
Marianna Biskup – polska lekkoatletka.
Erich Brost — niemiecki dziennikarz i polityk, poseł do Volkstagu, aktywista opozycji wobec reżimu narodowosocjalistycznego.

Robert Dorr – niemiecki historyk, matematyk i prekursor archeologii w Elblągu.

Bruno (Alfred) Ehrlich – niemiecki archeolog, historyk i kierownik Muzeum Miejskiego działający w Elblągu, przewodniczący Elbląskiego Towarzystwa Starożytności.
Tadeusz Rudolf Fiszbach – polski polityk, dyplomata, nauczyciel akademicki. W latach 1975–1982 I sekretarz KW Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Gdańsku, poseł na Sejm PRL VII, VIII i X kadencji, wicemarszałek Sejmu X kadencji.

Marta Gałuszewska, znana też jako MVRT – polska piosenkarka i autorka tekstów. Zwyciężczyni ósmej edycji programu The Voice of Poland (2017).

Hans Goltz – niemiecki znawca sztuki, kurator, marszand i pionier sztuki nowoczesnej.

Jest to chronologiczna lista komturów zakonu krzyżackiego sprawujących władzę w regionie Elbląga od powstania komturstwa w 1246 do jego zlikwidowania w 1466.

Leszek Jan Koszytkowski – polski archiwista i bibliotekarz, działacz opozycji w okresie PRL.

Konrad Krajewski – generał brygady Wojska Polskiego.

Elżbieta Maria Krzesińska, z domu Duńska ps. Złota Ela – jedna z najwybitniejszych polskich lekkoatletek, specjalistka skoku w dal. Mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska, rekordzistka świata. Z powodzeniem uprawiała też inne konkurencje - wygrywała zawody, ustanawiała rekordy Polski w skoku wzwyż i biegu na 80 m przez płotki. Nosiła charakterystyczny, długi blond warkocz, który był jej „znakiem rozpoznawczym”. Lekarz stomatolog.

Wanda Małgorzata Kwietniewska – polska piosenkarka, wokalistka popularnego w latach 80. XX wieku rockowego zespołu Wanda i Banda.

Bernd Neumann – niemiecki polityk (CDU). Od 2005 sekretarz stanu w urzędzie kanclerz Angeli Merkel – pełnomocnik Rządu Federalnego ds. kultury i mediów.
Hipolit Niepokulczycki, ps. „Paweł” – urzędnik samorządowy w II Rzeczypospolitej i PRL, działacz konspiracji podczas II wojny światowej, członek Rady Związku Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej w 1933.

Arthur Adolf Graf von Posadowsky-Wehner – szlachcic o korzeniach śląskich, potomek rodziny Posadowskich, polityk pruski i niemiecki.
Sławomir Sadowski – polski polityk, nauczyciel, samorządowiec. Senator VI i VII kadencji, od 2015 wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Tadeusz Marian Sawicz – pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Elblągu, zastrzelony w czasie wydarzeń grudniowych.
Aleksander Sewruk – polski aktor, dyrektor w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrach Dramatycznych w Poznaniu, Teatru Ziemi Mazowieckiej w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu.

Waldemar Henryk Skrzypczak – polski wojskowy, generał broni SZ RP w rezerwie.

Henryk Sorbom, także Soerbom – biskup warmiński.

Georg Jacob Steenke – pruski inżynier, konstruktor systemu pochylni na Kanale Elbląskim.

Michał Jan Sumiński – polski podróżnik, zoolog, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej i dziennikarz, autor książek o tematyce żeglarskiej oraz programu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży Zwierzyniec (1968–1988).

Jerzy Turek – polski aktor teatralny i filmowy. Występował w Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu (1958–1959), a następnie w teatrach warszawskich: Syrena (1959–1961), Polskim (1961–1969), Narodowym, Rozmaitości (1974–1982). Od 1986 roku do śmierci był aktorem Teatru Kwadrat.

Stanisław Aleksy Tym – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, satyryk, reżyser, komediopisarz, scenarzysta i felietonista.

Wojciech Sławnikowic lub Adalbert z Pragi – czeski książę z rodu Sławnikowiców, biskup Pragi, benedyktyn, misjonarz do Prus, męczennik, święty Kościoła katolickiego, patron Polski, Czech i Węgier.