
Leon Bernacik vel Leo Bernatzik – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Emmerich Bjelik – duchowny rzymskokatolicki, biskup tytularny Thasus (1913–1927), apostolski wikariusz polowy c. i k. Armii (1911–1918), administrator apostolski diecezji wielkowaradyńskiej (1923–1927.

Svetozar Boroević von Bojna – marszałek polny cesarskiej i królewskiej Armii.

Günther Burstyn – austriacki inżynier, oficer cesarskiej i królewskiej Armii.

Franciszek Józef I – przedstawiciel domu habsbursko-lotaryńskiego, w latach 1848-1916 cesarz Austrii i król Węgier, król Czech i król Chorwacji.

Ferdinand Ritter Goglia von Zlota Lipa – zbrojmistrz polny cesarskiej i królewskiej Armii.

Eugeniusz Ferdynand „Erzi” Habsburg – arcyksiążę austriacki, marszałek polny cesarskiej i królewskiej Armii, wielki i niemiecki mistrz zakonu krzyżackiego w latach 1894-1923.

Franciszek Ferdynand Habsburg-Lotaryński d’Este – arcyksiążę Habsburg, bratanek cesarza Franciszka Józefa I, od śmierci ojca 19 maja 1896 – następca tronu Austro-Węgier, pretendent i tytularny książę Modeny od 1875, generał kawalerii cesarskiej i królewskiej Armii oraz admirał cesarskiej i królewskiej Marynarki Wojennej, generalny inspektor sił zbrojnych monarchii austrowęgierskiej.

Miklós Horthy de Nagybánya – węgierski polityk i wojskowy. Przed 1914 adiutant przyboczny cesarza Franciszka Józefa I. Od lutego do listopada 1918 dowódca Marynarki Wojennej Austro-Węgier w stopniu tytularnego wiceadmirała. Kierował antykomunistycznymi siłami kontrrewolucyjnymi w walce z Węgierską Republiką Rad. W latach 1920–1944 regent i faktyczny autorytarny przywódca Królestwa Węgier. Wziął udział w II wojnie światowej po stronie państw Osi. W latach 1944–1945 był więziony przez władze niemieckie. Po wojnie znalazł się na emigracji. Zmarł w Portugalii w 1957. Jego prochy sprowadzono na Węgry w 1993 i uroczyście pochowano.

Józef Ferdynand Salwator Habsburg Toskański, niem. Joseph Ferdinand Salvator Erzherzog von Österreich-Toskana – arcyksiążę austriacki z Domu Habsbursko-Lotaryńskiego, generał pułkownik cesarskiej i królewskiej Armii

Karol Stefan Habsburg-Lotaryński – austriacki arcyksiążę z cieszyńsko-żywieckiej linii Habsburgów, tytularny książę cieszyński w latach 1930-1933.

Antin Kraws – ukraiński wojskowy, generał UHA.

Alfred Ritter von Kropatschek – zbrojmistrz polny cesarskiej i królewskiej Armii, inżynier i konstruktor broni. Do jego najważniejszych wynalazków należy magazynek rurowy oraz łoża artyleryjskie z opornikiem sprężynowym.

Ferdynand Küttner – pułkownik cesarskiej i królewskiej Armii.

Feliks Langenfeld – wojskowy urzędnik C. K. Obrony Krajowej.

Maria Józefa Luiza Filipa Elżbieta Pia Andżelika Małgorzata Wettyn – księżniczka Saksonii, arcyksiężnia Austrii.

Camillo Perini – lotnik wojskowy narodowości włoskiej, pułkownik pilot Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Alfred Redl ps. Opernball-13 – pułkownik Sztabu Generalnego cesarskiej i królewskiej Armii. Był jednym z największych szpiegów przed I wojną światową. W trakcie swej pracy znacznie rozwinął mechanizm wyłapywania agentów obcego wywiadu m.in. przez wprowadzenie nowoczesnych technologii. Sam jednak szpiegował dla Rosji.

Hnat Stefaniw – ukraiński wojskowy, pułkownik Ukraińskiej Armii Halickiej (UHA) i armii Ukraińskiej Republiki Ludowej.