Annie – amerykański film familijny z 2014 roku oparty na musicalu Thomasa Meehana i komiksu Harolda Graya.

Blue Skies – amerykański musical komediowy z 1946 roku w reżyserii Stuarta Heislera. W głównych rolach występują Bing Crosby i Fred Astaire.

Czarnoksiężnik z Oz – amerykański film familijny, fantastyczno-przygodowy musical, z 1939 roku. Produkcję tę wyreżyserowali Victor Fleming oraz George Cukor, Mervyn LeRoy, Norman Taurog i King Vidor.

Deszczowa piosenka – amerykański film muzyczny z 1952 roku w reżyserii Stanleya Donena i Gene’a Kelly’ego. W rolach głównych wystąpili: Gene Kelly, Donald O’Connor, Debbie Reynolds i Jean Hagen.

Dźwięki muzyki – amerykański musical w reżyserii Roberta Wise’a. Obraz nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu roku oraz Złotym Globem dla Najlepszego filmu komediowego lub musicalu. Filmowa adaptacja broadwayowskiego musicalu Dźwięki muzyki autorstwa Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II oraz autobiografii arystokratki Marii von Trapp.

Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.

Gypsy jest musicalem z 1959 roku z muzyką Jule Styne'a i librettem Stephena Sondheima. Dzieło jest luźno oparte na pamiętnikach striptizerki Gypsy Rose Lee koncentrując się na jej matce - Rose. Musical zawiera kilka utworów, które stały się popularnymi standardami, m.in. Everything's Coming up Roses, You Gotta Get a Gimmick, Let Me Entertain You. Dzieło jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć tradycyjnego amerykańskiego teatru muzycznego połowy XX wieku a główna postać, Rose - za "jedną z niewielu złożonych postaci w musicalu amerykańskim”.

Here Come the Waves – komediowy film muzyczny z 1944 roku w reżyserii Marka Sandricha. W rolach głównych występują Bing Crosby i Betty Hutton.

Jesus Christ Superstar – amerykański musical z 1973 roku, ekranizacja rock-opery pod tym samym tytułem z muzyką Andrew Lloyda Webbera i librettem Tima Rice'a.
Kabaret – amerykański musical filmowy z 1972 roku w reżyserii Boba Fosse’a, z Lizą Minnelli i Michaelem Yorkiem w rolach głównych.

Król rozrywki – amerykański musical z 2017 roku, będący debiutem reżyserskim Michaela Graceya, oparty na scenariuszu Jenny Bicks i Billa Condona. W rolach głównych wystąpili Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson i Zendaya. Film był inspirowany historią cyrku Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus założonego przez P.T. Barnuma w 1871 roku.

Mamma Mia! – brytyjsko-amerykański film z 2008 roku w reżyserii Phyllidy Lloyd, będący ekranizacją musicalu pod tym samym tytułem, którego fabuła opiera się na piosenkach szwedzkiego zespołu ABBA.

Mary Poppins – amerykański musical filmowy z 1964 roku w reżyserii Roberta Stevensona, wyprodukowany przez Walta Disneya. Scenariusz oparto na podstawie powieści Pameli L. Travers Mary Poppins.

Mary Poppins powraca – amerykańsko-brytyjski musical filmowy z 2018 roku w reżyserii Roba Marshalla, z Emily Blunt w roli głównej, na podstawie serii książek Pameli Lyndon Travers o Mary Poppins.

Mississippi – amerykańska komedia muzyczna z 1935 roku w reżyserii A. Edwarda Sutherlanda, w której występują Bing Crosby, Joan Bennett i W.C. Fields.

Moulin Rouge! – musical filmowy typu jukebox w reżyserii Baza Luhrmanna.

Mr. Music – amerykański film z 1950 roku w reżyserii Richarda Haydna, wydany przez Paramount Pictures.

My Fair Lady – amerykański musical filmowy z 1964 roku w reżyserii George’a Cukora. Filmowa adaptacja musicalu My Fair Lady z 1956 roku i sztuki Pigmalion autorstwa George’a Bernarda Shawa.

Oklahoma! – musical, do którego muzykę napisał Richard Rodgers, a libretto Oscar Hammerstein II. Miał swoją premierę na Broadwayu 31 marca 1943. Koszty przygotowania spektaklu wynosiły 80 tysięcy dolarów, zyski wyniosły 5 milionów dolarów. W ciągu 5 lat musical został wystawiony ponad 2000 razy. Reżyserem był Rouben Mamoulian, a choreografię przygotowała Agnes de Mille.

Reaching for the Moon – amerykański czarno-biały film muzyczny z 1930 roku w reżyserii Edmunda Gouldinga. Został zrealizowany w erze Pre-Code.

Skrzypek na dachu – amerykański film z 1971 roku. Film jest ekranizacją musicalu o tym samym tytule, luźno opartego na książce „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema.

Śpiewajający błazen – amerykański film dźwiękowy z 1928 roku w reżyserii Lloyda Bacona. Pierwszy film dźwiękowy wyświetlany w polskim kinie.

Śpiewak jazzbandu – amerykański film muzyczny w reżyserii Alana Croslanda, którego premiera odbyła się 6 października 1927 roku.