
Ernst August Braun — niemiecki burmistrz Koszalina.

Andrzej Ciesielski – polski artysta, malarz, rysownik, twórca instalacji. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskał dyplom w 1971 roku. Od 1972 roku mieszka i tworzy w Koszalinie. Uczestnik niezależnego ruchu artystycznego w Polsce. W latach 1997-2007 był wykładowcą w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
Gabriela Teresa Cwojdzińska z domu Goślińska – polska pedagog, pianistka, działaczka społeczna, opozycjonistka w okresie PRL, senator I kadencji.

Jerzy Domin – polski aktor teatralny, związany całe życie z Teatrem Propozycji „Dialog” w Koszalinie, którego był współzałożycielem i prezesem w latach 1967-1968 oraz 1989-1996.

Jerzy Fedorowicz – polski artysta plastyk, wybitny przedstawiciel polskiego konceptualizmu. Prace z lat 60. i 70. XX wieku to kompozycje abstrakcyjne, wizualistyczne w rygorze geometrycznym, obrazy kinetyczne. Realizując idee sztuki pojęciowej, prezentował instalacje, fotograficzne i rysunkowe zapisy procesu, obiekty, dokumentacje itp. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych w Koszalinie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Słupsku, Chełmie.

Henriette Hendel-Schütz, właśc. Johanne Rosine Henriette Hendel-Schütz – niemiecka aktorka teatralna, mistrzyni pantomimy.
Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Leon Kieres – polski prawnik, profesor nauk prawnych, samorządowiec.

Ewald Jürgen Georg von Kleist – niemiecki prawnik i uczony, jeden z dwóch niezależnych wynalazców butelki lejdejskiej.
Wincenty Kraśko – polski działacz komunistyczny, prawnik, dziennikarz. Poseł na Sejm PRL II, III, IV, V, VI i VII kadencji, członek Rady Państwa w latach 1972–1976. Budowniczy Polski Ludowej.

Paweł Małaszyński – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, wokalista, muzyk i konferansjer. Wystąpił w filmach takich jak Katyń (2007) i Skrzydlate świnie (2010), Jack Strong (2013), Facet (nie)potrzebny od zaraz (2014) i Listy do M. 2 (2017), a także w serialach: Oficer (2004), Magda M. (2005–2007), Oficerowie (2006), Twarzą w twarz (2007–2008), Czas honoru (2010), Belle Epoque (2017), Przyjaciółki (2020) oraz Usta usta (2020).

Józef Mozolewski – nauczyciel i działacz Związku Polaków w Niemczech.

Beata Pawlikowska – polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek.

Maciej Stachowiak – amerykański programista pochodzenia polskiego obecnie zatrudniony przez Apple jako lider zespołu odpowiedzialnego za rozwój przeglądarki Safari i silnik przeglądarki WebKit. Jako wieloletni zwolennik Open Source był zaangażowany w rozwój Scwm, GNOME i Nautilusa przed rozpoczęciem pracy w Apple. Jest zaangażowany w rozwój standardów internetowych i członkostwo w grupie roboczej do spraw HTML 5 w World Wide Web Consortium oraz jest członkiem komitetu wykonawczego Web Hypertext Application Technology Working Group.

Wacław Strykowski – polski pedagog, prof. zw. dr hab., specjalista w zakresie technologii kształcenia, pedagogiki medialnej i dydaktyki.

Michał Jakub Sutowski – polski politolog, publicysta, dziennikarz, tłumacz, od 2007 związany z Krytyką Polityczną.

Nina Barbara Terentiew-Kraśko – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, w latach 1998–2006 dyrektor programowa TVP2, od 2007 dyrektor programowa telewizji Polsat.

Tadeusz Urbańczyk – generał brygady LWP.

Jerzy Wojtkowiak – polski reżyser, scenograf i choreograf teatralny.

Stanisław Wolicki, właśc. Stanisław Rusin, – działacz socjalistyczny, malarz, aktor i reżyser. Żołnierz Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej. Uczestnik wojny w 1920 r. Poseł PPS na Sejm I kadencji. We wrześniu 1939 r. uczestnik obrony wybrzeża w oddziałach Kosynierów Gdyńskich. Po wojnie aktor, reżyser teatralny.