
Londyn jest największym miastem Wielkiej Brytanii, kiedyś również największym w Europie. W mieście tym znajduje się ponad 15 wieżowców o wysokości ponad 150 metrów. Łącznie budynków przekraczających 100 metrów wysokości jest tu ponad 30. Większość powstała po roku 2000. Niemal wszystkie są budynkami biurowymi, poza np. Guy's Tower, który jest szpitalem. Nowo powstające gmachy oraz te, które mają powstać, także są zazwyczaj biurowcami. Zaaprobowanych jest szereg projektów kolejnych wieżowców.

8 Canada Square – czwarty pod względem wysokości wieżowiec w Londynie, jeden z najwyższych budynków w Wielkiej Brytanii, znany również jako HSBC Tower.

10 Upper Bank Street – wieżowiec we wschodnim Londynie, w Wielkiej Brytanii, w kompleksie biurowym Canary Wharf. Ukończono go i otwarto w 2003 roku, ma 32 kondygnacje i mierzy 151 metrów.

20 Fenchurch Street – wieżowiec w londyńskim City, zlokalizowany przy Fenchurch Street. Budynek ma charakterystyczną rozszerzającą się ku górze sylwetkę, której zawdzięcza swoją potoczną nazwę – Walkie-Talkie. Parter budynku, o powierzchni około 1600 m², przeznaczony jest pod działalność handlową. Na wyższych kondygnacjach znajduje się przestrzeń biurowa. Na trzech najwyżej położonych piętrach znajduje się publicznie dostępny ogród i obiekty gastronomiczne.

25 Bank Street – wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii, o wysokości 153 m. Budynek został otwarty w 2003 i posiada 33 kondygnacje.

25 Canada Square – wieżowiec w Londynie, jeden z najwyższych budynków w Wielkiej Brytanii.

30 St Mary Axe – wieżowiec znajdujący się w City of London, głównej dzielnicy finansowej Londynu, znany również pod nazwą The Gherkin ("Ogórek") lub Swiss Re.

40 Bank Street – wieżowiec stojący w Docklands – dzielnicy portowej we wschodnim Londynie, w Wielkiej Brytanii, mierzący 153 metry wysokości, oraz posiadający 33 kondygnacje. Budynek został otwarty w 2003 roku, a został zaprojektowany przez argentyńskie biuro architektoniczne Pelli Clarke Pelli Architects.

99 Bishopsgate – wieżowiec w Londynie, znajdujący się w finansowej dzielnicy City of London. Budynek posiada 26 pięter i mierzy 104 metry.

100 Bishopsgate – wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w północno-wschodniej części dzielnicy finansowej City of London, w niewielkiej odległości od stacji Liverpool Street.
122 Leadenhall Street – wieżowiec w Londynie, w finansowej dzielnicy City of London, zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Richarda Rogersa. Budynek nazywany "tarką do sera" ma wysokość 225 metrów i 48 kondygnacji. Obok znajduje się budynek korporacji ubezpieczeniowej Lloyd's of London, również zaprojektowany przez Rogersa.
The Pinnacle – wieżowiec budowany w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Budynek będzie miał 64 kondygnacje, oraz 288 metrów wysokości. Po ukończeniu będzie najwyższym budynkiem finansowej dzielnicy City of London oraz drugim w Wielkiej Brytanii i trzecim w Unii Europejskiej za ukończonym już Shard London Bridge oraz budowanym w Warszawie Varso.

Broadgate Tower – wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii, o wysokości 165 m. Budowa trwała w latach 2005-2008, dłużej niż planowano, ponieważ podczas budowy odnaleziono po ziemią wiele obiektów o wartości archeologicznej. Budynek otwarto w 2009 roku, liczy on 33 kondygnacje.

BT Tower – maszt radiowy znajdujący się w Londynie, należący do BT Group. Główna część konstrukcji mierzy 177 metrów, a wraz ze znajdującymi się na niej antenami – 189 metrów wysokości.

Canary Wharf – kompleks biurowy we wschodnim Londynie w dzielnicy Tower Hamlets. Obecnie rywalizuje z City of London o miano centrum biznesowego miasta.

Heron Tower – wieżowiec w Londynie, mieszczący się w dzielnicy City of London, należący do angielskiej firmy deweloperskiej Heron International. Wieżowiec został zaprojektowany przez architektów z firmy Kohn Pedersen Fox. Budowa budynku trwała od marca 2007 do 2011 roku, a koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 242 mln funtów brytyjskich. Wieżowiec posiada 46 kondygnacji nadziemnych, mierzy 230 metrów, wliczając antenę zainstalowaną na szczycie, oraz 202 metry do dachu wieżowca. Budynek obecnie jest trzecim co do wysokości wieżowcem w Londynie po biurowcach Shard London Bridge i One Canada Square.

One Canada Square – wieżowiec w Londynie, drugi pod względem wysokości budynek w Wielkiej Brytanii, dzierżacy tytuł najwyższego przez ponad 18 lat. W 2012 roku utracił ten tytuł na rzecz wieżowca The Shard, który znajduje się na przeciwległym brzegu Tamizy.

One Churchill Place – wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii, o wysokości 156 m. Budynek został otwarty w 2005 i posiada 32 kondygnacje.

Pan Peninsula Tower – apartamentowiec składający się z dwóch wież, zlokalizowany w Isle of Dogs, w Docklands, dzielnicy portowej Londynu, w Wielkiej Brytanii. Budynki otwarto po trwającej cztery lata budowie w lutym 2009 roku, posiadają odpowiednio 147 metrów i 48 kondygnacji, oraz 122 metry i 38 kondygnacji. Budynek należy do firmy developerskiej Ballymore Properties Ltd., jest najwyższym rezydencjalnym budynkiem w Europie. Do użytku mieszkańców oddano m.in: siłownie, SPA, restauracje czy kino. W wyższym z budynków tzw. "Wieży Wschodniej" znajduje się 430 apartamentów, natomiast w niższej "Wieży Zachodniej" 356 mieszkań.

Riverside South – dwa wieżowce budowane we wschodnim Londynie w Wielkiej Brytanii, w kompleksie biurowym Canary Wharf. Według planów wyższy z budynków będzie mieć 236 metrów wysokości.

The Shard – wieżowiec znajdujący się w londyńskiej dzielnicy Southwark, na południowym brzegu Tamizy, w Wielkiej Brytanii.

Tower 42 – wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii, o wysokości 183 metrów. Budynek został otwarty w 1979 i posiada 47 kondygnacji.
Willis Building – wieżowiec w Londynie (Anglia), znajdujący się przy 51 Lime Street, w dzielnicy finansowej City of London. Został zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Normana Fostera. Ma 125 metrów wysokości i 26 kondygnacji. Został otwarty w 2008 roku.