
Vincent Auriol – polityk francuski.

Smedley Darlington Butler – amerykański generał Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych – wówczas najwyższy możliwy stopień w tej formacji. W chwili śmierci był najbardziej odznaczonym żołnierzem piechoty morskiej w historii swojego kraju. Na przestrzeni 34-letniej służby wojskowej uczestniczył w działaniach zbrojnych na Filipinach podczas wojny filipińsko-amerykańskiej, w Chinach w czasie powstania bokserów, Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach w czasie wojen bananowych, a także we Francji podczas I wojny światowej. W późniejszym okresie Butler dał się poznać jako zdeklarowany krytyk amerykańskich wojen i ich skutków, a w 1933 ujawnił tzw. Spisek Biznesowy, rzekomy plan obalenia rządu USA przez zwolenników faszyzmu. Podczas wojen bananowych zasłynął dodawaniem otuchy swoim żołnierzom poprzez marsz środkiem ulicy, będąc zaopatrzonym tylko w długi kij, którym wskazywał snajperów do eliminacji

Georges Albert Catroux – francuski dowódca wojskowy, generał armii Armée française i polityk, generalny gubernator Algierii, ambasador Francji w Moskwie.

Jacques René Chirac – francuski polityk. W latach 1995–2007 prezydent Francji i jednocześnie współksiążę Andory, w latach 1974–1976 oraz 1986–1988 premier Francji, w latach 1977–1995 mer Paryża. Był również sekretarzem stanu, ministrem, deputowanym krajowym i posłem do Parlamentu Europejskiego I kadencji, a także liderem ugrupowań gaullistowskich.

Willy Coppens, właśc. Willy Omer François Jean Coppens de Houthulst – belgijski lotnik Aviation Militaire Belge, czołowy belgijski as myśliwski z okresu I wojny światowej. Znany jako "Niebieski Diabeł". Odniósł 37 zwycięstw powietrznych.

René-Jules-Gustave Coty – francuski polityk.

Paul Eugene Louis Deschanel – francuski polityk i pisarz, prezydent Francji.

Paul Doumer – publicysta, polityk i prezydent Francji.

Gaston Doumergue – polityk francuski, prezydent kraju.

Armand Fallières – francuski polityk, premier i prezydent Francji.

Charles André Joseph Marie de Gaulle – francuski polityk, generał brygady, mąż stanu i teoretyk wojskowości, w czasie II wojny światowej stał na czele ruchu Wolnej Francji, kontynuującego walkę z III Rzeszą niezależnie od Francji Vichy. W latach 1959–1969 był prezydentem Francji i twórcą nowej konstytucji ustanawiającej półprezydencki system rządów. Przed II wojną światową był znany głównie jako propagator idei masowego użycia broni pancernej. Autor prac poświęconych historii wojskowości oraz strategii. Od lat 40. do śmierci był uznawany za najbardziej wpływową postać we francuskiej polityce, a także za jednego z najwybitniejszych polityków XX wieku. Człowiek Roku 1958 według magazynu „Time”.

Hamengkubuwana VIII, także Hamengkubuwono VIII – ósmy sułtan Yogyakarty w latach 1921–1939. Syn i następca sułtana Hamengkubuwana VII, ojciec i poprzednik sułtana Hamengkubuwana IX. Wstąpił na tron 8 lutego 1921, po abdykacji swojego ojca.

Jean Joseph Marie Gabriel de Lattre de Tassigny – francuski wojskowy, Marszałek Francji (pośmiertnie).

Albert Lebrun – francuski polityk, prezydent Francji w latach 1932–1940.

Émile François Loubet – francuski polityk, prezydent Francji. Z zawodu adwokat, był członkiem stowarzyszenia radykalnego.

Alexandre Millerand – socjalistyczny polityk francuski, premier i prezydent Francji.

Stanislas Naulin – francuski generał, od 23 sierpnia 1921 roku Naczelny Dowódca wojsk Sprzymierzonych na Górnym Śląsku w okresie działania Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej, następca Gratiera.

Philippe Henri Benoni Omer Joseph Pétain, wym. [] – marszałek Francji, polityk francuski, szef rządu Vichy.

Raymond Poincaré – polityk francuski, pięciokrotny premier, prezydent Francji w latach 1913-1920. W kwestii polskiej wydał dekret o utworzeniu Błękitnej Armii dowodzonej przez generała Hallera.

Zenon Przybyszewski Westrup, Zenon P. Westrup – szwedzki dyplomata, syn Stanisława i Dagny Przybyszewskich. Brat Iwy.