadał w ruinę. W 1953 roku budynek bożnicy odbudowano i gruntownie wyremontowano, przeznaczając ją na salę kinową. W 2003 roku kino zostało zamknięte, a główna sala pozostaje niewykorzystywana. W bocznych pomieszczeniach budynku urządzono pokoje do wynajęcia. Obecnym właścicielem jest warszawska gmina żydowska.
Synagoga w Krasnymstawie – synagoga znajdująca się w Krasnymstawie przy ulicy Czystej 3.

Mała Synagoga w Kraśniku – synagoga znajdująca się w Kraśniku przy ulicy Bożniczej, usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.

Stara Synagoga w Kraśniku – pierwsza, drewniana synagoga znajdująca się w Kraśniku, znajdująca się przy dzisiejszej ulicy Bożniczej.
Wielka Synagoga w Kraśniku – znajduje się w Kraśniku w województwie lubelskim przy ulicy Bożniczej, zaraz obok Małej Synagogi.

Synagoga w Łaszczowie – synagoga znajdująca się w Łaszczowie, przy ulicy Rycerskiej.

Duża Synagoga w Łęcznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 19. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych synagog w województwie lubelskim.
Mała Synagoga w Łecznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 21.

Synagoga w Międzyrzecu Podlaskim – została zbudowana w 2 połowie XVIII wieku. Zezwolenie na jej budowę wydał biskup łucki Antoni Erazm Wołłowicz w Wołczynie 20 listopada 1761 Podczas II wojny światowej została przez Niemców wysadzona w powietrze w czerwcu 1943 roku.

Synagoga w Modliborzycach – synagoga znajdująca się w Modliborzycach, przy ulicy Zamkowej 1.

Synagoga w Parczewie (Bejt ha-midrasz) – została zbudowana około 1920 roku, przy ulicy Piwonia 1. Posiada cechy architektury modernistycznej. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi przebudowano na kino. Obecnie znajduje się tu sala weselna.

Synagoga w Parczewie – synagoga znajdująca się w Parczewie, przy ulicy Piwonia 3.

Stara Synagoga w Szczebrzeszynie – nieistniejąca obecnie, pierwsza, drewniana bożnica w Szczebrzeszynie zbudowana w 1584 roku. Na początku XVII wieku najprawdopodobniej na jej miejscu wzniesiono murowaną, renesansową synagogę.

Synagoga w Szczebrzeszynie – główna synagoga gminy żydowskiej w Szczebrzeszynie, znajdująca się na zachód od rynku, przy ulicy Sądowej.

Synagoga w Tarnogrodzie – synagoga znajdująca się w Tarnogrodzie, przy ulicy Kościuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie rynku.

Synagoga w Tomaszowie Lubelskim – synagoga znajdująca się w Tomaszowie Lubelskim, przy obecnej ulicy Romualda Traugutta.

Synagoga w Tomaszowie Lubelskim – synagoga znajdująca się w Tomaszowie Lubelskim, na rogu ulicy Bożniczej i ulicy Traugutta, niedaleko głównej synagogi.

Nowa Synagoga w Wojsławicach – jedna z dwóch dawnych głównych synagog wojsławickiej gminy żydowskiej, znajdująca się na rynku.

Stara synagoga w Żółkiewce – powstała w II połowie XVIII wieku z fundacji Tomasza Stamirowskiego. Spłonęła w 1852 r. W jej miejscu powstała nowa murowana synagoga.

Synagoga w Żółkiewce – powstała w 1868 r. w miejscu starej synagogi. Miała kształt prostokąta o wymiarach 25 na 16 metrów. Spłonęła w pożarze miasta 21 maja 1938 r. Do wybuchu II wojny światowej nie została odbudowana.